Kamelen slipper hyllest til moren
20.1.2023 08:00:00 CET | Sony Music Norway | Pressemelding

«Dette er låt jeg lagde til min mor, men håper den kan gi håp og styrke til andre som opplever sykdom, kriser eller rett og slett går gjennom noe vanskelig. Det føles godt å vite at låten gav mamma styrke og motivasjon mens hun var under behandling» - Kamelen
Den platinasertifiserte Bergenseren har de siste årene blitt en av landets største rappere. Han har vært godt synlig med hitlåten «Creme De La Creme», «BAP» med Broiler og Emma Steinbakken, opptrådt på blant annet P3 Gull, VG-lista og Gullruten, vært radiolistet på både P3, MP3 og P3X, Spellemann- og P3 Gull-nominert, hatt flere landsoverskridende samarbeid og ligget på topplistene i Danmark - i tillegg til å slippe låter som «Ali», «Kapital» og «Kriminell» med Lars Vaular. I høst turnérne han med konserter i blant annet Oslo, Ålesund og København, i tillegg til to konserter på USF Verftet i Bergen der den første ble solgt ut på under to døgn. Samtidig har han vært aktuell med dokumentarfilmen «Si Ingenting» på kinoer over hele landet.
«Mama» er ute 20. januar.
Kontakter
Lisa BjorheimHead of PR, Local repertoire
Tel:+47 98 13 90 24lisa.bjorheim@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Morgan Sulele og Staysman slipper «Ingen som skal hjem»12.3.2026 08:30:00 CET | Pressemelding
11 år har gått siden Morgan Sulele og Staysman sist slo seg sammen på en låt. Nå er duoen endelig tilbake med «Ingen som skal hjem», som fronter samlealbumet "Festen er aldri over".
Arif slipper «Mannen Som Døde Stående»12.3.2026 08:13:00 CET | Pressemelding
Er det en turné? Er det en EP? Kommer det et album? Spørsmålene har vært mange, svarene få. Fra en kryptisk Instagrampost, via tilgang til forhåndssalg til noe man ikke visste hva var, til låtslipp og fem kraftfulle konserter i noen av de mest ikoniske konsertsalene i landet, blir nå «Mannen Som Døde Stående» til et fullverdig album.
Nora Jabri slipper «Khalas»11.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Nora Jabri slipper ny musikk med singelen Khalas, der hun utforsker sin identitet og kulturelle bakgrunn, inspirert av personlige erfaringer og opplevelser.
Odd heime hos Jon9.3.2026 08:03:00 CET | Pressemelding
Odd Nordstoga slipper singelen «Heime her» fredag 13. mars. Låten er et slags bestillingsverk fra Jon Almaas for sesong 2 av suksess-serien "Jon blir bonde" som startet forrige uke.
Sony-stipendet 2026 for kvinnelige artister i oppstartsfasen8.3.2026 12:00:00 CET | Pressemelding
Sony-stipendet 2026 er åpent for kvinnelige artister med virke i Norge som er i starten av karrieren. Fra den internasjonale kvinnedagen, søndag 8. mars, er det åpent for å søke på Sony-stipendet 2026. Sony-stipendet har, fra starten av, hatt fokus på inkludering og mangfold for dem som er, eller ønsker å bli en del av, norsk musikkbransje. Årets stipend er åpent for kvinner og personer som identifiserer seg som kvinner.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

