Jakter nye ingeniørstudenter

I dag starter AF Gruppen ny runde i konkurransen hvor ingeniørstudenter kan vinne en pangstart på karrieren og sponset husleie gjennom studieåret. Studenter fra 11 universiteter og høyskoler vil kjempe om en plass i finalen der de i tillegg til å konkurrere om førstepremien blir tilbudt intervju til sommerjobb.
Det er fjerde gang konkurransen «AF-kollektivet» arrangeres. Så langt har studentene bodd sammen, men fra neste år sponser AF husleie der studentene bor og gir dem samtidig mulighet for praksisplass. Med andre ord kan flere studiesteder vinne premien.
Utviklet eget spill
I år skal studentene spille seg gjennom en innledende runde i AFs egenutviklede spill inspirert av det populære lokasjonsspillet Geoguessr. Her møter de også mange av AF Gruppens prosjekter. De med flest poeng går videre til semifinalerunden.
- Denne gangen vil premien i større grad handle om å få et dypdykk inn i arbeidslivet og å få oppleve hvordan tiden etter studiene kan se ut, i tillegg til å få et nettverk med med vinnere spredt utover hele landet, sier Annette Strøno, rekrutteringssjef i AF.
Kickstart på karrieren
I forrige runde var det studenter ved NTNU som gikk seirende ut av konkurransen, og i august flyttet gjengen på fem inn i et kollektiv på Gløshaugen i Trondheim.
I løpet av året i AF-kollektivet vil studentene få inspirasjon og veiledning fra fagpersoner i AF Gruppen. Samtidig får de sjansen til å vise hva de står for og en mulighet til å bli vurdert for en karriere i selskapet.
- AF har som mål å fortsette å være bransjens mest attraktive arbeidsgiver, og skal i tillegg være blant de fem mest attraktive i Norge uavhengig av bransje. Det er avgjørende at vi får med oss talenter med ulik bakgrunn når AF skal fortsette å vokse. Det gjør vi ved å bredde oss mot flere studiesteder og samtidig ivareta mangfoldet vi er så opptatt av i AF Gruppen. Konkurransen om AF-kollektivet er en viktig bidragsyter til det. Dette året har vi derfor tatt flere grep for å sikre at enda flere deltar, forteller Strøno.
Er du ingeniørstudent og har lyst til å kjempe om en plass i AF-kollektivet? Delta i konkurransen her!
For å se denne videoen, må du gi ditt samtykke øverst på denne siden.
Nøkkelord
Kontakter
Monica Iren FastingKommunikasjonssjef
Tel:+ 47 984 45 674monica.fasting@afgruppen.noBilder


Om AF Gruppen
AF Gruppen er et prosjektbasert entreprenør- og industrikonsern, formet av entreprenørånd og gjennomføringskraft. Konsernet omsatte for 30,6 mrd kroner i 2024 og har i dag ca. 6000 medarbeidere. AF Gruppen er notert på Oslo Børs (AFG).
Vår virksomhet er inndelt i følgende områder: Anlegg, Bygg, Betonmast, Eiendom, Energi og Miljø, Sverige og Offshore.
Følg pressemeldinger fra AF Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra AF Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra AF Gruppen
Oppgraderer Simonsvik transformatorstasjon for BKK4.11.2025 15:22:43 CET | Pressemelding
Eviny Solutions, et selskap i AF Gruppen, er innstilt av BKK til kontrakt for oppgradering til GIS-anlegg på Simonsvik transformatorstasjon på Laksevåg i Bergen. Avtalen er en totalentreprise med en verdi på i overkant av MNOK 100 ekskl. mva.
Innstilt til oppdrag på Nye Fuglevik renseanlegg3.11.2025 15:33:10 CET | Pressemelding
AF Gruppen er av MOVAR IKS innstilt som hovedentreprenør for bygningsmessige arbeider entreprise B2 på nytt renseanlegg i Moss kommune. Kontraktsverdien er MNOK 582 ekskl. mva.
Utvider transformatorstasjoner i Bamble og Kvinesdal27.10.2025 15:31:08 CET | Pressemelding
Eviny Solutions, et selskap i AF Gruppen, er innstilt av Statnett til kontrakt på utvidelse av transformatorstasjonene i Bamble og Kvinesdal. Avtalen er en totalentreprise med en verdi på i overkant av MNOK 100 ekskl. mva.
Rehabiliterer damanlegg for Statkraft15.10.2025 13:00:36 CEST | Pressemelding
AF Gruppen har inngått kontrakt med Statkraft for rehabilitering av Hyttfossdammen i Trondheim kommune. Rehabiliteringen av dammen skal bidra til at sikkerheten ivaretas og at vannmagasinet fortsatt kan sikre produksjon av fornybar kraft i nærliggende vannkraftverk.
Innstilt til oppdrag på Nye Aker sykehus7.10.2025 08:52:30 CEST | Pressemelding
AF Gruppen er av Helse Sør-Øst RHF innstilt som entreprenør for utførelse av entreprise 2311 Tett Bygg Somatikk på Nye Aker sykehus. Kontraktsverdien er MNOK 464 ekskl. mva.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
