Jakob Oftebro i rå oppvekstserie fra Sarpsborg
31.8.2022 12:00:00 CEST | TV 2 | Pressemelding

Vi følger Tommy som er 17 år. Da han ødelegger kneet, ryker også hans ambisjoner om en fotballkarriere. Dermed skifter han fokus og tar opp kontakten med sin gamle barndomsvenn Pål, også kjent som Pål Pot. Pål er en tenåring som har vært omgitt av vold og aggresjon hele livet, og han er i stadig kamp mot skolesystemet på grunn av sin MBD-diagnose – som var den gangs betegnelse på ADHD.
Pål selger Rohypnol og da Tommy blir med ham til Sarpsborgs narkokonge Freddy Hælvette for å hente forsyninger, får også han øynene opp for raske penger, dop og kriminalitet.
Problemene starter for alvor når Pål treffer Monica, som tilfeldigvis er Freddy Hælvettes eks-kjæreste. Tommy blir tvunget til å velge mellom vennene sine og sin nye karriere med Freddy Hælvette.
–Historien handler i stor grad om behovet for å være noen. Vi i den gamle gjengen vår hauset hverandre opp, til å dra det lengre og lengre. Det var tøft å gi faen, å være grenseløs. Enkelte i min gamle vennegjeng lever fortsatt det livet, noen er døde, mens andre, inkludert meg selv, har klart seg bra, avslutter Kenneth Karlstad.
«Kids in Crime» er produsert av Einar Film Drama, og produsenter er Pål Kruke Kristiansen, Brede Hovland og Teodor Sven Bø. Serieskaper er Kenneth Karlstad. Manus er skrevet av Kenneth Karlstad og Audun Fagervold Hansen.
«Kids in Crime» får premiere på TV 2 Play og TV 2.
Premieredato er foreløpig ikke bekreftet.
Kontakter
Nina EnghPR- og medierådgiver
Skal vi danse, Forræder - iblant oss, Funkyfam, Bleep og I fyr og flamme.
Bilder



Dokumenter
Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Invitasjon til pressedag for Bloggerne23.7.2026 10:34:56 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 inviterer til pressedag for «Bloggerne» - tirsdag 4. august.
Nesten 2 millioner seere var innom Norges kamp mot England13.7.2026 10:54:11 CEST | Pressemelding
1.632.000 så hele Norges kamp mot England, mens nesten 2 millioner seere var innom kampen. – Når så mange nordmenn samles for å følge kvartfinalen midt på natten, viser det at vi fortsatt trenger de store, felles leirbålene, sier TV 2-sjef Olav T. Sandnes.
Slik sendes resten av fotball-VM på NRK og TV 26.7.2026 13:55:45 CEST | Pressemelding
Det er TV 2 som skal sende Norges kvartfinale mot England. Semifinalene ser du også på TV 2, mens NRK sender bronsefinalen og finalen i årets VM.
TV 2 legger til rette for folkefest mot England6.7.2026 09:21:31 CEST | Pressemelding
Lørdag kveld sendes den historiske kvartfinalen mellom Norge og England på TV 2. – Vi ønsker å legge til rette for folkefester over hele landet, sier TV 2-sjef Olav T. Sandnes.
Fifty5Blue skal levere de offisielle seermålingene i Norge6.7.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Fifty5Blue er valgt til å videreføre sin rolle som leverandør av landets offisielle måling for TV- og online videoseing etter en offentlig anskaffelsesprosess.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
