Den norske kirke

Kirkemøtet 2020-2023

Del

Valgrådene i bispedømmerådene har nå offentligjort inn sine endelige valgresultater, og med det vet vi sammensetningen av Kirkemøtet 2020-2023

Åpen Folkekirke beholder flertallet med 39 av de leke medlemmene, Bønnelista blir representert i alle de ni bispedømmene de stilte liste og Nominasjonskomiteens lister har fått 29 medlemmer.

Det nye Kirkemøtet trer i kraft 1.januar 2020 og har sitt første møte i Trondheim 22-27 april samme år.

Total oversikt over avgitte stemmer blir publisert på kirken.no i løpet av uke 39. Det vil også bli laget en grafisk fremstilling av Kirkemøtet 2020-2023 med bilder slik som tidligere.

Nedenstående oversikt viser 114 av de faste medlemmene i det nye Kirkemøtet. For informasjon om varamedlemmer vises det til bispedømmerådenes hjemmesider. I tillegg til de 114 er også preses i Bispemøtet og leder av Samisk kirkeråd faste medlemmer av Kirkemøtet.

Medlemmene av de ulike bispedømmene er presentert pr. liste, ikke rangert etter antall stemmer.

Slik ser Kirkemøtet 2020-2023 ut:

Nord-Hålogaland

Hanne Marit Braathen                                  Bønnelista
Marta Kristine Ims                                        Nominasjonskomiteens liste
Oddgeir Sølvfæstersen                               Nominasjonskomiteens liste
Siri Broch Johansen                                    Åpen Folkekirke
Tove Karoline Knutsen                                Åpen Folkekirke
Kai Krogh                                                      Åpen folkekirke
Kari Helene Skog                                          Åpen Folkekirke
Elin Sabbasen                                              Nord-samisk representant
Gaute Norbye                                                Prestenes representant
Ingvill Anette Ulveseth                                 Representant for leke kirkelige tilsatte
Olav Øygard                                                  Biskop

Sør-Hålogaland

Hanne Jakobsen                                             Nominasjonskomiteens liste
Per Kristian Skorpen                                      Nominasjonskomiteens liste
Hugo Johansen                                              Nominasjonskomiteens liste
Tiril Beathe Sørensen                                    Nominasjonskomiteens liste
Fatima Nyjordet                                              Åpen Folkekirke
Odvar Nordnes                                               Åpen Folkekirke
Ingrid Olsen                                                    Åpen folkekirke
Kurt Solstrøm                                                 Lule-samisk representant
Rolf Steffensen                                               Prestenes representant
Gro Bergrabb                                                  Representant for leke kirkelige tilsatte
Ann-Helen Fjeldstad Jusnes                         Biskop

Nidaros

Kolbjørn Lie                                                      Bønnelista
Brit Skjelbred                                                    Nominasjonskomiteens liste
Arild Kvernmo Pedersen                                 Nominasjonskomiteens liste
Erik Seem                                                          Nominasjonskomiteens liste
Agnes Sofie Gjeset                                          Åpen Folkekirke
Alex Ramstad Døsvik                                      Åpen Folkekirke
Grete Bækken Molland                                    Åpen Folkekirke
Bjørn Thomas Åhren                                      Sør-samisk representant
Jon Henrik Gulbrandsen                                Prestenes representant
Marta Garborg Bergslid                                  Representant for leke kirkelige tilsatte
Herborg Finnset                                              Biskop

Møre

Monika Tettli                                                   Bønnelista
Ann-Kristin Sørvik                                         Nominasjonskomiteens liste
Frode Rabbevåg                                             Nominasjonskomiteens liste
Rikke Elisabeth Grevstad Kopperstad         Nominasjonskomiteens liste
Therese Kristin Utgård                                  Open Folkekyrkje
Ole Martin Grevstad                                      Open Folkekyrkje
Olav Myklebust                                              Open Folkekyrkje
Arne Moltubak                                                Prestanes representant
Olav Rønneberg                                             Representant for leke kyrkjelege tilsette
Ingeborg Midttømme                                     Biskop

Bjørgvin

Stein Oltedal                                                    Bønnelista                                        
Per Hilleren                                                      Nominasjonskomiteens liste
Turid Fjose                                                       Nominasjonskomiteens liste    
Vemund Atle Øiestad                                      Nominasjonskomiteens liste    
Nora Sætre Baartveit                                      Open folkekyrkje                          
Karl Johan Kirkebø                                         Open folkekyrkje                          
Oddny Irene Miljeteig                                     Open folkekyrkje                          
Kjersti Gautestad Norheim                            Prestanes representant
Astrid Fylling                                                  Representant for leke kyrkjelege tilsette
Halvor Nordhaug                                            Biskop

Stavanger

Magne Hersvik                                                Bønnelista
Jostein Ådna                                                   Nominasjonskomiteens liste
Therese Egebakken                                        Nominasjonskomiteens liste
Liv Heidrun Skaar Heskestad                        Nominasjonskomiteens liste
Thor Magne Seland                                        Åpen Folkekirke
Gyrid Espeland                                               Åpen Folkekirke
Helene Breivik Hellerdal                                Åpen Folkekirke
Dag Tormod Milje                                           Prestenes representant
Magne Bjåstad                                                Representant for leke kirkelige tilsatte
Anne Lise Ådnøy                                            Biskop

Agder og Telemark

Håkon Kolstad Varhaug                                 Bønnelista
Markus Westermoen                                      Nominasjonskomiteens liste
Turid Torland Håland                                     Nominasjonskomiteens liste
Kai Steffen Østensen                                      Åpen Folkekirke
Terje Damman                                                 Åpen Folkekirke
Ingvild Sommerfelt                                         Åpen Folkekirke
Odin Adelsten Aunan Bohmann                   Åpen Folkekirke
Kathrine Tallaksen Skjerdal                          Prestenes representant
Per Gunnar Pedersen, Kristiansand            Representant for leke kirkelige tilsatte
Stein Reinertsen                                            Biskop                 

Tunsberg

Jo Hedberg                                                     Bønnelista
Morten Løberg Strand                                   Nominasjonskomiteens liste
Anne Helen Mangelrød Gjone                      Nominasjonskomiteens liste
Lill Tone Grahl-Jacobsen                             Åpen folkekirke
Arild Mikkelsen                                              Åpen Folkekirke
Inga Stoveland Dekko                                  Åpen Folkekirke
Heidi Nordkvelde                                          Åpen Folkekirke
Linn Strømme Hummelvoll                         Prestenes representant
Brooke Bakken                                             Representant for leke kirkelige tilsatte
Jan Otto Myrseth                                          Biskop

Oslo

Arve Otter Juritzen                                       Nominasjonskomiteens liste
Harald Hegstad                                             Nominasjonskomiteens liste
Inger Johanne Aas                                       Nominasjonskomiteens liste
Kristin Gunleiksrud Raaum                         Åpen folkekirke
Gard Realf Haugerud Sandaker-Nielsen    Åpen folkekirke
Odd Einar Dørum                                         Åpen folkekirke
Kjersti Jåvold Landmark                             Åpen folkekirke
Marius Berge Eide                                        Døvemenighetens representant
Anne Anita Lillebø                                        Prestenes representant
Ann-Kathrin Fjøren Kasbo                          Representant for leke kirkelige tilsatte
Kari Veiteberg                                               Biskop

Borg

Thomas Bjørtomt-Haug                                   Bønnelista
Erling Birkedal                                                  Nominasjonskomiteens liste
Sidsel Repstad                                                 Nominasjonskomiteens liste
Karin-Elin Berg                                                 Åpen Folkekirke
Ole Jacob Flæten                                             Åpen Folkekirke
Helene Lunder Eriksen                                   Åpen Folkekirke
Aksel Reuben Eriksen                                    Åpen Folkekirke
Dag Ketil Hartberg                                          Prestenes representant
Kristine Lund Almås                                       Representant for leke kirkelige tilsatte
Atle Sommerfeldt                                            Biskop

Hamar

Trond Rønning                                               Bønnelista
Inger Margrethe Kragh Nyhus                      Nominasjonskomiteens liste
Iselin Vistekleiven                                          Nominasjonskomiteens liste
Gunhild Tomter Alstad                                  Åpen folkekirke
Finn Ragnvald Huseby                                  Åpen folkekirke
Lisbeth Sydbøge                                            Åpen folkekirke
Lars Erik Flatø                                                Åpen folkekirke
Thomas Tinglum                                            Prestenes representant
Gunnstein Endal                                            Representant for leke kirkelige tilsatte
Solveig Fiske                                                  Biskop

Kontakter

Kristine Ekeberg-Andersen
Nestleder i kommunikasjonsavdelingen
23081212 / 99560556
ke352@kirken.no

Bilder

Om Den norske kirke

Den norske kirke
Kirkens hus - Rådhusgata 1-3
0151 Oslo

23 08 12 00https://kirken.no

Følg saker fra Den norske kirke

Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra Den norske kirke på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste saker fra Den norske kirke