Jon Grunnan blir teknologidirektør i Amedia
– Amedias aviser leverer fakta, følelser og forandring hver dag til det ganske land. Det engasjerer både lesere og meg. Amedia har et solid verdigrunnlag og jeg er stolt av å bli en del av organisasjonen. Jeg gleder meg til å ta fatt på og lede arbeidet med å utvikle de digitale kjernetjenestene videre, sier han.
Jon Grunnan er utdannet siviløkonom, tidligere konsulent i Accenture og programvaregründer. I Hurtigruten har han hatt ansvaret for IT, OT og AV-teknologi, og vært med på å bygge opp selskapets globale IT-avdeling og IT-tjenester på land og på skip. Teamet til Jon står blant annet bak Hurtigrutens Starlink, som gjør at passasjerer på cruise i Antarktis kan bruke internett. Da de ble rammet av et løsepengevirus i 2020 var det han som ledet krisehånderingen med støtte av krisestaben og konsernledelsen i Hurtigruten.
Ansettelsen innebærer at han får det overordnede ansvaret for Amedias teknologileveranser innen drift, konserntjenester, sikkerhet og forretningssystemer for mer enn 100 aviser.
Jon Grunnan skal begynne etter sommeren. Han etterfølger Terje Haug, som nå blir pensjonist.
– I Amedia er vi svært fornøyd med rekrutteringen av Jon til denne oppgaven. Hans bakgrunn og kompetanse gjør ham godt egnet til å jobbe i en så kompleks og desentralisert organisasjon som Amedia. Jeg ser fram til å arbeide sammen med ham, sier konserndirektør for data og teknologi i Amedia, Håvard Solheim.
– Samtidig vil jeg berømme Terje Haug for den innsatsen han har gjort i Amedia siden oppstarten i 2012, og før det i Edda Media. Han har lagt ned en betydelig innsats for at våre aviser og andre selskaper har gjennomgått en teknologisk utvikling som gjør at vi i dag er et digitalt og moderne mediekonsern, sier Solheim.
Kontakter
Hallgeir WestrumKommunikasjonssjefAmedia
Tel:90750764hallgeir.westrum@amedia.noBilder
Om Amedia
Amedia er et ledende skandinavisk mediekonsern med en sterk tilstedeværelse i Norge, Danmark og Sverige. Amedia er et upolitisk selskap med dype historiske røtter, eid av Amediastiftelsen. Vi forvalter et unikt geografisk, historisk-politisk og språklig mediemangfold.
Amedias vil sikre et levende demokrati i alle samfunn der vi er representert. Gjennom våre aviser er vi garantisten for faktasjekket, sannhetssøkende og balansert journalistikk.
Våre aviser er til stede i folks liv, bidrar til at de blir sett og hørt, og hjelper dem med å forstå verden de lever i, slik at de kan ta informerte valg. Vi fyller vårt samfunnsoppdrag ved å være og forbli førstevalget for våre lesere og annonsører.
Vårt redaksjonelle nettverk omfatter nesten 200 avistitler i Norge, Danmark og Sverige, gjennom heleid og deleid virksomhet og gjennom partnerskap.
Amedia er Norges største utgiver av redaktørstyrte medier, og eier 107 avistitler og har 20 partneraviser i Norge. Vi har nesten 1 400 redaksjonelle medarbeidere som løpende holder to millioner lesere oppdatert med nyheter, nytte, debatt og underholdning hver dag.
I Danmark eier Amedia det ledende danske mediekonsernet Berlingske Media som utgir de nasjonale avisene Berlingske, B.T., Weekendavisen og Euroinvestor.
I Sverige eier Amedia Bonnier News Local sammen med Bonnier News og lokalavisselskapet Gota Media, og har en eierandel på 20 prosent i selskapet Bonnier News Local, som gir ut 65 aviser i Sverige, inngikk våren 2025 partnerskap og krysseierskap med det lokale aviskonsernet NWT Media.
Følg pressemeldinger fra Amedia
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Amedia på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Amedia
Anders Nordheim Dahl redaktørvikar i Vestby Avis7.5.2025 14:17:00 CEST | Pressemelding
Nyhetsredaktør Anders Nordheim Dahl i Østlandets Blad skal vikariere som ansvarlig redaktør og daglig leder i Vestby avis fra 1. juni 2025 til 19. august 2026.
Amedia gir 400.000 unge gratis tilgang til sine aviser7.5.2025 08:30:21 CEST | Pressemelding
Alle mellom 15 og 20 år skal få gratis avistilgang med Amedias nasjonale initiativ.
Sindre Slethei konstitueres i Gjesdalbuen7.4.2025 20:05:04 CEST | Pressemelding
Sindre Slethei (28) er konstituert som ansvarlig redaktør i Gjesdalbuen. Han har vært journalist i avisa de fire siste årene.
Magne Storedal til Lofot-Tidende4.4.2025 12:01:56 CEST | Pressemelding
Når Mariell Tverrå Løkås tiltrer som ny ansvarlig redaktør og daglig leder i Bodø Nu 1. mai, konstitueres Magne Storedal i en tilsvarende stilling i Lofot-Tidende. Storedal er for tiden konstituert som toppleder i Bodø Nu.
Gustaf Eriksson slutter i Amedia - blir til arvtaker er avklart26.3.2025 11:00:33 CET | Pressemelding
Gustaf Eriksson, direktør for Amedia abonnement er ansatt i Schibsted Media, men fortsetter i sin rolle i Amedia frem til hans arvtaker er avklart.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom