Kapteinen slipper EP

«Endelig ute med EPen «Døgn»! Ordet døgn er et kult ord med tanke på at det ikke finnes en engelsk oversettelse av ordet, noe som gjør det litt unikt for det norske språket. Eg syns det e veldig interessant og eg prøve å holde språk sterkt til mitt artistiske uttrykk» - Kapteinen
På EP´n skildrer Kapteinen oppturer og nedturer som kan oppstå i løpet av et døgn, levert i et ekte, nært og fengslende tekstunivers med fengende melodier. Låtene på EP´n er hovedsakelig produsert av Kapteinen selv, med innslag fra Coucheron, Anders Nilsen og Filip Kollsete, og på låttekstene har blant annet Maria Mena, Benjamin Folkvord og Emma Jensen hatt fingre med i spillet.
«Døgn e og en periode som symbolisere dag og natt, og derfor en generell utvikling som eg har prøvd å få gjennom i historien til de forskjellige låtene. Låtene på EPen fortelle litt om ups and downs som kan oppstå i løpet av et døgn, og e veldig personlige skildringer av mine egne følelser på godt og vondt. Det blir til en reise som skildres gjennom musikken, men også gjennom det visuelle i musikkvideoene» - Kapteinen
Låtene som skildrer reisen er P1-listede «Abstinenser», som handler om å savne noen så mye at det gjør vondt. «Dagen pappa grein», en personlig låt med en tekst mange kan kjenne seg igjen i – å miste noen som står en nær til kreft, i dette tilfellet bestemor, og Kapteinens opplevelse av å se faren sin gråte for første gang. «Danse ligavell» handler om å bli fanget av musikken og danse som om ingen ser deg, og reflekterer hvordan Kapteinen er som menneske – «Lykken e musikk og dans <3». Gladtriste «September» er en slags hyllest til Vamps «Tir na noir», en låt som har formet Kapteinen som musiker, og teksten, lik den i «Tir na noir», handler om en nær person som har gått bort og håpet om å møtes igjen. «Kan eg komme over» er en drømmende låt om å ville fly inn soveromsvinduet til noen som Peter Pan, selv om begge vet at dere ikke burde.
«Døgn» er ute 15. januar.
_____
Siden Kjell Øverland plukket opp gitaren og debuterte som Kapteinen med «Mr. Fantastique» i mai i fjor har han imponert med både radiolistinger, streams og på scenen. Han har blant annet vært support på Arifs utsolgte høstturné og fylt scener på både Trondheim Calling og by:Larm, og hatt en produsent-finger med i spiller på både Arif og Philip Emilio sine siste album. Han slapp den egenproduserte mixtapen «en mixtape om kjærlighet» i fjor høst, er nå klar for å slippe EP’n «Døgn».
Kontakter
Lisa BjorheimPromotion Manager, Local repertoire
Tel:+47 98 13 90 24lisa.bjorheim@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Tame Impala slipper Deadbeat – klar for Oslo-konsert i 202617.10.2025 10:15:42 CEST | Pressemelding
Den australske artisten og produsenten Kevin Parker, bedre kjent som Tame Impala, er tilbake med sitt etterlengtede femte studioalbum, Deadbeat, ute nå via Columbia Records. Parker tar den nye musikken med på turné – med konsert i Unity Arena 27. april 2026.
Inge Bremnes: Live fra Parkteatret15.10.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Inge Bremnes slo gjennom rundt midten av forrige tiår, med radiolistede og høytstrømmede låter som «Ikaros», «Meire vi» og «Himmelblå» – alle selvskrevet på eget språk og mål. Dermed ble den lille kystkommunen Kvæfjord i Troms ikke bare kjent for «verdens beste kake», men også som hjemstedet til en av vår generasjons fremste norske låtskrivere og artister, med strømminger i millionklassen.
Morgan Sulele kjenner at tampen brenner13.10.2025 08:23:00 CEST | Pressemelding
Het ny single fra hitmaker Morgan Sulele med "Tampen brenner" som kommer fredag 17. oktober.
Peder Elias deler nordlys med verden13.10.2025 08:07:00 CEST | Pressemelding
På Northern Lights EP har Peder Elias samlet seks låter som reflekterer hvordan han opplever at kjærlighet - romantisk og platonisk - kan være både naturlig og ukomplisert, og krevende og spektakulært. EP'en slippes fredag 17. oktober.
Stig Brenner slipper Slipp meg ut9.10.2025 08:02:00 CEST | Pressemelding
Stig Brenner slipper tretten upretensiøse låter på albumet "Slipp meg ut" fredag 10. oktober
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom