Introjakter i Rogaland høsten 2020

Hvert år utdannes det et sted mellom 10.-12.000 nye jegere. Etter bestått jegerprøvekurs er det i prinsippet bare å løse jegeravgiften, kjøpe seg et jaktkort og så dra på jakt. Dessverre er det nok ikke så enkelt for alle. Det viser seg at det kun er rundt halvparten av de ferske jegerne som kommer seg ut på jakt. Mye av årsaken ligger i en følelse av at terskelen mellom den teoretiske eksamenen og det å faktisk ta med seg et våpen ut på jakt, blir for høy. Det ønsker Norges Jeger-og Fiskerforbund å gjøre noe med. Derfor har vi etablert tilbudet med introjakter i alle landets fylker, der den ferske jegeren kan få prøve seg under kyndig instruksjon i trygge omgivelser.
Muligheter for gode jaktreportasjer
Dersom du som journalist ønsker å være med på en introjakt for å lage en reportasje, så lar det seg som regel ordne. Av praktiske hensyn vil det være fornuftig at våre fylkessekretærer formidler kontakt mellom deg og den lokale arrangøren.
Her finner du oversikten over det som tilbys i Rogaland
Ønsker du som journalist å delta på en introjakt her, så kontakt NJFF-Rogaland på tlf 909 28 726, eller epost rogaland@njff.no
Bilder
Lenker
Om Norges Jeger- og Fiskerforbund
Norges Jeger- og Fiskerforbund er landets eneste riksdekkende interesseorganisasjon for både jegere og sportsfiskere, og et av de viktigste miljøene for formidling av kunnskap om jakt og fiske i Norge.
Følg pressemeldinger fra Norges Jeger- og Fiskerforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Jeger- og Fiskerforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Jeger- og Fiskerforbund
Hvorfor jobber mange i juli og tar ferie i september?9.9.2025 17:00:00 CEST | Pressemelding
Svaret er jakt. 10. september starter en av de største utfartene her til lands når det åpnes for rype- og skogsfugljakt. NJFFs lokalforeninger lærer nye generasjoner å jakte.
Blir det hjorterekord i år?31.8.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
Hjorten sprer seg til nye deler av Norge. På sikt vil det spises mer hjort enn elg, spår NJFF. Mandag 1. september starter hjortejakta.
Det blir rypejakt på statsallmenningene!29.8.2025 07:04:03 CEST | Pressemelding
Tross store variasjoner, viser årets RypeRapport fra fjellstyrene at det er positive trender å spore. Det vil åpnes for rypejakt i de fleste statsallmenningene i Sør-Norge denne høsten.
Å velge rikdommen22.8.2025 14:19:36 CEST | Kronikk
Flere hundre tusen nordmenn trekker nå ut i skogen og opp i fjellet for å selv hente delikatesser fra naturens spiskammer. Det er et privilegium vi må ta vare på for fremtiden.
Å velge rikdommen22.8.2025 14:18:35 CEST | Kronikk
Flere hundre tusen nordmenn trekker nå ut i skogen og opp i fjellet for å selv hente delikatesser fra naturens spiskammer. Det er et privilegium vi må ta vare på for fremtiden.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom