Kokken som ble vinmester
7.2.2020 15:43:10 CET | REITAN | Pressemelding

Henrik Dahl Jahnsen er både Head Sommelier på Britannia og restaurantsjef i hotellets topprestaurant Speilsalen.
-Min fremste egenskap er nok evnen til å kombinere vin til maten, og å finne en virkelig god vin til alle anledninger og budsjetter, sier 28-åringen, som også er utdannet kokk og i en årrekke hadde ledende stillinger i Bølgen & Moi.
Sammen med sølvvinneren i Bocuse d`Or, Christopher Davidsen, har han ansvaret for å gi Speilsalens gjester en uforglemmelig kulinarisk opplevelse.
17. februar får Henrik Dahl Jahnsen og teamet vite om de har lyktes når de nordiske Michelin-stjernene deles ut i Trondheim.
Nøkkelord
Kontakter
For ytterlige kommentarer kontakt:
Adm.dir. Britannia Hotel, Mikael Forselius, mobil: 932 01 004 epost: mikael@britannia.no
Director Of Marketing, Peter Gjerde, mobil: 93458696, epost, peter@britannia.no
Head Sommelier, Henrik Dahl Jahnsen, mobil: 48109908, henrik@britannia.no
Bilder
Lenker
Om REITAN
Britannia Hotel
Britannia Hotel er en del av Reitangruppen. Hotellet fra 1870 gjenåpnet i April 2019 som et femstjerners hotell og medlem av Leading Hotels of The World. Hotellet har 257 nye rom og suiter, seks ulike restauranter og barer, spa og fitness-avdeling, moderne konferansefasiliteter, ballroom og elegante selskapslokaler.
www.britannia.no
Følg pressemeldinger fra REITAN
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REITAN på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REITAN
Setter gaming i scene2.7.2026 19:00:00 CEST | Pressemelding
TRONDHEIM: Aslak Maurstad er en pasjonert gamer. Nå har han fått med seg samboeren på å lage en teaterforestilling om alt fra moderne dataspill som Fortnite til klassikere som Ludo.
PoMo åpner to nye separatutstillinger torsdag 25. juni med de anerkjente internasjonale kunstnerne Catherine Opie og Ken Price.25.6.2026 11:04:26 CEST | Pressemelding
Etter den populære Louise Bourgeois-utstillingen «Echo of the Morning» er PoMo nå klar for to nye separatutstillinger: “Catherine Opie – Mountains Don’t Know Their Names” og “Ken Price – Fremmede landskap”. Åpningen finner sted torsdag 25. juni, kl.17:00, med gratis inngang for alle. Dette er den første separatutstillingen med Catherine Opies verk i Midt‑Norge, og den aller første separatutstillingen med Ken Price i Norge.
Speilsalen beholder sin stjerne i Guide Michelin1.6.2026 19:57:03 CEST | Pressemelding
1.juni ble Michelin Guide Nordic Countries 2026 lansert under den årlige prisutdelingen i København. Kjøkkensjefer og restaurantteam fra hele Norden var samlet da årets utgave av den sagnomsuste guiden ble presentert. Fra Speilsalen deltok Executive Head Chef Håkon Solbakk og Restaurant Manager Maria Minatsi. I årets guide beholder Speilsalen sin Michelin-stjerne. Restauranten bekrefter med dette sin posisjon blant de fremste gastronomiske opplevelsene i Norden, og markerer samtidig nok et år med anerkjennelse fra verdens mest prestisjefylte restaurantguide. – Vi er utrolig stolte over å beholde Michelin-stjernen også i årets guide. Det er en anerkjennelse av det arbeidet hele teamet legger ned hver eneste dag for å skape opplevelser på høyeste nivå for gjestene våre, sier ExecutiveHead Chef Håkon Solbakk. Administrerende direktør ved Britannia Hotel, Arild Sjødin, er stolt over at Speilsalen igjen anerkjennes av Guide Michelin: – Teamet i Speilsalen leverer opplevelser på aller høyest
Rocker videre til høsten22.4.2026 12:05:00 CEST | Pressemelding
TRONDHEIM: Over 40 000 billetter er solgt siden premieren på We Will Rock You i begynnelsen av mars. Publikum strømmer til Queen-festen på Nye Hjorten Teater, og nå blir det enda mer rock til høsten.
Britannia Bar vinner beste Coktail Meny30.3.2026 14:39:34 CEST | Pressemelding
Britannia Bar ble tildelt to priser under årets Bartenders’ Choice Award i Stockholm: Best Cocktail Menu Norway og den gjeve prisen Peoples Choice.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom







