Lang Lang International Music Foundation holder virtuell konsert

Lørdag 12.desember kl.21 norsk tid vil Lang Lang International Music Foundation (LLIMF) holde sin første virtuelle konsert med tittelen “Reaching Dreams Through Music.” Konserten vises på Lang Langs offisielle YouTube-kanal.
Konserten byr på mange spesielle gjester inkludert Lang Lang og hans kone pianist Gina Alice, Sam Smith, Ron Howard, Jon Batiste, Misty Copland, Diana Krall, Wyclef Jean, Renée Fleming og mange flere.
I “Lang Lang & Friends: Reaching Dreams Through Music” vil artistene fortelle historier om hvordan musikken har formet deres oppvekst og liv. De vil dele den formative rollen musikken har hatt i egne liv samtidig som de inviterer publikum til å reflektere over det samme. Konserten løfter også fram viktigheten av musikkundervisning til barn rundt i verden. Konserten vil kulminere i en stor finale med Lang Lang som spiller virtuelt sammen med 30 unge pianister fra rundt om i verden.
Grunnlagt i 2008 av Lang Lang søker LLIMF å utdanne, inspirere og motivere den neste generasjonen av musikkelskere og utøvere.
Nøkkelord
Kontakter
Yumi MurakamiLabel Manager Int. | Classical and Jazz
Tel:+47 450 34 700yumi.murakami@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Marcus og Martinus tolker Marit Larsen i sesongens andre episode av Hver gang vi møtes!12.1.2026 08:30:00 CET | Pressemelding
Når Marit Larsen skal tolkes i andre episode av Hver gang vi møtes, fremfører Marcus & Martinus sin versjon av «Don’t Save Me»: «Ta meg tilbake». Espen Lind, Marit Larsen, Herborg Kråkevik, Synne Vo, Musti, André Jensen (Hagle) og duoen Marcus og Martinus utgjør artistrekken i den 16. sesongen av «Hver gang vi møtes». I vakre, frodige omgivelser på Hadeland har de skapt nye, magiske musikkøyeblikk. «Don’t Save Me» er låten som umiddelbart fanget duoens oppmerksomhet, og som de har hatt et forhold til siden de var yngre. I sin tolkning har Marcus & Martinus valgt å snu perspektivet i teksten og fortelle historien fra et mannlig ståsted. Resultatet er en nær og sår versjon, fremført med stor respekt for originalen. Responsen fra Marit Larsen var veldig positiv – til stor lettelse for en nervøs, men stolt duo. Hør låten HER. «Ta meg tilbake» følger opp suksessen til «Nattevandrer», som allerede har fått enorm respons og klatret inn på topp 10 i Norge – og markerer nok et sterkt norskspråk
Start 2026 rett med Ys1 - OnaOna8.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Den 9. januar slipper stjerneskuddet Ys1 «OnaOna» - en lys og energisk kjærlighetslåt om å ha det bra.
Marcus og Martinus er klare for Hver gang vi møtes – første singel «Nattevandrer» ute nå!3.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Marcus & Martinus gir nytt liv til Espen Linds «Night Rider» fra 2008 – en tolkning de har gjort på norsk. Espen Lind, Marit Larsen, Herborg Kråkevik, Synne Vo, Musti, André Jensen (Hagle) og duoen Marcus og Martinus utgjør artistrekken i den 16. sesongen av «Hver gang vi møtes». I vakre, frodige omgivelser på Hadeland har de skapt nye, magiske musikkøyeblikk. Årets første hedersgjest er selveste Espen Lind, og i den anledning slipper Marcus & Martinus «Nattevandrer» – deres norske tolkning av «Night Rider» fra 2008. De har valgt låten fordi de mener den fortjener større anerkjennelse, og fordi tematikken treffer dem personlig: «Vi syntes det var en utrolig fin sang som ikke har fått nok creds. Den handler om at det kan være ensomt å være artist, og det kan vi relatere oss til», sier Marcus & Martinus. Med årets sesong av HGVM markerer de sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. Sesongen har premiere lørdag 3. januar. 8. mai 2026 inntar Marcus & Martinus scenen på Unity Aren
Dagny varmer opp for Katy Perry!18.12.2025 16:13:12 CET | Pressemelding
Popdronningen Dagny varmer opp for den internasjonale superstjernen Katy Perry under Jazz Open Festival i Stuttgart 8. juli 2026.
Årets mest streamede norske artist 20253.12.2025 14:34:38 CET | Pressemelding
Fredag den 28. november tok Tobias Sten med seg 2 av 4 priser på årets P3 Gull, med prisen for "Årets Gjennombrudd" og "Årets Låt", et snaut år etter hans første utgivelse. I dag er det bekfreftet at Tobias Sten er den mest streamede norske artisten i 2025.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

