KingSkurkOne teamer opp med Siyabång
KingSkurkOne følger opp «Trapboi» med «Hasjkrisen» feat. Siyabång fredag 12. februar.

Første uken i januar sparket tekstforfatter, rapper og sanger KingSkurkOne i gang året med «Trapboi», første låt ut fra hans kommende album. Nå følger han opp med «Hasjkrisen» feat. Siyabång. Da Norge og store deler av verden stengte ned som følge av Covid 19 i fjor resulterte det i mange typer kriser. Deriblant en krise som faktisk inntraff i forkant av coronautbruddet, og som ikke gikk over med det første.
«Det var så grov tørke helt fra november til kanskje juni eller no sånt as, husker ikke nøyaktig. Men det var helt krise. Bare spør Siyabång» - KingSkurkOne
«Hasjkrisen» er produsert av Dio Mudara (French Montana, Nicki Minaj, OnklP), og er feat. Oslo-rapperen Siyabång, som i fjor sommer hadde en aldri så liten gatehit med låten «Området».
Tekstforfatter, rapper og sanger KingSkurkOne satt farge på hovedstaden lenge før han entret den norske rapscenen på tampen av 2015. Og med spraykanner byttet ut med en helt unik flow og fortellerstemme har han fortsatt med å sette sitt tydelige avtrykk.
De fleste kjenner kanskje KingSkurkOne fra den kommersielle monsterhiten Bængshot (2017) eller platina-sertifiserte Lil Homie (2018), men det som kjennetegner ham best er hans distinkte rappestil og en helt enorm produktivitet og allsidighet.
«Hasjkrisen» feat. Siyabång er ute 12. februar.
_____
KingSkurkOne er tett på undergrunnen, men komfortabel med at han er en av en håndfull norske rappere med mainstream suksess; sertifiserte hits, fete festivalgigs og fulle hus på spillesteder som for eksempel Rockefeller i Oslo og Samfunnet i Trondheim.
Som tekstforfatter skriver han om egne erfaringer, livet han lever og har levd, og det som er ekte og nært. Han leker med språket. Noen tekster har seriøse budskap og andre er klassisk rap-shit med en leveranse som alltid er on point. Hans unike flow og sound er etterlignet av mange, men mestret av få. Skurk er en original som har satt sitt preg på sjangeren i Norge, og som KingSkurkOne lager han musikk som fenger, fengsler og fanger.
Kontakter
Lisa BjorheimPromotion Manager, Local repertoire
Tel:+47 98 13 90 24lisa.bjorheim@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Vi er Norges ledende plateselskap, og representerer et bredt spekter av aktive internasjonale og norske artister, i tillegg til en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
I Sony Music Entertainment Norway respekterer og beundrer vi våre artister og vi er stolte av å kunne representere og støtte deres visjoner og kreative tiltak. Vi er 40 ansatte som medvirker til å skape et vekstgrunnlag som fremmer musikkens utvikling og som skaper det gode arbeidsmiljøet som kjennetegner oss som virksomhet.
Sony Music Entertainment Norway A/S utgir bl.a. Beyoncé, Madcon, The Chainsmokers, Kygo, Alan Walker, Maria Mena, Camila Cabello, Jesper Jenset, Khalid, Rat City, Calvin Harris, Stina Talling, Miley Cyrus, HAYES, Justin Timberlake, Katastrofe, EMIR, Amanda Delara, Foo Fighters, Morgan Sulele, Ina Wroldsen, Hkeem, P!nk, Lars Vaular, Bruce Springsteen m.fl.
Følg saker fra Sony Music Norway
Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste saker fra Sony Music Norway
Peder Elias om BFF's som forlater vennesona25.2.2021 08:30:00 CET | Pressemelding
Fredag 26. februar slipper Korea-favoritt Peder Elias singelen "Best Friend"
Syndig vakker single fra dePresno25.2.2021 08:00:00 CET | Pressemelding
dePresno er aktuell med singelen og bekjennelsen "Church" fredag 26. februar, og NRK-satsningen "De neste" fra søndag 7. mars.
Hkeem hyller lillesøsteren med «Min»24.2.2021 15:00:00 CET | Pressemelding
Førstkommende fredag slipper Hver Gang Vi Møtes-aktuelle Hkeem årets første singel.
Ina Wroldsen kommer «hjem» til Sony Music Norway23.2.2021 10:03:00 CET | Pressemelding
Den suksessrike og prisvinnende artisten har valgt å bytte ut en internasjonal samarbeidspartner, og satser «lokalt» for å utvikle karrieren videre.
Martin Hazy slipper dobbeltsingel18.2.2021 17:30:00 CET | Pressemelding
Martin Hazy sover ikke. I oktober viste han en annen side av seg selv med glade og følsomme «Best for meg» feat. Breveglieri, og fulgte i januar opp med «Rakett» feat. Kars. Nå slipper han ikke bare én, men to, sterke singler med klare beskjeder, «Gir faen» og «Ego boost».
Lovespeake fikk grønt lys av Cascada18.2.2021 11:00:00 CET | Pressemelding
I en tid hvor mange av oss savner det svette dansegulvet blir vi invitert til å skru opp volumet hjemme til Lovespeake sin nyeste singel «3AM (Everytime We Touch)». Ute på alle plattformer fredag 19. februar.
ADELÉN SLIPPER SINGELEN «JADED»18.2.2021 09:15:00 CET | Pressemelding
Når vi googler definisjonen av jaded, blir vi raskt truffet av masse spørsmål rundt hva det egentlig betyr. Er det noe negativt? Hvordan får det meg til å føle meg? Kan jeg føle meg jaded i et forhold? Alle disse spørsmålene oppsummerer kjernen i den splitter nye singelen til Adelén. En låt som handler om hvor mye vi som mennesker overtenker og alle rundene vi går med oss selv mentalt.
I vårt presserom finner du alle våre siste saker, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom