LO inviterer til presseseminar foran statsbudsjettet
Tid: torsdag 30. september kl. 11.00 – 12.30
Sted: Oslo Kongressenter, Auditoriet
Lett servering.
Påmelding til trine.holden@lo.no
Kontakter
Jenny Ann HammerøAvdelingsleder / Informasjonssjef
Tel:916 99 817jah@lo.noTrond GramAvdelingsnestleder
Tel:99618169trond.gram@lo.noOm LO
Landsorganisasjonen i Norge (LO) er Norges største arbeidstakerorganisasjon. Over 970 000 medlemmer er organisert i fagforbund som er tilsluttet LO.
Følg pressemeldinger fra LO
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra LO på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra LO
LO inviterer til presseseminar foran statsbudsjettet6.10.2025 13:48:59 CEST | Pressemelding
LO-økonomene inviterer til presseseminar i forkant av statsbudsjettet.
Rentekutt: – Bidrar til å holde folk i jobb18.9.2025 12:03:37 CEST | Pressemelding
– Det er godt nytt for arbeidsfolk og bedrifter at Norges Bank nå setter ned renta, sier LOs sjeføkonom Roger Bjørnstad og legger til:
LO-leder Kine Asper Vistnes: – Må levere på pensjon, sykelønn og velferd16.9.2025 11:08:54 CEST | Pressemelding
LO-leder Kine Asper Vistnes gratulerer de to nye statsrådene, Bjørnar Skjæran og Kjersti Stenseng, som er utnevnt i statsråd tirsdag, samt Tonje Brenna som nå går til Stortinget som ny parlamentarisk leder for Arbeiderpartiet
Skal sjekke at sommervikarer over hele landet har ordnede arbeidsforhold23.6.2025 07:02:02 CEST | Pressemelding
Hver sommer går tusenvis av unge ut i sin første sommerjobb. I dag starter LOs sommerpatrulje, som hvert år reiser rundt og sjekker om norske ungdommer får et trygt og rettferdig første møte med norsk arbeidsliv.
Bekymret for eksportmål etter budsjettkutt20.6.2025 20:59:16 CEST | Pressemelding
Budsjettavtalen på Stortinget om Revidert nasjonalbudsjett innebærer et kutt på 25 millioner kroner til satsingen Hele Norge eksporterer. Det tilsvarer nær 25 prosent reduksjon i bevilgningene. Nasjonalt eksportråd uttrykker bekymring for hvilke konsekvenser dette vil få for de strategiske eksportsatsingene. Det sender feil signal i forhold til regjeringen ambisjon om å øke fastlandseksporten med 50 prosent innen 2030.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom