Kredinor inngår avtale med fintech-selskapet Axeptia
27.8.2021 12:51:14 CEST | Kredinor | Pressemelding

–Våre oppdragsgivere har behov for å forenkle og automatisere oppfølgingen av kundene. Det innovative kredittstyringsverktøyet fra Axeptia er midt i blinken for å møte dette behovet, sier Audun Rønningen Danielsen, kommersiell direktør i Kredinor.
Innovativ kobling av data
Axeptias teknologi samler og presenterer kundeinformasjon fra økonomisystemet, kredittopplysningsbyrå og inkassoselskap på ett sted. Kombinasjonen av disse ulike datakildene i samme grensesnitt gir en svært god oversikt over egen kundeportefølje og dermed mulighet til å effektivisere kundeoppfølgingen.
– Innenfor kredittområdet har det tradisjonelt vært mye manuelt arbeid, og dette ønsket vi å gjøre noe med, sier Per Nestor Warp, CEO i Axeptia. Integrasjoner som kobler sammen informasjonen fra inkasso, ERP og kredittopplysning har stort sett kun vært mulig gjennom store konsulentprosjekter forbeholdt de største selskapene. Når vi presenterer denne løsningen hvor alt samles og presenteres ett sted får vi svært positiv respons fra markedet, forteller Warp.
Mer enn et inkassoselskap
Kredinor leverer løsninger i en stadig større del av verdikjeden og følger utviklingen i kundebehov tett.
– Utviklingen innenfor automatisering og forenkling går raskt, men fortsatt er det utfordringer fordi systemer ikke snakker med hverandre. Axeptia leverer på denne utfordringen og vil redusere behovet for manuell håndtering, sier Audun Rønningen Danielsen.
Løsningen kobler sammen systemene slik at de som jobber med økonomi har full oversikt fra avtaleinngåelse og kredittvurdering til fakturering, betalingsoppfølging og pengene er på konto. Om kunden ikke betaler ligger det en funksjonell kobling til inkasso i løsningen.
– For oss i Axeptia betyr samarbeidet med Kredinor mye. Kredinor er et av Norges største inkassoselskap med spennende kunder og et sterkt fagmiljø innenfor analyse og tjenesteutvikling. Vi kompletterer hverandre godt, sier Per Nestor Warp.
– Vår ambisjon er å ligge i forkant av utviklingen, og for å lykkes med det behøver vi samarbeidspartnere som har samme ambisjon. Vi er derfor svært fornøyde med å raskt kunne tilby våre oppdragsgivere den ferdigutviklede løsningen fra Axeptia, avslutter Audun Rønningen Danielsen i Kredinor.
Nøkkelord
Kontakter
For mer informasjon, kontakt:
Axeptia, ved CEO Per Nestor Warp er: +47 995 81 166
Kredinor SA, ved kommersiell direktør Audun Rønningen Danielsen: +47 450 28 792
Bilder


Lenker
Om Kredinor
Om Axeptia:
Axeptia Credit Intelligence AS ble stiftet av Stian Bølskog Davidsen og Per Nestor Warp i 2017. Selskapet har 14 ansatte og holder til i Nydalen i Oslo.
Om Kredinor:
Kredinor SA er et av Norges største inkassoselskap, med løsninger i hele verdikjeden fra fakturering og betalingsoppfølging til inkasso og rettslig behandling. Selskapet ble etablert i 1905 og er et samvirke, med hovedkontor i Oslo og 8 avdelingskontor i hele Norge.
Følg pressemeldinger fra Kredinor
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Kredinor på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Kredinor
Kredinor samler IT-kompetanse og satser på KI27.3.2026 15:01:08 CET | Pressemelding
Kredinor har gjennomført en organisasjonsendring for å styrke selskapets innovasjonsevne og utvikling innen kunstig intelligens. Endringen er en sentral del av Kredinors nordiske strategi, som skal sikre god implementering av KI, øke konkurranseevnen og sikre kostnadseffektiv drift på tvers av Norden.
Kredinor styrker sin nordiske IT-satsing og endrer ledelse og organisasjon27.3.2026 13:55:11 CET | Pressemelding
Kredinor har gjennomført en organisasjonsendring for å styrke selskapets innovasjonsevne og utvikling innen kunstig intelligens. Endringen er en sentral del av Kredinors nordiske strategi, som skal sikre god implementering av KI, øke konkurranseevnen og sikre kostnadseffektiv drift på tvers av Norden.
Kredinor Innsikt: Hva venter oss i 2026?9.2.2026 12:34:15 CET | Presseinvitasjon
Dato: Tirsdag 10. februar 2026 Tid: Kl. 09:00–09:45 Sted: Digitalt webinar Link til livestream: https://www.kredinor.no/events/kredinor-innsikt-1-2026/
Kredinor har refinansiert sin obligasjon på 1 milliard kroner4.2.2026 18:41:06 CET | Pressemelding
-Stor investorinteresse gir bedre betingelser og styrker kapitalstrukturen.
Kredinor rapporterer et sterkt resultat for fjerde kvartal 20252.2.2026 10:51:17 CET | Pressemelding
Kredinor har levert et solid resultat for fjerde kvartal 2025 og forsterker ytterligere den positive utviklingen fra foregående kvartaler i 2025.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
