KÅFJORD AP ØNSKER IKKE VINDMØLLEPARK I KÅFJORD
Kåfjord Arbeiderparti har i medlemsmøte 1. oktober 2020, vedtatt å ikke støtte utredninger eller etablering av vindmøllepark i Kåfjord kommune.
Kåfjord har en unik og flott natur som vi vil ta vare på. Vår natur er allerede under press fra tidligere utbygginger av vannkraft og kraftlinjer. Ytterligere naturinngrep vil redusere tilgangen på uberørt natur i vår kommune.
Kåfjord kommune er i utgangspunktet en liten distriktskommune med knapt 1000 km2. Disse kvadratkilometerne ønsker vi å ta vare på for våre framtidige generasjoner.
Kontakt:
Britt M Pedersen (s.)
Leder Kåfjord AP
Mobil: 99 54 32 76
Bernt E I Lyngstad (s.)
Nestleder Kåfjord AP
Mobil: 48 15 95 95
Om Motvind Norge
Det er behov for å stanse tap av naturarealer og ødelagte lokalsamfunn. Vi trenger ikke vindkraft. Vindkraft løser ingen problem, den skaper bare nye.
Motvind Norge arbeider for en bærekraftig energipolitikk og mot vindkraft.
Vi har fakta og folket på vår side.
Les mer på Motvind.org
Følg pressemeldinger fra Motvind Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Motvind Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Motvind Norge
Motvind Norge er og skal være partipolitisk uavhengig.19.6.2025 13:59:53 CEST | Pressemelding
Et Facebook-innlegg fra en av våre medarbeidere ble i medieoppslag i dag fremstilt som en støtteerklæring til Fremskrittspartiet under høstens valg. Det stemmer ikke. Innlegget ble skrevet i forbindelse med fornybardirektivet og hvilket partier som er imot dette, og var ikke et råd til hva man skal stemme under det kommende stortingsvalget.
Bit for bit gir vi fra oss styringen over natur og folkestyre4.6.2025 17:00:52 CEST | Pressemelding
Fredag 13. juni skal Stortinget stemme over EUs fornybardirektiv av 2018 (RED II). På overflaten virker det kanskje teknisk og ufarlig. I realiteten åpner vedtaket for at Norge bit for bit gir fra seg kontroll over naturforvaltning og lokaldemokrati – til EU og kraftindustrien.
Ordfører ba regjeringen presse gjennom vindkraft: – Kan ha brutt loven26.5.2025 09:15:00 CEST | Pressemelding
Motvind Norge reagerer sterkt på at ordføreren i Aremark har bedt regjeringen om hjelp til å påvirke et lokalt kommunestyrevedtak om vindkraft. En juridisk vurdering slår fast at fremgangsmåten kan være i strid med kommuneloven – og bryter med selve prinsippet om lokalt selvstyre.
Lokalsamfunn og natur under press – åpent møte om vindkraftplanene i Balsfjord14.5.2025 12:17:39 CEST | Pressemelding
Søndag 18. mai kl. 15.00–17.00 inviterer Motvind Troms til åpent folkemøte på Samfunnshuset i Nordkjosbotn. Arrangementet skjer i forkant av formannskapets behandling av rådmannens forslag om å åpne store naturområder i Balsfjord for vindkraftutbygging.
Venstre stemte for Equinor – mot naturen: – Et svik mot miljøet, sier Motvind Norge7.5.2025 12:16:09 CEST | Pressemelding
6.mai 2025 stemte Stortinget for å åpne Finnmark for storstilt vindkraftutbygging og elektrifisering av Melkøya. Equinor får grønt lys til å hente kraft fra land til LNG-anlegget på Melkøya – en beslutning som vil binde opptil 80 % av Troms og Finnmarks kraftressurser til ett industriprosjekt.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom