Lerum med ny Smudi-smak
Følger opp fjorårets påleggssuksess laget med mango og fersken.

Suksessen fra 2020 er basert på ideen om å ta ut den naturlig søtningen fra frukt og bær, og tilsette det til en ny ladning med frukt og bær. På den måten skapte Lerum en helt ny påleggskategori: Frukt og bær – tilsatt frukt og bær. Innovasjonen fikk navnet Smudi-pålegg.
– Selv om vi i Lerum hele tiden tenker nytt, og forsøker å være nyskapende hver eneste dag, så var det faktisk første gang vi har skapt en helt ny påleggskategori, sier Marte Åril.
Når Lerum nå kommer med en ny smak i serien er de svært spent på hvordan forbrukerne tar i mot produktet.
– Ettersom Smudi-pålegg fremdeles er et helt nytt påleggskonsept forventer vi fremdeles at forbrukerne finner nye bruksområder – i tillegg til den klassiske brødskiva, selvfølgelig.
Gode tilbakemeldinger
Smudi-pålegg består kun av frukt og bær, og pålegget har derfor vekket interesse hos både bevisste småbarnsforeldre, så vel som interesseorganisasjoner som SunnereBarn.
– Som matprodusent må vi simpelthen ta vårt ansvar for folkehelsa. Vi ønsker at nordmenn skal kunne spise godt pålegg med god samvittighet hver eneste dag om de vil - også de som ønsker å leve sunt, sier Grethe Lerum.
Jordbær og Banan fikk toppscore og terningkast 6 ved lansering i fjor, og Lerum har tro på at Mango og Fersken vil få minst like gode resultater. Pålegget er testet på et bredt panel med barn som mener dette er den beste smaken hittil.
– Barn elsker å drikke smoothie med Mango, og nå får barna smaken som pålegg på brødskiva eller i frokostblandinga, sier Lerum.
Hun er svært fornøyd med at distribusjonen av pålegget er bred.
– Innovasjon og nyskaping er viktig også for kjedene, og Lerum er takknemlige for at samtlige lavpriskjeder har tatt inn Smudi-pålegg.
Kontakter
Marte Myklebust ÅrilMarkedssjef
Tel:958 81 013marte.aaril@lerum.noBilder
Om Lerum
Med lidenskap og kunnskap om foredling av ekte frukt og bær har familien Lerum sidan 1907 safta og sylta i saftbygda Sogndal. Vi er stolte over at vi framleis er ei familiebedrift som i dag vert driven av 4. generasjon Lerum. Vi skal lage verdas beste smak av frukt og bær!
Følg saker fra Lerum
Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra Lerum på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste saker fra Lerum
Lerum lanserer skvåsj24.2.2021 13:15:00 CET | Pressemelding
Vet du ikke hva skvåsj er? Da er du ikke alene! Selv ikke produktutviklerne i Lerum var klar over at språkrådet hadde fornorsket et ubrukt begrep i den gamle saftforskriften. Årets nyvinning er to ulike smaker skvåsj.
Lerum fjerner aspartam i all sukkerfri brus18.2.2021 09:30:00 CET | Pressemelding
Blir Norges eneste brusprodusent som ikke bruker aspartam i produksjonen av sukkerfri brus.
– Dette har vært tidenes produktslipp for Lerum!4.3.2020 10:00:00 CET | Pressemelding
Selskapet fra saftbygda har i år lansert brus, en helt ny påleggskategori og en hel rekke nye smaksvarianter. – Med hele 16 nye produkter er dette et av de største produktslippene i Lerums historie, sier fjerdegenerasjonsleder av selskapet fra Sogn.
Lerum med helt ny type pålegg13.2.2020 09:00:00 CET | Pressemelding
Har du smakt smoothie på brødskiva? Neppe. Nå lanserer Lerum verdens første smoothie som pålegg. Pålegget består KUN av frukt og bær, og er laget etter samme prinsippet som smoothie. – Det er første gang vi i Lerum lager noe som ikke har eksistert før, og SMUDI-pålegg er jo faktisk en verdensnyhet, sier Lerum-sjefen.
Utfordrer brusgigantene11.2.2020 09:15:00 CET | Pressemelding
Lerum har konstruert sin egen brusmaskin og lanserer den sukkerfrie brusen Gently sparkling ZERoh! Målet er å selge over en million flasker i året og samtidig bidra til å redusere det norske sukkerforbruket.
I vårt presserom finner du alle våre siste saker, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom