Hkeem og Makosir danser videre i livet
1.11.2022 12:46:57 CET | Sony Music Norway | Pressemelding

«Det var utrolig kult å lage låt sammen med Hkeem, sangen handler om å være stuck i en relasjon, når den andre parten «danser videre i livet» og du sitter igjen uten.» - forteller Makosir
Låten er laget sammen med produsenten Kristian «Flatmate» (K-391, Jesper Jenset og Bernhoft) Vik, som i følge Hkeem er en av mest undervurderte produsentene vi har i Norge, og skrevet sammen med Synne Vo.
«Låta handler om en person som har sviktet deg, og som ikke har vært genuin mot deg i det hele tatt. Det er vanskelig for deg å komme deg videre, fordi det gjør vondt, og personen fjernet deg fra livet sitt som om du aldri har eksistert» - forteller Hkeem.
Hkeem er kun 24 år gammel, men har allerede passert 100 millioner streams, stått på noen av landets største scener og vunnet to Spellemannspriser. Tidligere i år slapp han «Se hvor vi er nå» - en låt der Hkeem ser tilbake på det han har oppnådd og veien dit, og «Gi meg» - en låt som tar opp viktigheten av å gi seg selv tiden det tar å bearbeide ting man går gjennom, samt «Jetter» - en sommerlig låt som handler om at «hun» - etter at man har tatt avstand og samtidig oppnådd noen ting på veien, plutselig vil komme tilbake.
«Danser videre i livet» er ute onsdag 2.november.
Nøkkelord
Kontakter
Robert HibnerPromotion Manager, Local RepertoireSony Music Entertainment Norway
Tel:47391856robert.hibner@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Jesper Fosdahl slipper ny singel «Bli hos meg»16.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
«Bli hos meg» er en soul-preget ballade skrevet fra sengekanten. Låta handler om å ta farvel, og om det å være en stor og sterk gutt som skal tåle det, selv når det gjør vondt.
Spelloppmaker slipper «Fæm på» – en ny runde i det samme gamle hæljemønsteret15.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 18. september slipper Spelloppmaker den nye singelen «Fæm på» – en energisk countryrocklåt om å havne på den samme puben, med de samme sangene og de samme planene om at denne hælja skal bli annerledes enn den forrige.
Zimmermann gir oss et halvt puslespill14.9.2026 11:30:05 CEST | Pressemelding
Fredag 18. september kommer første halvdel av "Puslespill", oppfølgeren til Zimmermanns kritikerroste debutalbum "In media res" som i skrivende stund er topp 10 på den offisielle hitlisten. Billetter til årets juleturné med start 27. november ble lagt ut for salg på fredag, og det ble solgt over 7000 billetter og annonsert 9 ekstrakonserter, bare i løpet av de første 24 timene.
Nora Jabri slipper personlig album om identitet og tilhørighet14.9.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Nora Jabri er en norsk/irakisk artist som skaper seg en tydelig plass i moderne pop, der hun kombinerer engelskspråklig låtskriving med subtile, men sterke arabiske musikalske impulser. Med et uttrykk som både føles globalt tilgjengelig og dypt forankret i hennes egen bakgrunn, representerer hun en ny og fremadstormende stemme i den skandinaviske musikkscenen.
Maria Mena slipper "It Took Me By Surprise" live fra Oslo Konserthus11.9.2026 08:15:00 CEST | Pressemelding
25. september slipper Maria Mena sitt aller første livealbum «Perspective – Best Of "The Live Sessions" from Oslo Concert House», et album spilt inn under fire utsolgte jubileumskonserter i Oslo Konserthus tidligere i år. 14. august slapp hun smakebiten «My Lullaby», og 28.august fikk vi «Just Hold Me». 11. september kommer «It Took Me By Surprise». Originalen fra i 2011 og albumet «Viktoria» kom aldri som en single, men har de seneste årene gått viralt i Manga-verden, og har i dag hele 62 millioner streams.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom



