Manchester United mot Kristiansund og Vålerenga vises på TV 2
23.5.2019 18:50:00 CEST | TV 2 | Pressemelding

- Jeg satser på at vi får vi se se et Manchester United med energi og spilleglede, som har lyst til å vise frem hva vi kan, sier Ole Gunnar Solskjær.
For Ole Gunnar Solskjær blir det både en viktig kamp halvannen uke før seriestart i Premier League, og en spesiell kamp, all den tid han skal møte Eliteserie-klubben fra hjembyen Kristiansund. KBK-trener Christian Michelsen, som selv er en svoren United-supporter, gleder seg stort til oppgjøret på Ullevaal stadion.
- Det kommer til å bli tidenes «boost». Å få mulighet til å være med på dette eventyret er jo fantastisk, sier Christian Michelsen.
- Å få lov å gi KBK og folket i Kristiansund en sånn kamp - det gjør jo meg stolt også, sier Ole Gunnar Solskjær.
Manchester United mot Kristiansund BK sendes på TV 2 og TV 2 Sumo tirsdag 30. juli klokken 19.00. Dagen etter viser TV 2 Zebra og TV 2 Sumo Manchester United sitt hardtsatsende kvinnelag mot Vålerenga Fotball Damer på Initility arena. Også den kampen sendes kl. 19.00.
- For TV 2 er dette to spennende kamper som setter en ekstra spiss på Norway Cup-uken i Oslo der vi allerede satser hardt. Dette ser vi virkelig frem til, sier sportsredaktør Vegard Jansen Hagen i TV 2.
Bilder

Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Presseinvitasjon: «Bakeskolen»7.10.2026 10:00:00 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 inviterer pressen til pressedag og premierefest for det nye programmet «Bakeskolen», mandag 26. oktober.
Aslak Maurstad er ny observatør i «Spillet»7.10.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 9. oktober er det klart for en ny kjendissesong av TV 2-suksessen «Spillet», der reality-ringreven Aslak Maurstad dukker opp som ny deltaker i panelet.
Truls Svendsen og Oskar Westerlin skal lede ny realitysatsing på TV 23.10.2026 08:10:00 CEST | Pressemelding
TV 2 har funnet en ny programlederduo til å lede det konkurransedrevne realityformatet «Varulv».
Presseinvitasjon: «Spillet»-førpremiere29.9.2026 14:22:01 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 inviterer pressen til pressetreff og førpremiere for «Spillet» sesong 5, onsdag 7. oktober.
Rekord-tall for Norge - Portugal på TV 228.9.2026 11:47:29 CEST | Pressemelding
1.251.000 seere så i snitt hele kampen mellom Norge og Portugal i går kveld. Dette er den mest sette kampen med det norske landslaget på TV 2 (utenom mesterskap) noensinne.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
