Universal Music Norge

Jon Ranes slipper debutalbumet sitt - Loverboy

22.9.2022 15:50:38 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Del

Jon Ranes, også kjent som Loverboy, artistdebuterte i 2017 med rapgruppen og fenomenet UNDERGRUNN. Siden den gang har de spilt festivaler og scener rundt i hele Norge, deriblant Øyafestivalen, Slottsfjell og Sentrum Scene. Parallelt med musikervirksomheten har Ranes også en lovende skuespillerkarriere, og er blant annet å se i «Ut og stjæle hester», den kommende NRK serien «Flus» og «Pørni». Nå er 20 åringen fra Lille Tøyen klar med debutalbumet «Loverboy».

20 år gamle Jon Ranes fra Lille Tøyen i Oslo slipper sitt første soloprosjekt, under sitt ekte navn. Albumet har fått tittelen «Loverboy», som er aliaset hans fra rapgruppen UNDERGRUNN. Albumet inneholder 7 spor. 

Med «Loverboy» henter Jon Ranes inspirasjon fra skadinavisk visepop. Visjonen er å “skape et organisk univers med pop elementer”, som han forteller selv. 

 Jon Ranes debuterte som soloartist under årets by:Larm festival. 

Jon Ranes om album:

“Jeg begynte å leke med tekst og produksjon til mitt eget prosjekt for ca to år siden. Det falt meg naturlig å eksperimentere med ulike sounds og ulike musikksjangere. For ett år siden, så møtte jeg produsentene «Kastel». Vi begynte å jobbe sammen i studioet deres og første låt vi lagde sammen var «Blod». Da oppdaget jeg en ny side av meg selv, som jeg ville eksperimentere mer med. Vi dro senere en tur til «Ocean Sound Studios» i Ålesund, hvor albumet «Loverboy» ble født.”

Hva handler Loverboy om:

“«Loverboy» handler om en gutt som er på vei inn i voksenlivet, som sliter litt med å finne frem. Med et tematikk som kjærlighetssorg, glede og frykt, så prøver jeg å finne triggeren til lytteren. Noe alle kan relatere til. Med «Loverboy» så ønsker jeg at lytterne skal kjenne på disse følelsene.

Følelsen jeg fikk etter å ha lagd «Blod» sammen med «Kastel» var så tilfredsstillende, at jeg ikke kunne noe for å skive flere låter i den viben. Det var følelser jeg har sittet med lenge, som endelig fikk komme ut. Jeg gleder meg til å vise frem dette albumet til alle.”

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Last ned bilde
Photo: Håkon Grønn Paulsen
Photo: Håkon Grønn Paulsen
Last ned bilde
Photo: Håkon Grønn Paulsen
Photo: Håkon Grønn Paulsen
Last ned bilde
Photo: Håkon Grønn Paulsen
Photo: Håkon Grønn Paulsen
Last ned bilde
Photo: Håkon Grønn Paulsen
Photo: Håkon Grønn Paulsen
Last ned bilde
Photo: Håkon Grønn Paulsen
Photo: Håkon Grønn Paulsen
Last ned bilde

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Makosir annonserer sin første Norgesturné!11.9.2026 11:15:00 CEST | Pressemelding

Til høsten legger Makosir ut på sin aller første Norgesturné. Sammen med bandet tar han debutalbumet Spill For Galleriet ut på veien, med helt egne headliner-show i flere norske byer. Turnéen følger en sterk sommer for Makosir, som med låter som «Jessica», «SOS» og «Gledestårer» har preget lydbildet og samlet publikum foran både små og store festivalscener over hele landet. Tre måneder etter slipp har debutalbumet «Spill For Galleriet» passert Gull, mens «SOS» har nådd Platina og ligger stabilt på topp 10 i Norge. Til høsten får publikum oppleve Makosir og bandet på hans egne headliner-show under Spill For Galleriet Tour 2026. Om turnéen sier Makosir: «Vi pakker lastebilen og legger ut på vår aller første turné noensinne. Vi har lagt sjelen vår i dette showet og kommer til å dykke ned i «Spill for galleriet» og gamle bangers. Jeg er spent, stolt, rørt og nervøs, men mest av alt gleder jeg meg til å se dere i vinter!!!» Kjøp billetter HER. Flere av konsertstedene har U18-tilgang. SPILL

Tobias Sten slipper «Halvt forhold» og inviterer til Oslo Spektrum4.9.2026 09:09:03 CEST | Pressemelding

I dag, 4. september, slipper Tobias Sten singelen «Halvt forhold», en hjertevarm og energisk låt om et forhold som ikke helt fungerer. Med et gjenkjennelig tema, fengende countrytoner og Tobias sin sterke formidling, setter låten ord på følelsen av å stå med én fot inne og én fot ute i kjærligheten. 23-åringen fra Stord debuterte sommeren 2024 og har siden tatt Norge med storm. På kort tid har han rukket å gi ut én EP og to album, spille over 150 konserter og festivaler, få 14 låter inn på topp 10 og bli Norges mest strømmede norske artist i 2025. Albumet «Heimakjær» har solgt til dobbel platinum, mens «Hånd i hånd» fortsatt ligger på topp 10, en posisjon låten har hatt siden release. I tillegg ble Tobias Sten kåret til Årets Spellemann. I sommer har Tobias spilt 40 festivaler over hele landet i tillegg til å ha spilt sine første festivaler i Sverige og Danmark med stor suksess.Nå tar han sitt største steg på scenen så langt. Lørdag 6. mars 2027 inviterer Tobias Sten og bandet hans, Ba

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye