Jamie Cullum slipper nytt album
7.6.2019 09:00:00 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Jamie Cullum er tilbake med sitt nye studioalbum "Taller", ute via Island Records og Universal Music 7.juni. "Taller" føyer seg inn i rekken som hans åttende studioalbum, i en 20 år lang karriere med over 10 millioner albumsalg. Jamie uttaler at han ikke har tenkt sjanger i like stor grad denne gangen, men prøvd å skrive sine egne sanger og tekster som representerer hans person. Musikken varierer fra sanger med kun piano og sang, til større arrangement med blåsere og band. "Taller" er også en kjærlighetserklæring til hans kone, som i tillegg til å være hans store kjærelighet, også er en del centimeter høyere enn han selv. Derav har albumet noe spøkefult fått tittelen "Taller".
Jamie er kjent for sitt sterke liveshow, og reiser ut på en omfattende release-turne som stopper i Norge og Kongsberg Jazzfestival.
Nøkkelord
Kontakter
Yumi MurakamiLabel Manager Int. | Classical and Jazz
Tel:+47 450 34 700yumi.murakami@umusic.comBilder
Dokumenter
Lenker
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, Post Malone, Ariana Grande, The 1975, Onkl P, Shawn Mendes, Lil Halima, The Beatles, Odd Nordstoga, Drake, Imagine Dragons, Seeb, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Ballinciaga har fått LØNN (Mo Money Mo Problems)15.5.2026 09:30:00 CEST | Pressemelding
Ballinciaga er tilbake med sin andre singel for året. Med "LØNN (Mo Money Mo Problems)" omgis vi av frihetsfølelsen som dukker opp samtidig som lønna. Sola er varm, forbruket er høyt og livet er deilig, helt til kontoen brått er tom.
Heima bra, men borte best?15.5.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Et år etter Tobias Stens selvtitulerte brakdebut, kommer hans andre album «Heimakjær» 15. mai. Albumet reflekterer over å være borte og å være hjemme, etter et år på veien med 85 konserter i 2025.
Norges nye countrystjerne slipper låta "Odelsgut"13.5.2026 11:30:00 CEST | Pressemelding
Fredag 15. april slipper countryartisten Karen Moe sin nye singel «Odelsgut». Låten er et gitardrevet kjærlighetsbrev til livet på gård, med alt det innebærer av traktor, dongeri og flanell. Og kanskje en odelsgut?
Samuel Lola kan få spille sin nye singel for titusenvis på VG-lista.13.5.2026 10:05:02 CEST | Pressemelding
15. mai gir Samuel Lola ut sin nye singel "Igjen". Dersom han vinner det norske folks hjerter, får han spille på VG-lista på Rådhusplassen 13. juni.
Ys1 og Amara slipper singelen 2AM8.5.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 8. mai kommer Ys1 med låta 2AM. Hans andre singel i år er et samarbeid med Amara, og handler om suksess, ambisjoner og flyktige relasjoner.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom



