Kredinor SA etablerer virksomhet i Sverige

Kjernevirksomheten til Kredinor er inkasso og overvåk, men tjenester innenfor fakturering, reskontroadministrasjon, analyse og kjøp av porteføljer tilbys også, og vil være viktige deler av det totale tjenestetilbudet i Sverige. Kredinor etableres gjennom kontor i Stockholm og forventes å være i gang med virksomheten mot slutten av 2017.
Administrerende direktør Tor Berntsen sier følgende:
– Mange av våre eksisterende kunder har gitt uttrykk for at de gjerne ser at vi etablerer oss i Norden, og da i første omgang i Sverige. Vi har, etter å ha vurdert muligheten for å kjøpe et tilgjengelig eksisterende selskap, valgt å starte opp med noe helt nytt i Stockholm. Vi er nå i gang med å rekruttere daglig leder til selskapet.
Kredinor er bransjespesialister og tilbyr moderne betalingsløsninger, integrasjoner sømløst mot kundenes systemer, og utstrakt kundeservice gjennom et moderne og innovativt kundesenter.
– Vi har en solid økonomi og 2016 har vært et godt år for oss, fortsetter Berntsen. Tidspunktet for å gå videre er på alle måter ideelt. Signalene fra våre kunder er at det er viktig at vi er på de arenaer hvor de befinner seg og vår strategi vil i første omgang være å sikre vekst blant våre eksisterende og fremtidige norske kunders virksomheter i Sverige. Dernest vil målet være å rekruttere nye kunder i dette som blir et nytt marked for oss. Ved å etablere et nytt selskap i Sverige basert på ny og moderne teknologi og systemer med felles totalrapportering, er vi trygge på at vi skal kunne leve opp til kundenes forventninger, sier Berntsen
Felles nordisk leverandør
Sverige er Norges største handelspartner og en rekke norske selskap har virksomhet der. Etableringen av Kredinor i Sverige er en følge av at selskapets kunder innenfor bank/finans, energi, handel og service etterspør våre tjenester. I tillegg har Kredinor også en ambisjon om å vinne nye kunder og markeder. – Vi gleder oss til å ta opp konkurransen i Sverige og målet er å komme i gang med operativ virksomhet i løpet av 2017, avslutter Berntsen.
Nøkkelord
Kontakter
Tor BerntsenAdministrerende direktør
Tel:+47 905 34 636tor@kredinor.noBilder

Lenker
Om Kredinor
Kredinor er et av de største inkassoselskap i Norge målt i omsetning og det største målt i antall mottatte saker. Selskapet mottar 1 million inkassosaker hvert år. Medregnet oppdragene innenfor purring og reskontroføring håndterer Kredinor totalt 1,6 millioner saker årlig, et tall som er sammenlignbart med bransjens tall for 2016 på totalt 7,9 millioner inkassosaker. Kredinor er bransjespesialister og markedsledende innenfor energi og telecom - og i sterk vekst innenfor bank/finans, handel og service, parkering - og offentlig sektor. Kredinor er et et samvirkeforetak som eies av medlemmene som også er kunder. Selskapet har nesten 500 medarbeidere fordelt på virksomheten i 11 byer i Norge i dag. Med etableringen i Sverige i 2017 går Kredinor utenlands for første gang siden oppstarten i Norge i 1905. www.kredinor.no
Følg pressemeldinger fra Kredinor
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Kredinor på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Kredinor
Inkassoøkningen fortsetter for norske bedrifter26.5.2025 11:23:47 CEST | Pressemelding
Inkassotallene fra Kredinor viser at ny inkassogjeld har økt med hele 20 prosent for norske bedrifter, og at antall saker totalt har økt med 1 prosent i første kvartal – sammenlignet med samme periode i fjor. For privatpersoner er det derimot tegn til stabilisering.
Kredinor AS: Resultat første kvartal 202529.4.2025 09:24:39 CEST | Pressemelding
Kredinor har levert i tråd med forventningene og viser positiv utvikling i første kvartal, til tross for et krevende marked preget av usikre makroøkonomiske forhold og utfordrende rammebetingelser.
Snuoperasjonen for norsk økonomi er godt i gang10.2.2025 10:46:04 CET | Pressemelding
Kredinorbarometeret, som kombinerer makroøkonomiske variabler og inkassodata fra Kredinor, viser en tydelig bedring for norske husholdninger. Fremgangen forventes å fortsette i år.
Kredinor AS: Resultat for fjerde kvartal 20243.2.2025 10:10:00 CET | Pressemelding
(Oslo, 3. februar 2025) Den positive utviklingen i Kredinor AS fra andre og tredje kvartal, fortsatte i fjerde kvartal 2024. Totale inntekter korrigert for revaluering var høyere enn i fjerde kvartal 2023 og trenden med økende CMS-inntekter fortsatte, med en økning på 16% sammenlignet med fjerde kvartal året før.
Norske bedrifter: Flere inkassosaker enn før pandemien10.12.2024 07:00:00 CET | Pressemelding
Antallet inkassosaker mot norske bedrifter er nå flere enn før pandemien. Sammenlignet med samme periode i fjor er økningen i antall saker 6 % og siden slutten av 2019 har antallet inkassosaker samlet gått opp med 5 %, etter en kraftig nedgang under pandemien.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom