Innfører påbud om munnbind ved oppmøte hos Skatteetaten

Alle som har bestilt time fra og med mandag vil bli varslet om å ta med munnbind. Det vil også være informasjon om dette på Skatteetatens nettsider.
- Vi setter helse i første rekke og innfører påbud om munnbind på skattekontoret. Det er basert på en helhetlig vurdering av dagens smittesituasjon, med hensyn til både besøkende og ansatte i Skatteetatens lokaler, sier divisjonsdirektør Marta Johanne Gjengedal.
Tjenester som krever fysisk oppmøte er ID-kontroll, bekreftelse av farskap, gjennomføring av DNA-test, melding om flytting til Norge og førstegangssøknad om skattekort for utenlandske statsborgere.
I dag kan det aller meste ordnes på skatteetaten.no, og du får svar på dine spørsmål enten på nettsiden, på chat eller på telefon. Informasjon om hvordan du kontakter Skatteetaten og om hvilke tjenester som krever oppmøte står på skatteetaten.no/kontakt. Husk at du må bestille time i forkant hvis du trenger å møte opp på skattekontoret.
Du må ta eget munnbind med deg når du besøker skattekontoret, men Skatteetaten vil de første dagene ha noen munnbind liggende til de som eventuelt møter uten eller ikke rekker å kjøpe dette før timen.
Påbudet gjelder ikke barn under 12 år, eller de som av medisinske årsaker ikke kan bruke munnbind.
Bilder

Lenker
Om Skatteetaten
I Skatteetaten jobber vel 7000 ansatte mot samme mål; å sikre finansieringen av velferdssamfunnet. Skatteetaten er underlagt Finansdepartementet, og har ansvaret for et oppdatert folkeregister og at skatter og avgifter blir fastsatt og innbetalt på riktig måte.
Følg pressemeldinger fra Skatteetaten
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Skatteetaten på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Skatteetaten
Økning i antall som rapporterer krypto i skattemeldingen28.10.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Antallet som førte opp i skattemeldingen at de eide krypto økte med over 30 prosent det siste året, viser ferske tall fra Skatteetaten.
Ny digital løsning: Sparer næringslivet for en halv milliard årlig7.10.2025 08:25:00 CEST | Pressemelding
En ny digital løsning gjør at revisorer kan få direkte tilgang til skattedata. Det reduserer tidsbruken for revisorer og kan spare næringslivet for minst 500 millioner kroner hvert år.
Skatteetaten: Kontroller førte til milliard-innbetaling11.8.2025 11:35:24 CEST | Pressemelding
Skatteetaten har kontrollert 150 utenlandske nettbaserte selskaper som ikke betalte inn merverdiavgift. Det har ført til etterberegninger, tilleggsskatt og merverdiavgift på til sammen 4,9 milliarder kroner.
Arendalsuka: SnapSkatt og TikTax – Skatteetaten setter søkelyset på digitaløkonomien8.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Skatteetaten inviterer til et spennende arrangement om digitaløkonomien under Arendalsuka 2025. I tillegg deltar vi på rundt 20 arrangementer. Her finner du alle.
August er «flyttemåneden» – nå advarer Skatteetaten mot useriøse aktører6.8.2025 07:47:53 CEST | Pressemelding
Tall fra Folkeregisteret viser at august er den måneden flest melder flytting i Norge. – Ikke bli lurt av nettsider som utgir seg for å være Skatteetaten eller Folkeregisteret når du skal melde flytting, sier Roar Sellevoll, avdelingsdirektør for Folkeregisteret.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
