Invitasjon: Pressetreff for «Etterglød».

Dramaserien «Etterglød» har snart premiere på NRK. I den forbindelse inviterer NRK journalister og fotografer til å møte skuespillerne og serieskaper. Det vil bli mulighet for én til én-intervjuer og fotografering.
Når: Mandag 26. september kl. 11:00
Hvor: Torshovteatret,Vogts gate 64, Oslo, 2. etasje, foajeen
Til stede:Serieskaper Atle Knudsen og skuespillerne Nina Ellen Ødegaard, Thorbjørn Harr, Per Kjerstad, Hermann Sabado, Hanne Skille Reitan, Aurora Andreassen, Niels Halstensen Skåber og Elena Pokotylyuk.
Påmelding: Vennligst gi beskjed til kommunikasjonsansvarlig Nan Kristin Myhre på e-post nan.kristin.myhre@nrk.no eller telefon 97430811 innen torsdag kl. 15.00 dersom dere ønsker å komme på pressearrangementet. Meld også gjerne inn intervjuønsker på forhånd.
(Navn på journalist/fotograf kan om nødvendig meldes inn senere.)
Etterglød vil ikke bli vist under arrangementet, men de som melder seg på, kan om ønskelig få tilsendt episodene på forhånd.
Om serien: – Selv om «Etterglød» handler om en kvinne som får kreft, så er dette en serie om gleden over å få leve og om å gjøre fantastiske ting for dem du elsker, forteller serieskaper Atle Knudsen. Han mistet selv sin kone etter at hun hadde hatt kreft i flere år. Hans opplevelser har gitt inspirasjon til serien.
«Etterglød» er på sju episoder og har premiere på NRK søndag 2. oktober.
Enkel bevertning.
Velkommen!
Nøkkelord
Kontakter
Nan Kristin MyhreKommunikasjonsansvarlig
Tel:97430811nan.kristin.myhre@nrk.noBilder

Lenker
Om NRK
Som allmennekringkaster skal NRK fylle viktige sosiale, kulturelle og demokratiske behov i det norske samfunnet. NRK tilbyr et bredt og variert medietilbud for det norske publikum gjennom NRK.NO, NRK TV, NRK Radio, fem TV-kanaler og 14 radiokanaler. Nær ni av ti nordmenn tar daglig del i innhold fra NRK på en eller flere plattformer.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Lillehammer blir vertsby for Melodi Grand Prix20.11.2025 07:30:00 CET | Pressemelding
OL-byen blir til MGP-byen. For første gang arrangeres Norges største musikkshow på Lillehammer.
Presseinvitasjon: P3 Gull 202519.11.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
NRK inviterer redaksjonelle medier til å være til stede på den gule løperen og se sendingen på Trekanten i Oslo fredag 28. november.
Ny dramasatsing fra NRK i januar18.11.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
«Heajastallan – Bryllupsfesten» blir den nye store samiske dramaserien for NRK. Nå er premieredatoen satt.
P3 Gull er tilbake på TV14.11.2025 12:00:00 CET | Pressemelding
P3 Gull skal nok en gang feire den beste norske musikken med en direktesendt TV-sending. Det blir storslagne musikalske innslag når artistene står på scenen med Kringkastingsorkestret.
Tiltalt - en helt ny realityserie fra NRK6.11.2025 14:38:22 CET | Pressemelding
Det er blant annet komiker Gaute Berg Næss og forfatter Unni Lindell som skal bestemme om den tiltalte er skyldig eller ikke. Fem kjendiser fungerer som meddommere og skal dømme i en drapssak i NRK TV.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
