Her kan det bli streik i Nordland
Torsdag 19. mai står lønns- og arbeidsvilkårene til drøyt 13.000 elektrikere på spill når LO-forbundet EL og IT Forbundet og NHO-foreningen Nelfo møtes til mekling på Landsoverenskomsten for elektrofag (LOK).
– Vi er innstilte på å forsøke å finne løsninger på det som har vært hovedproblemet i forhandlingene, nemlig betaling for arbeidsreiser. Vi håper at vi med bistand fra mekler skal få det til. sier Jan Olav Andersen, Forbunds- og forhandlingsleder for EL og IT Forbundet.
Tidligere denne måneden møttes partene til forhandlinger, men med for stor avstand endte det i brudd.
Hvis partene nå ikke blir enige innen fristen 20. mai, blir det streik allerede fra mandag 23. mai.
Berørte bedrifter i Nordland er:
Caverion Norge AS Avd Bodø
Caverion Norge AS Avd Mo I Rana
Elektro Bodø AS
El-team Nord AS
Haneseth Bodø AS
Haaland Mo AS Fagområde Elektro
Haaland Nord Avd Elektrisk Installasjonsarbeid
Quant Norway AS Avd Mosjøen
Sinus AS
Sinus Brønnøysund AS
Sinus Mosjøen AS
Nøkkelord
Kontakter
Alejandro DecapKommunikasjonsrådgiver
Tel:+47 913 72 047alejandro.decap@elogit.noJan Olav AndersenForbundslederEL og IT Forbundet
Tel:+47 908 55 826jan.olav.andersen@elogit.noOle-Marius SandmoKommunikasjonssjef
Tel:+47 416 04 433Ole-marius.sandmo@elogit.noBilder
Om EL og IT Forbundet
EL og IT Forbundet har 38 000 medlemmer og er en landsomfattende sammenslutning som organiserer lønnstakere innenfor IKT-, energi- og elinstallasjonsbransjen.
Følg pressemeldinger fra EL og IT Forbundet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra EL og IT Forbundet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra EL og IT Forbundet
– Vil sikre forutsigbare og lave strømpriser for folk31.1.2025 13:56:03 CET | Pressemelding
Det er bra at regjeringen nå vil tilby folk fast strømpris på 40 øre og kutte i momsen på nettleie.
Historisk utvidelse av allmenngjøring innenfor elektrofagene23.10.2024 12:21:07 CEST | Pressemelding
-Vil styrke lønns- og arbeidsvilkårene til flere tusen arbeidstakere i Norge.
IKT-streiken er avsluttet med viktige seiere9.7.2024 16:01:31 CEST | Pressemelding
Etter tretten dager kunne EL og IT Forbundet avslutte streiken, etter at Abelia kom forbundet i møte på flere sentrale krav.
Streik på IKT-overenskomsten27.6.2024 02:18:30 CEST | Pressemelding
EL og IT Forbundet tar ut 319 medlemmer i streik fra torsdag morgen.
Her kan det bli streik i IKT-bransjen25.6.2024 07:00:00 CEST | Pressemelding
I dag starter meklingen i hovedoppgjøret på IKT-overenskomsten. Dersom partene ikke blir enige, tar EL og IT Forbundet ut medlemmer i streik i disse bedriftene.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom