Universal Music Norge

Jonas Benyoub slipper EP

7.6.2019 09:00:00 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Del
«GODHET FOR SVAKHET» slippes 7.juni

Unge Jonas Benyoub fra Ellingsrud har en flow som få andre rapperen her til lands kan vise til, i vinnende kombinasjon med en fløyelsmyk sangstemme og en teft for fengende beats. På debut-EPen «GODHET FOR SVAKHET» beviser han igjen at han er et navn man først som sist bør merke seg.

«Det å være snill i verden i dag kan fort bli sett på som en svakhet, folk tar rett og slett godhet for svakhet. Men jeg kommer til å fortsette å spre kjærlighet, og vise at godhet er det vi kommer lengst med, godhet er styrke. Godhet er ektefølt, og godhet er oppdragelsen vi har fått hjemme», sier Jonas selv om tittelen på EP’en.

To av låtene fra EPen, den sommervarme «GUANTANAMERA» og personlige «NAHNAH» har allerede blitt sluppet for hans stadig voksende publikum, men disse ledsages av tre splitter nye spor:

 «TREZEGUET» en hyllest til en undervurdert fotballspiller, som kanskje har gjort noen feil i sin karriere, men som sendte både Nesta og Maldini vekk i en EM-finale litt tilbake i tid, og fortjener enn plass blant de beste. På tide å våkne fra denne siesta’en!

«VISJONÆR», er er låt til alle som ønsker å få til noe. Aspirerende lærere, kokker, fotballspillere eller leger. En oppfordring til å følge drømmene sine.

«BURSDAG» er et samarbeid med de talentfulle brødrene Eddy & Zino.
«Bursdagsjenta dufter Chanel fra langt unna, hun går som en modell fra Dolce&Gabbana og jeg har ikke tenkte å flytte meg en millimeter. Eddy & Zino er blant de mest talentfulle jeg vet om i landet. Det var perfekt og ha med dem på denne» forteller Jonas.

Om Jonas Benyoub

En flow få andre rappere kan matche, og en teft for fengende beats har gjort den Def Jam-signerte Ellingsrud-rapperen til en artist som definitivt kommer til å oppdages av et større publikum i tiden fremover.

Navnet Jonas Bernyoub ble virkelig satt på kartet etter at låten hans «Youm Wara Youm» fikk plass i en av NRKs største suksesser i nyere tid, Skam, som bidro til å åpne flere dører for den unge artisten. Siden har han sluppet flere bangere, og nå endelig en EP.

Nøkkelord

Kontakter

jeanett@hes.no

Bilder

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Marcus & Martinus tolker Synne Vo sin superhit «Her vil e vær» og får med seg Isah!30.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding

Marcus & Martinus slipper "Her vil e vær", deres tolkning av Synne Vo sin superhit, fremført i helgens episode av Hver gang vi møtes. Med en mer up-tempo popdrakt og personlig vinkling har duoen gjort låten til sin egen - med røtter hjem til Trofors: "Vi kunne relatere veldig mye til låten da vi gjorde den litt om. Nå handler den om Trofors, plassen vi kommer fra, og da fikk den stor betydning for oss. Vi så mye potensial i sangen", sier Marcus & Martinus. Hør låten HER. Å fremføre låten for Synne Vo selv ble et spesielt øyeblikk: "Vi tror Synne likte den veldig godt, det kunne vi se. :) Det var et veldig spesielt og fint øyeblikk for oss på Hver gang vi møtes", sier Marcus & Martinus. Med på laget har de fått med seg stjernen Isah som overraskelsesgjest. Nok en gang markerer Marcus & Martinus et sterkt norskspråklig øyeblikk i årets sesong. "Her vil e vær" er ute nå på alle strømmetjenester. Mer om Hver gang vi møtes: Med årets sesong av HGVM markerer de sitt tilbakevendende fokus på

Ny æra for lille Caesar29.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding

Den 30. januar er lille Caesar tilbake med "Sitter fast i siste gang". Låten er lille Caesars første utgivelse i 2026, og gir oss et nytt og mer personlig møte med den unge artisten, hvor han introduserer publikum til et modigere og mer nært uttrykk enn tidligere. Samtidig hinter artisten om et kommende album titulert med hans eget fornavn, “ADAM”, som igjen indikerer at vi skal få bli kjent med lille Caesar på en helt ny måte.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye