Sony Music Norway

Køddent fra Klossmajor

Del
"Det er jo bare kødd" er hentet fra Klossmajor sitt kommende andrealbum. Singelen er ute fredag 20. januar.
"Det er jo bare kødd" artwork
"Det er jo bare kødd" artwork

Med trestemt vokal, rap, en god dose humor og glimt i øyet kommer det etter hvert særegne Klossmajorsoundet til sin rett i den tredje singelen fra bandets andre album. Groovy, feelgood og chill synger de tre vokalistene om å prøve å helgardere seg fra livets utfordringer. Albumet «Alt jeg ikke har» slippes i sin helhet til våren.

- «Låta handler på mange måter om å prøve å helgardere seg fra livets utfordringer ved å si fire enkle ord; «Ikke kødd med meg». Men å helgardere seg fra livets utfordringer er det ingen som kan. Slikt blir det låt av.» - Karoline Karlsen

Klossmajor har etablert seg som et sterkt liveband på Norges scener de siste årene og slipper sitt andre album til våren. De tre vokalistene (Karoline Karlsen, Dorothea Økland, Maja Sørbø) veksler på å være i front med sterke vokalharmonier, fløyelsmyke melodier og innslag av rap. Vokalistene har med seg et stødig liveband hvor digge korder møter spenstig bass og trommer. Låtene er skrevet av Karoline Karlsen og med norske tekster om oppvekst, kjærlighet og relasjoner fester låtene seg til hjernen og gjenklangen ljomer i øret i lang tid etterpå.

«Det er jo bare kødd» er ute fredag 20. januar!

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

"Det er jo bare kødd" artwork
"Det er jo bare kødd" artwork
Last ned bilde
Klossmajor (c) Guro Sommer
Klossmajor (c) Guro Sommer
Last ned bilde

Om Sony Music Norway

Sony Music Norway
Sony Music Norway
Grev Wedels Plass 9
0151 Oslo

http://www.sonymusic.no

Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.

Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.

Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.

Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway

Marion og dePresno gir ut ny singel "Hei, Siri" – en sårbar refleksjon over hverdagsliv og teknologi.3.7.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding

Et dødt potteplante-øyeblikk i et studio i Bergen ble startskuddet for «Hei, Siri» – den nye singelen fra Marion og dePresno. En litt håpløs romantisk idé ble raskt til en låt som, på lettbeint vis, stiller noen av de mest grunnleggende spørsmålene vi har: Hvordan skal man klare å ta vare på andre – eller på verden – når man ikke engang får til å vanne en plante?

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye