LO-leder Hans Christian Gabrielsen (53) er død
7.1.2021 08:55:00 CET | Forbundet Styrke | Pressemelding
Alfheim forteller at nyheten kommer som et sjokk på Industri Energi og mottas med dyp sorg.
Gabrielsen ble valgt til LO-leder på kongressen i 2017, etter fire år som nestleder. Han kom til vervet gjennom sitt virke i Fellesforbundet.
Hans Christian har vært en solid og sterk støttespiller for Industri Energi og industrien i hele Norge.
Gabrielsen har gjennom det siste året jobbet utrettelig på vegne av alle LOs medlemmer og vært en bauta i arbeidet med å lose oss gjennom koronapandemien, det er vi i Industri Energi dypt takknemlige for.
Nøkkelord
Kontakter
Gry HaugsbakkenKommunikasjonssjefIndustri Energi
Tel:930 22 198gry.haugsbakken@industrienergi.noJohnny HåvikSpesialrådgiver for forbundsleder Frode AlfheimIndustri Energi
Tel:95125713johnny.havik@industrienergi.noOm Forbundet Styrke
IE&FLT organiserer 80.000 medlemmer innen olje, gass, landindustri, ledelse, teknikk og arbeidsinkludering. Bransjer som står for 80 prosent av den norske eksportverdien. Vi er LOs fjerde største forbund. Forbundet har kontorer i Stavanger, Oslo og Brussel.
Følg pressemeldinger fra Forbundet Styrke
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Forbundet Styrke på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Forbundet Styrke
Brudd i lønnsoppgjøret for møbelindustrien6.5.2026 21:22:44 CEST | Pressemelding
Forbundet Styrke brøt onsdag lønnsforhandlingene med Norsk Industri om ny tariffavtale for ansatte i møberlindustrien.
Lønnsoppgjør i mål og 8000 industriarbeidere får økt lønn29.4.2026 23:08:53 CEST | Pressemelding
Forbundet Styrke og Norsk Industri kom onsdag til enighet i hovedoppgjøret for elektrokjemisk overenskomst, som omfatter nær 8000 medlemmer i store industrikonsern som Hydro, Elkem, Yara, Eramet, Bilfinger og Alcoa.
Fagforeningsleder Joe Ajaero får Arthur Svenssons internasjonale pris for faglige rettigheter 202616.4.2026 16:07:52 CEST | Pressemelding
Joe Ajaero hedres for sitt kompromissløse forsvar av arbeidstakerrettigheter i Nigeria, der han over lang tid har vært utsatt for vold, trusler og forfølgelse.
Norske industriarbeidsplasser kan rammes av tollforslag fra EU-kommisjonen12.11.2025 15:38:18 CET | Pressemelding
EU-kommisjonen foreslår beskyttelsestiltak på ferrolegeringer, som også vil treffe Norge. Saken avgjøres fredag av medlemslandene i EU. Forbundet Styrke jobber intenst sammen med internasjonal fagbevegelse, regjeringen og arbeidsgiversiden for å få unntak for norske industriarbeidsplasser.
– Oljepionerene hånes – Stortinget må ta ansvar15.10.2025 11:22:31 CEST | Pressemelding
Regjeringen foreslår kompensasjonsordning på 8G til oljepionerene. – Et hån sier Forbundet Styrkes landsmøte i en hasteuttalelse.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
