LOs hederspris til Martin Kolberg
Martin Kolberg fikk LOs hederspris under åpningen av LO-kongressen i dag.
- Få personer i arbeiderbevegelsen har på bedre vis fått frem den gjensidige avhengigheten mellom partiet og fagbevegelsen. Fra sine posisjoner i partiet og på Stortinget har han alltid understreket hvor viktig fagbevegelsen er for partiet, sier LO-leder Peggy Hessen Følsvik.
- Arbeiderbevegelsens styrke ligger i samarbeidet mellom fagbevegelsen og partiet, mener Kolberg. Det har han jobbet for gjennom hele sitt virke, sier Følsvik videre.
Martin Kolberg satt på Stortinget frem til valget i 2021. Før det var han partisekretær gjennom en årrekke. Kolberg har vært LO-medlem siden han var 15 år og var tillitsvalgt på Norsk Kabelfabrikk, før han ble politisk aktiv.
Kontakter
Trond GramInformasjonssjef
Tel:99618169trond.gram@lo.noOm LO
Landsorganisasjonen i Norge (LO) er Norges største arbeidstakerorganisasjon. Over 970 000 medlemmer er organisert i fagforbund som er tilsluttet LO.
Følg pressemeldinger fra LO
Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra LO på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra LO
LO-lederen om regjeringens batteristrategi:29.6.2022 10:40:39 CEST | Pressemelding
- Staten stiller opp. Nå er det norsk næringsliv sin tur til å levere.
Arbeidsministeren deltar på LOs sommerpatrulje:28.6.2022 12:57:50 CEST | Pressemelding
Onsdag 29. juni kl. 12 deltar arbeids- og inkluderingsminister Marte Mjøs Persen på LOs sommerpatrulje, der hun møter unge i sommerjobb i Oslo.
LO-leder Peggy Hessen Følsvik om krisehjelp til SAS: SAS må rydde opp og ta tilbake de ansatte28.6.2022 11:12:32 CEST | Pressemelding
Regjeringen åpner for å gjøre om den norske statens andel gjeld til aksjer. LO og Norsk Flygerforbund er glade for at næringsministeren så tydelig understreker betydningen av den skandinaviske modellen, og at SAS må finne gode løsninger med sine ansatte. Dersom fellesskapet nok en gang skal bidra til å redde SAS, må det stilles klare krav selskapet, mener LO-leder Peggy Hessen Følsvik.
Forbud mot innleie i ny lov17.6.2022 12:34:05 CEST | Pressemelding
Regjeringen foreslår nå flere endringer i regelverket for inn- og utleie fra bemanningsforetak. Nå kommer det bla. et forbud mot bemanningsbransjen i Oslo-området.
Equinor og partnere utreder 1 GW havvindpark utenfor Bergen17.6.2022 12:22:22 CEST | Pressemelding
Ny flytende kraftproduksjon på Norsk sokkel. Norsk sokkel kan levere godt over 4 TWh om 5 år. Equinors havvindprosjekt viser at kreativiteten i den havrelaterte klyngen vi har skapt gjennom de siste 50 årene leverer.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom