Her kan det bli streik i Midt-Norge
16.5.2022 07:00:00 CEST | EL og IT Forbundet | Pressemelding
Torsdag 19. mai står lønns- og arbeidsvilkårene til drøyt 13.000 elektrikere på spill når LO-forbundet EL og IT Forbundet og NHO-foreningen Nelfo møtes til mekling på Landsoverenskomsten for elektrofag (LOK).
– Vi er innstilte på å forsøke å finne løsninger på det som har vært hovedproblemet i forhandlingene, nemlig betaling for arbeidsreiser. Vi håper at vi med bistand fra mekler skal få det til. sier Jan Olav Andersen, Forbunds- og forhandlingsleder for EL og IT Forbundet.
Tidligere denne måneden møttes partene til forhandlinger, men med for stor avstand endte det i brudd.
Hvis partene nå ikke blir enige innen fristen 20. mai, blir det streik allerede fra mandag 23. mai.
Berørte bedrifter i Midt-Norge er:
Bravida Norge AS Avd Tjeldbergodden Elektro
Bravida Norge AS Avd Trondheim Elektro
Caverion Norge AS Avd Trondheim
Fjeldseth AS
NTE Elektro AS MO Trondheim
Oneco Elektro AS avd Trondheim
Vintervoll AS
Vintervoll AS Avd Melhus
Vintervoll AS Avd Orkdal
Vintervoll AS Avd Stjørdal
Nøkkelord
Kontakter
Alejandro DecapKommunikasjonsrådgiver
Tel:+47 913 72 047alejandro.decap@elogit.noJan Olav AndersenForbundslederEL og IT Forbundet
Tel:+47 908 55 826jan.olav.andersen@elogit.noOle-Marius SandmoKommunikasjonssjef
Tel:+47 416 04 433Ole-marius.sandmo@elogit.noBilder
Om EL og IT Forbundet
EL og IT Forbundet har 38 000 medlemmer og er en landsomfattende sammenslutning som organiserer lønnstakere innenfor IKT-, energi- og elinstallasjonsbransjen.
Følg pressemeldinger fra EL og IT Forbundet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra EL og IT Forbundet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra EL og IT Forbundet
Enighet på overtid21.5.2026 06:40:35 CEST | Pressemelding
12,50 kroner i generelt tillegg, utvidet fagarbeidertillegg og ammefri var blant annet resultatene etter elektrikermeklingen.
Mekler på overtid21.5.2026 01:05:10 CEST | Pressemelding
EL og IT Forbundet, og NHO Elektro mekler på overtid. Blir ikke partene enige, blir det streik.
1861 nye elektrikere kan tas ut i streik20.5.2026 15:09:15 CEST | Pressemelding
Ytterligere 1861 elektrikere kan bli tatt ut i streik hvis ikke EL og IT Forbundet og NHO Elektro blir enige i natt, om lønns- og arbeidsvilkårene for drøyt 15 000 elektrikere.
Her kan det bli elektrikerstreik19.5.2026 11:31:42 CEST | Pressemelding
I dag, 19. mai, står lønns- og arbeidsvilkårene til drøyt 15 000 elektrikere på spill når LO-forbundet EL og IT Forbundet og NHO Elektro møtes til mekling om Landsoverenskomsten for elektrofagene (LOK).
Brudd i lønnsoppgjøret til elektrikerne29.4.2026 14:03:54 CEST | Pressemelding
Nå går lønnsoppgjøret til mekling. NHO Elektro ville ikke komme oss i møte, mener EL og IT Forbundet. – Vi forventet mer av dem, sier en skuffet Geir Ove Kulseth, forbundsleder i EL og IT Forbundet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
