Kan klimainvesteringer bidra til å bekjempe klimaendringene og styrke bærekraftig utvikling?

I panelet finner du Mafalda Duarte (Climate Investement Funds), Dan Banik (UiO) og Per Fredrik Pharo (Norad).
Mafalda Duarte er administrerende direktør for det 10,5 milliarder dollar store Climate Investment Funds (CIF), et av verdens største multilaterale fond for klimatiltak i utviklingsland. Siden hun ble utnevnt i 2014, har Mafalda hatt ansvaret for hundrevis av investeringer i ren energi og klimatiltak i 72 lav- og mellominntektsland, inkludert den største solenergiparken i verden og Sør-Amerikas første geotermiske anlegg.
Dette arrangementet foregår i NUPIs lokaler 30. mai fra 14.00 til 15.30. Det blir også strømmet direkte på NUPIs YouTube-kanal (digital deltakelse krever ikke påmelding).
For å se denne videoen, må du gi ditt samtykke øverst på denne siden.Følg oss online her!Videokanal
Nøkkelord
Kontakter
Marie FurhovdenKommunikasjonsrådgiverKommunikasjonsavdelingen
Tel:404 93 082MarieF@nupi.noÅsmund WeltzienKommunikasjonssjefKommunikasjonsavdelingen
Tel:97091166AW@nupi.noBilder
Lenker
Om NUPI - Norsk Utenrikspolitisk Institutt

C. J. Hambros plass 2 d
0130 Olso
22 99 40 04https://www.nupi.no
NUPI tilbyr tjenester innen forskning, analyse og utredning, i tillegg til undervisningsrelaterte tjenester rettet mot skolen.
Følg pressemeldinger fra NUPI - Norsk Utenrikspolitisk Institutt
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NUPI - Norsk Utenrikspolitisk Institutt på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NUPI - Norsk Utenrikspolitisk Institutt
Boklansering: Dilemmaer i norsk utenrikspolitikk22.4.2025 12:53:46 CEST | Presseinvitasjon
Hvordan bør Norge navigere i en verden preget av økende geopolitisk uro, klimakrise og internasjonal usikkerhet? Det er hovedspørsmålet når en rekke av forfatterne bak den nye boken «Dilemmaer i norsk utenrikspolitikk» står på scenen på Litteraturhuset tirsdag kommende uke.
Invitasjon til Norsk utenrikspolitisk konferanse 2025: Et splittet Vesten24.3.2025 08:00:00 CET | Presseinvitasjon
Samholdet i Vesten utfordres, ikke bare fra utsiden, men også fra innsiden. Hvilke krefter er det som står bak splittelsene? Og finnes det i det hele tatt fortsatt et vestlig fellesskap? Hva er i så fall handlingsrommet for å løse fellesskapsutfordringer?
Nytt redaktør-team i Internasjonal politikk9.1.2025 09:32:05 CET | Pressemelding
Tre nye redaktørar tek over styringa i NUPI-tidsskriftet Internasjonal politikk (IP).
Få nyheter og forskning om aktuelle geopolitiske spørsmål i innboksen4.12.2024 14:18:55 CET | Aktuelt
Senter for Geopolitikk, som ledes av NUPI, starter i desember 2024 et nyhetsbrev rettet mot alle med interesse for forskning på geopolitiske spørsmål av relevans for Norge.
Trump i det Hvite Hus – hva betyr det for Norden?8.11.2024 07:30:00 CET | Presseinvitasjon
Torsdag 14. november samles forskere fra fem ledende utenrikspolitiske institutter i Norden for å analysere konsekvenser av valget i USA.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom