Ingebjørg Bratland slipper «I huset med deg». Ein hyllest til kjærleiken og til savnet.

Fredag 27. mai kommer det helt ny musikk fra Ingebjørg Bratland. «I huset med deg» er skrevet av Ingebjørg selv, med produsent-teamet Espen Lind og Geir Hvidsten.
«Espen og Geir sendte meg ei lydfil med denne pianofiguren. Eg sat framfor mac’n min i eit hus på Hurum og nynna ei melodilinje oppå dette. Og så kom plutseleg denne tekstlinja «i huset med deg..». Og så balla det på seg… Slik det så ofte også gjer med kjærleiken. Denne balladen er ein hyllest til kjærleiken og til savnet. Ein song om det å vera trygg, i det å vera to, i den samma dansen… Den dansen som ofte blir så vanskeleg. For vanskeleg å greie og halde samme takten - sammen». – Ingebjørg Bratland
Ingebjørg Bratland jobber for tiden med et nytt album som etter planen skal slippes til høsten. Tidligere i år har hun debutert med konsertforestillingen «Ei ganske sann historie», og til høsten tar hun med seg Chat Noir-suksessen ut på veien. Forøvrig vil hun turnere på flere av sommerens festivaler og arrangementer.
«I huset med deg» har en musikalsk og verbal sårhet satt i en minimalistisk og stilfullt arrangement og produksjon. Låten akkompagneres med video, som også er ute i dag: https://youtu.be/qOOe8bBaHyk
Ingebjørg Bratland er kjent i vårt langstrakte land for sin vakre sangstemme og enestående formidlingsevne. Hennes karriere begynte i ung alder i folkemusikkmiljøet, men med tiden har hun beveget seg ut av dette og mot popverdenen – selv om låtene har et umiskjennelig Bratlandsk særpreg. Med et stort antall låter som «Ingen som du», «Fordi eg elskar deg», «Bror» og «Di Ingebjørg», og en solid bukett duett-partnere som Odd Nordstoga, Lars Vaular, Espen Lind, Sebastian Zalo og OnklP har hun nærmere 100 millioner strømminger på digitale plattformer.
Nøkkelord
Kontakter
Silje Hope
Tel:48095200silje.hope@umusic.comBilder






Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Marcus og Martinus er klare for Hver gang vi møtes – første singel «Nattevandrer» ute nå!3.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Marcus & Martinus gir nytt liv til Espen Linds «Night Rider» fra 2008 – en tolkning de har gjort på norsk. Espen Lind, Marit Larsen, Herborg Kråkevik, Synne Vo, Musti, André Jensen (Hagle) og duoen Marcus og Martinus utgjør artistrekken i den 16. sesongen av «Hver gang vi møtes». I vakre, frodige omgivelser på Hadeland har de skapt nye, magiske musikkøyeblikk. Årets første hedersgjest er selveste Espen Lind, og i den anledning slipper Marcus & Martinus «Nattevandrer» – deres norske tolkning av «Night Rider» fra 2008. De har valgt låten fordi de mener den fortjener større anerkjennelse, og fordi tematikken treffer dem personlig: «Vi syntes det var en utrolig fin sang som ikke har fått nok creds. Den handler om at det kan være ensomt å være artist, og det kan vi relatere oss til», sier Marcus & Martinus. Med årets sesong av HGVM markerer de sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. Sesongen har premiere lørdag 3. januar. 8. mai 2026 inntar Marcus & Martinus scenen på Unity Aren
Dagny varmer opp for Katy Perry!18.12.2025 16:13:12 CET | Pressemelding
Popdronningen Dagny varmer opp for den internasjonale superstjernen Katy Perry under Jazz Open Festival i Stuttgart 8. juli 2026.
Årets mest streamede norske artist 20253.12.2025 14:34:38 CET | Pressemelding
Fredag den 28. november tok Tobias Sten med seg 2 av 4 priser på årets P3 Gull, med prisen for "Årets Gjennombrudd" og "Årets Låt", et snaut år etter hans første utgivelse. I dag er det bekfreftet at Tobias Sten er den mest streamede norske artisten i 2025.
Briskeby's “Propaganda” blir kunstutstilling på Galleri Fineart2.12.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Briskebys ikoniske låt "Propaganda" får nytt liv som kunst. Torsdag 4. desember klokken 18.30 åpner utstillingen PROPAGANDA på Galleri Fineart i Oslo, et kunstnerisk samarbeid mellom fotograf Stian Andersen og kurator Kjetil Wold.
Karen Moe med trøndersk cover av juleklassiker27.11.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Den 28. november kommer Karen Moe med «Når kjerkeklokka slår», et norsk cover av klassikeren «Fairytale of New York». Dette er Karens tredje utgivelse etter at hun vant «Årets nye countrystjerne» - samme konkurranse som Tobias Sten vant i fjor. Den folkekjære julesangen har fått en tydelig trøndersk country-vri, noe som tilfører ny magi til den velkjente og nostalgiske melodien.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
