Universal Music Norge

Maria Petra følger opp «Lonely» suksessen med låten «you don’t like me»

Del
Frode Fjerdingstad / Universal Music
Frode Fjerdingstad / Universal Music

Maria Petra er et stjerneskudd fra Horten, med en magnetisk og myk stemme. Den 21 år gamle låtskriveren og artisten har allerede skapt et navn for seg selv etter deltagelsen i «The Voice 2021» hvor hun blant annet leverte en minneverdig audition med sin egenskrevne låt «Lonely». Låta har i dag over 7 millioner streams på Spotify, og den blir fortsatt spilt på radio.

Nå er hun endelig klar til å slippe sin andre singel «you don’t like me», en emosjonell og sår låt skrevet av Maria selv, med egne erfaringer som inspirasjon. Låten er produsert av Carl-Victor Guttormsen.

«’you dont like me’ handler om en skjevfordelt relasjon. Den andre parten gir deg noe, men aldri alt. Du vet ikke hvor du har personen, men du tviholder på det lille du har. Jeg husker en gang jeg og en relasjon la oss for å sove etter en krangel. Vi lå begge våkne og jeg gråt på min side. Jeg vet han hørte meg, men likevel var det stille. Sånne øyeblikk er rart å se tilbake på. Dette fikk meg til å tenke på hvordan jeg ser ut fra en annens perspektiv. Hvor trist er det ikke å innse hvor mye du faktisk tilgir. Og hvor trist er det ikke å forstå at personen ikke elsker deg. For man elsker ikke noen man behandler slik.» Maria Petra

Hun har tidligere fortalt at det var først som 16-åring hun begynte å skrive musikk. «Jeg ble forelsket og fikk masse følelser, og da fikk jeg plutselig lyst til å skrive.» Maria fortsatte å ta inspirasjon fra personlige opplevelser og følelser, samtidig som hun fikk mer og mer tro på egen stemme. Først etter et årstudium i musikk tok hun steget og ga ut egne låter.

Læringskurven det siste året har vært bratt for Hortensjenta, hun har gått fra å kun ha sunget på skolearrangementer til å underholde hundretusener av seere i «The Voice» i beste sendetid. 

Maria Petra skiller seg ut som låtskriver da hun kun skriver musikk for seg selv – men hun håper allikevel at de som lytter kan relatere til tekstene og de historiene hun forteller.

«Denne låta kjennes ut som en ny start. Jeg føler jeg har utviklet meg, og gleder meg til å vise mer.» Maria Petra

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Frode Fjerdingstad / Universal Music
Frode Fjerdingstad / Universal Music
Last ned bilde
Frode Fjerdingstad/ Universal Music
Frode Fjerdingstad/ Universal Music
Last ned bilde

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Makosir ser lyset i enden av tunnelen med ny låt: Det er nå vi lever20.5.2025 10:03:21 CEST | Pressemelding

Etter en periode preget av mørkere temaer og selvransakelse, snur Makosir nå blikket mot lyset. Med den nye singelen 'Det er nå vi lever' som kommer 23. mai, tar han et tydelig steg inn i et lysere, mer håpefullt musikalsk univers. Dette er en låt om å komme ut på den andre siden – om å ha vært redd for at det aldri skulle skje, men til slutt kjenne at lyset faktisk finnes der fremme. Makosir forteller om hvordan låta ble til: «De siste årene har gått veldig fort. Jeg har slitt med å finne ro i sjelen, stressa over resultater og følt meg mye usikker. Men en dag denne våren, da jeg ryddet rommet mitt, fant jeg en støvete bok under sengen. På forsiden stod det: «Det er nå du lever». Jeg begynte å lese – og ble FRELST! Boken handler om hvordan det egentlig ikke finnes problemer i nået, og hvor lite kontroll vi faktisk har over tankene våre. I en verden full av sosiale medier, press og angst, er det vanskelig å sette pris på akkurat DETTE øyeblikket. Den uken jeg leste boken, levde jeg nes

Ny musikk fra Rihanna, Lola Young, Volbeat og Inger Lise Hope samt jubileum fra Secret Garden.16.5.2025 10:06:16 CEST | Pressemelding

Secret Garden markerer 30-årsjubileet for ikonisk debutalbum med nyutgivelse og jubileumsturné! Inger Lise Hope - “Don't Cry For Me” Rihanna er ute med “Friend Of Mine”. Låten er hentet fra Paramount Animations SMURFENE, hvor Rihanna spiller Smurfeline i filmen, som har premiere 18. juli. “Friend Of Mine” er den andre låten fra lydsporet, etter “Higher Love” av DESI TRILL med DJ Khaled, Cardi B, Natania + Subhi og slippes 13. juni. Lola Young er tilbake med den nye singelen “One Thing”. Låten er produsert av Lolas faste samarbeidspartner Solomonophonic (SZA, Doja Cat) og kommer i kjølvannet av hennes globale hit, “Messy”. Nylige spilte hun på Coachella (hvor hun fremførte “One Thing” for første gang), Jimmy Kimmel Live, BRIT Awards og egen UK/EU-turné. En travel festivalsommer inkluderer Glastonbury, Lovin' Life, Reading & Leeds og Øyafestivalen torsdag 7. august. De danske rocke-gigantene, Volbeat, slapp tidligere i år nyheten om at de 6. juni slipper det nye albumet God Of Angels Tru

Inger Lise Hope - Don't Cry For Me16.5.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding

Inger Lise Hope, fjorårets vinner av The Voice Norge, er klar med en helt ny singel, Don’t Cry for Me, som er ute i dag. Låten vil ha livepremiere når Inger Lise fremfører den i semifinalen av The Voice i kveld. Inger Lise forklarer budskapet i sangen slik: «Denne sangen handler om det stille øyeblikket når to mennesker som har blitt såret, likevel velger å holde fast i hverandre. Det er ikke perfekt – det er smerte, det er historie – men akkurat i kveld er det nok. Det handler om å gi slipp på sorgen for et øyeblikk, og finne trøst i nærheten av hverandre. Selv med et knust hjerte.» Inger Lises stemme har blitt sammenlignet med legender som Celine Dion og Mariah Carey, og hennes fantastiske versjon av Adagio har samlet 4,6 millioner visninger på YouTube. Tidligere i høst slapp hun singelen Paralyzed, som ble feiret med to utsolgte konserter på prestisjetunge Stavanger Konserthus. Deretter skapte hun julemagi med sin originale julesang Snow Waltz, som raskt ble en favoritt i julesesong

Secret Garden markerer 30-årsjubileet for ikonisk debutalbum med nyutgivelse og jubileumsturné!15.5.2025 11:32:08 CEST | Pressemelding

I 2025 markerer den norsk-irske suksessduoen Secret Garden — bestående av komponist Rolf Løvland og fiolinist Fionnuala Sherry — 30-årsjubileet for sitt banebrytende debutalbum Songs from a Secret Garden. Albumet, som blant annet inneholder den ikoniske vinnersangen Nocturne fra Eurovision Song Contest i 1995, relanseres i ny, remastret utgave på både CD, vinyl og digitale plattformer den 15. mai – nøyaktig 30 år etter den historiske seieren i Dublin. Med sin unike blanding av klassisk, keltisk og norsk folkemusikk, har Secret Garden oppnådd global suksess gjennom tre tiår. Duoen har solgt over seks millioner album, blitt strømmet nærmere tre milliarder ganger og mottatt hele 113 platinatroféer fra ulike deler av verden. På sosiale medier er musikken deres fortsatt høyst aktuell – låtene deres er brukt i over 6.7 millioner videoer, med mer enn 11.8 milliarder visninger totalt. – Jeg møtte Fionnuala ved et tilfeldig møte i Dublin i 1994. Hun spurte om jeg kunne tenke meg å skrive musikk

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye