Italiensk kjøreglede og ny teknologi

- Nå får Giulia og Stelvio et nytt utseende takket være Full LED Adaptive Matrix-frontlykter og helt ny «Trilobo»-grill. Dette skaper også en strekere kobling til merketes nyeste modell – Tonale.
- Begge modeller får nye tilkoblingsmuligheter og helt nye digitale instrumenter.
- Det teleskopiske instrumentdesignet som Alfa Romeo er kjent for, er nå skjermbasert, og modellene blir også tilgjengelig med OTA, "Over the Air"-oppdateringer.
- Stelvio og Giulia får NFT-teknologi (Non-Fungible-Token), som er basert på blokkjede. Her lagres informasjon om bilen kryptert.
- Klassiske egenskaper for Alfa Romeo beholdes. Når det kommer til motor, styring og vektfordeling, er dette sikret gjennom en merkevare som står for sportslighet og kjøreglede.
- Det er lite som kan måle seg med Alfa Romeo når det kommer til arv, kjøreglede og merkevare! Giulia og Stelvio representerer dagens Alfa Romeo, men merket vil, i likhet med resten av merkene i Stellantis, gjennomgå en full elektrifisering. Vi ser frem til å gjøre dette ikoniske merket relevant på det norske markedet, sier Lise Prydz Aarstrand, direktør for Alfa Romeo hos Bertel O. Steen.
Ny front
Fronten er oppdatert på flere punkter, men det unike Alfa Romeo-uttrykket er utvilsomt lett gjenkjennelig. Den distinkte og historiske «Trilobo»-grillen er på plass, og den største forandringen er de nye 3+3-frontlyktene. Dette er Full LED Adaptive Matrix-frontlykter. Historisk var det Alfa Romeo SZ Zagato og konseptbilen Alfa Romeo Proteo som først viste veien med 3+3-lykter.
Instrumenter
Både Giulia og Stelvio får nå store skjermer i stedet for instrumenter. Instrumentskjermen har tre innstillinger, Evolved, Relax og Hertigage. Evolved representerer fremtiden for Alfa Romeo og Relax har fokus på komfort. Heritage er inspirert av merkets 60- og 70-tallsmodeller med snudde tall øverst på skalaene på instrumentskivene… Se bilder!
NFT og mobil tilgang
Giulia og Stelvio vil få suverene muligheter for oppkobling og ny funksjonalitet. «Over the air»-oppdateringer er det ene som er nytt, men funksjonen «My Remote» vil også gi mulighet for å låse/låse opp bilen med smarttelefon eller klokke.
NFT-teknologi (Non-Fungible-Token), som er blokkjedeteknologi, er et kryptert register som lagrer informasjon om bilen. Dette er enkelt i bruk og sikrer blant annet bilens annenhåndsverdi. I en bruktbilsituasjon har selger god dokumentasjon på bilen og kjøper er trygg på bilens historikk og vedlikehold.
Lett og kjøreglad
Alfa Romeo skal være sportslig og dynamisk. Det betyr at vekten må holdes nede. Det er brukt mye lette materialer som aluminium og karbon. For eksempel er drivakselen laget av karbon.
Modeller med bakhjulsdrift har en Limited Slip Diffrential, noe som garanterer en magisk kjøreopplevelse. Modeller med firehjulsdrift har et Q4 4x4-oppsett hvor bilen i all hovedsak går med bakhjulsdrift. Ved behov kan likevel 50 prosent av kraften sendes til forhjulene. I Norge vil det tilbys motorer med 210 hestekrefter (diesel) og 280 hestekrefter (bensin) koblet til en åttetrinns automatgirkasse fra ZF.
Giulia og Stelvio Quadrifoglio kommer andre halvår i 2023. Det vil også være 100-årsjubileumet for Quadrifoglio.
På modellvarianten Veloce, kan Q4 4x4 og Limited Slip Differential kombineres!
Varianter for enhver smak
Det starter på innstegsvarianten Super. Super kan oppgraderes til en sportsligere Sprint Pack
Ti er den elegante og det er den modellen som kan oppdateres til Veloce!
I forbindelse oppdateringen av Giulia og Stelvio introduseres også en ny variant – Competizione.
Dette er selve konsentrasjonen av Alfa Romeos DNA. Den kommer i en ny farge som heter Moon Light Grey.
Nøkkelord
Kontakter
Stian GihlePR- og informasjonssjef Stellantis Norge - Peugeot, DS, Alfa Romeo, Fiat og Fiat Professional
Tel:+47 913 16 351stian.gihle@bos.noBilder
Lenker
Om Stellantis Norge
Følg pressemeldinger fra Stellantis Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stellantis Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stellantis Norge
Internasjonalt comeback for Mads Østberg27.2.2023 11:52:34 CET | Pressemelding
Sammen med Citroen Tagai Racing Technology satser Mads Østberg og kartleser Patrik Barth for fullt i FIA European Rally Championship.
Nye elektriske Jeep Avenger fra 328.900 kroner7.2.2023 08:52:20 CET | Pressemelding
Jeep Avenger – som europeiske biljournalister nylig kåret til «Car of the Year» - får en startpris på 328.900 kroner når salget nå endelig åpnes i Norge.
Peugeot blir fullelektrisk26.1.2023 12:12:28 CET | Pressemelding
I løpet av to år vil Peugeot lansere fem elektriske modeller.
Peugeot viser vei inn i fremtiden12.1.2023 10:00:00 CET | Pressemelding
Peugeot viser hva fremtiden bringer med nye Inception.
Opel Mokka Electric får over 400 kilometer rekkevidde14.12.2022 11:26:53 CET | Pressemelding
Større batteri og en sterkere og mer effektiv motor, gjør at Opel Mokka Electric øker sin rekkevidde fra 338 til opptil 406 kilometer.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom