Her er finalistene til MGPjr 2020

For 19. gang skal unge talenter stå på scenen med egenskrevne låter i MGPjr. Finalen i år arrangeres i Oslo Spektrum, lørdag den 23. mai. 745 håpefulle meldte seg på, til slutt ble åtte unike bidrag plukket ut etter to juryrunder og en audition.
– Vi ser frem til at finalistlåtene slippes etter påske. Dette er i god tid før finalen slik at man kan bli kjent med alle sangene, sier prosjektleder Eva Rutgerson Bie i NRK.
– Ved siden av temaer som vennskap og forelskelse, bærer de innsendte låtene ofte preg av nyhetsbildet. I år var det endel innsendte bidrag som bar med seg klimaspørsmål, men det var også mye om selvfølelse og det å være god nok, sier Rutgerson Bie.
Derfor handler årets tema om at du er perfekt nok, akkurat som du er. Dette gjenspeiles også i årets felleslåt «Du er perfekt» som slippes en uke før finalen.
Dette er finalistene:
- Aisha fra Oslo med låta «Press»
- Elena fra Lillestrøm med låta «Bedre enn deg»
- Emu og Abu fra Oslo med låta «Glemt»
- Hennika fra Oslo med låta «Kan ikke la deg gå»
- Ingeborg fra Bærum med låta «Her og nå»
- Mina fra Bergen med låta «Hun vet hva de heter»
- BlixMusic fra Lørenskog med låta «Reis deg opp»
- Sunniva fra Florø med låta «Tipp Topp»
Nøkkelord
Kontakter
Presseansvarlig NRK: Tonje Bergmo, 979 60 885/ tonje.bergmo@nrk.no
Bilder

Lenker
Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Howard er tilbake!2.7.2025 10:13:37 CEST | Pressemelding
90-tallshelten Howard gjør radio-comeback. I sommer blir det poprush på NRK P1.
Dette er de nye deltakerne i «Norges tøffeste»27.6.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
Den nye sesongen blir både større og tøffere når 12 deltakere kjemper om den gjeve tittelen.
Her er årets FleRe-stipendiater25.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Seks stipendiater med flerkulturell kompetanse har fått plass i årets FleRe-program.
NRK Leseklubbens sommergave til alle bokelskere23.6.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
I sommer kan du lytte til alle bøkene fra NRK Leseklubben, helt gratis!
NRK TV-aksjonen i 2026 til Flyktninghjelpen18.6.2025 17:01:00 CEST | Pressemelding
Stiftelsen Flyktninghjelpen er tildelt TV-aksjonen i NRK for 2026
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom