Kjøp- og leiefilm – ny storsatsing på TV 2 Play
20.8.2021 10:05:44 CEST | TV 2 | Pressemelding

Mange har de siste årene, og spesielt gjennom pandemien, endret måten de ser film og TV på.
– TV 2 skal være der folk er, og nå tilbyr vi et stort utvalg av helt nye filmer rett hjem i sofakroken, sier digitaldirektør Christian Birkeland.
Fra og med i dag kan alle, uavhengig av om du har et TV 2 Play-abonnement eller ikke, kjøpe eller leie helt nye filmer og eldre utgivelser i alle sjangere. Rundt tusen nye filmer ligger på TV 2 Play allerede i dag, og flere vil fortløpende bli tilgjengelige kort tid etter kinopremiere.
– I enkelte tilfeller vil det også bli mulig å kjøpe storfilmer enda tettere på kinopremieren, såkalt «Premium video-on-demand», forteller Birkeland.
Noen av de nyeste filmene du kan se allerede i dag er «Ammonite», «Venom», «City of Lies», «Soul» og «Mulan». Senere kommer også «James Bond – No Time to Die», «Verdens verste menneske», «Rettferdighetens ryttere», «Spider-Man: No Way Home» og «Alt for Norge». Dette er noen av mange titler man kan glede seg til når TV 2 nå har gjort avtaler med de fleste av de største filmleverandørene.
– Vi har hatt en testperiode med et knippe kjøpe- og leiefilmer, og ser at dette er et tilbud folk vil ha. Det å få toppfilmer rett hjem i egen stue har blitt veldig populært, og vi har stor tro på at dette markedet bare vil vokse, forteller Christian Birkeland i TV 2.
Slik kan du leie og kjøpe filmer på TV 2 Play:
1.Gå inn på TV 2 Play via nettsiden https://play.tv2.no/leiefilm
2.Finn den filmen du vil se
3.Logg inn med eksisterende bruker, eller lag ny gratis-bruker
4.Gjennomfør kjøp
5.Filmen du har kjøpt kan både sees via nettsiden https://play.tv2.no og appen «TV 2 Play»
Kontakter
Jan-Petter DahlPressesjef
Tel:928 60 363jan-petter.dahl@tv2.noTara NilsenKommunikasjonsrådgiver
Tel:92822508tara.nilsen@tv2.noBilder

Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Ylvis-brødrene skal lede Gullfisken på TV 230.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
7. februar kåres fjorårets beste reklamefilm på TV 2, og det skjer med Bård og Vegard Ylvisåker som programledere.
Her er programlederne og deltakerne i Showtime30.1.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
Det er programlederduoen Ingrid Gjessing Linhave og Kåre Magnus Bergh som skal lede TV 2s nye storsatsing «Showtime». Fredag starter innspillingen, og her er de ni deltakerparene.
God morgen Norge utvider og lager helgesendinger på TV 223.1.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Når nordmenn tar helg, så kan de fortsatt våkne til God morgen Norge på TV 2 fra 7. februar.
VM i skiflygning skal sendes på TV 216.1.2026 15:00:10 CET | Pressemelding
TV 2 har sikret seg rettighetene til å vise VM i skiflygning fra Oberstdorf fra 22-25. januar. Dette fyller en allerede storstilt vinterhelg på TV 2 med alpint fra Kitzbühel og skiskyting fra Nove Mesto.
En storstilt fornyelse av Gullruten i Bergen16.1.2026 12:00:00 CET | Pressemelding
Nå er det klart at TV-bransjens store prisutdeling, Gullruten, vil bli produsert og sendt fra Bergen også de neste to årene. Samtidig vil Gullruten i år by på både en betydelig fornyelse og en helt ny lokasjon.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
