Her er de nominerte til Handelsprisen 2017

– Handelsprisen skal synliggjøre suksesshistoriene innen norsk handel. Alle de nominerte selskapene representerer vekst- og lønnsomhetsvinnere innen sine bransjer, sier Bror William Stende, direktør for Virke Faghandel.
De fem nominerte kjedene er (i tilfeldig rekkefølge):
- Megaflis
- Vita
- BliVakker
- Apotek1
- Sport Outlet
Variert utvalg
Stende mener de alle har til felles at de har dyrket et solid konsept, og valgt innovative strategier i møte med utviklingene i næringen.
– Alle de nominerte er gode vinnerkandidater, og jeg ønsker dem lykke til. Jeg gleder meg til å kåre vinneren den 19. september på Handelskonferansen, sier han.
Nominasjonen bygger på en totalvurdering av aktuelle selskaper, basert på krav til vekst i omsetningen i kombinasjon med lønnsomhet over tid. I tillegg er det lagt vekt på virksomhetens omdømme og dens evne til å være en ledestjerne for andre handelsselskaper. Handelskonsepter med en omsetning under 50 mill. kr og/eller mindre enn tre års drift er ikke med i vurderingen.
Juryen består i år av følgende personer:
- Grete Lekven, leder for Handel i DNB
- Sverre Flåskjer, Managing partner i Herkules Capital
- Anders Askevold, leder GS1 Smart Centre
- Reidar Mueller, partner i Varde Hartmark
- Gisle Sveva, adm. Dir. i Visma Retail
- Frode Finsrud, seniorrådgiver i Cappa
- Ole Martin N. Evensmo, daglig leder i Ehandel.com
- Erik Fagerli, handelsekspert
Nøkkelord
Kontakter
Julie Wentzel FrølandKommunikasjonsrådgiver
Tel:988 03 090julie.wentzel.froland@virke.noBilder

Om Virke
Virke er handels - og tjenestenæringenes hovedorganisasjon. Våre 25 000 medlemsvirksomheter er ledende på alt fra å vaske gulv til å arrangere konserter, pleie eldre og ta vare på de yngste, selge mat, malerkoster, madrasser, og alt det andre vi har behov for. Handels- og tjenestenæringene gir hverdagen innhold.
Følg pressemeldinger fra Virke
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Virke på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Virke
Prisveksten falt i august10.9.2025 08:16:49 CEST | Pressemelding
Årsprisveksten på matvarer og alkoholfrie drikkevarer endte på 5,4 prosent i august. Det viser den siste konsumprisindeksen fra Statistisk sentralbyrå (SSB). Det er en nedgang fra juli, hvor årsprisveksten lå på 5,9 prosent.
Prisvekst for mat og alkoholfri drikke i juli11.8.2025 08:25:54 CEST | Pressemelding
Årsprisveksten på matvarer og alkoholfrie drikkevarer endte på 5,9 prosent i juli. Det viser den siste konsumprisindeksen fra Statistisk sentralbyrå (SSB). Årsveksten i matvareprisene har i det siste ligget tett på våre naboland, som Sverige og Danmark.
Tekstilbransjen går sammen om produsentansvar11.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Under Arendalsuka lanserer Virke og de største aktørene innen klær og tekstiler TekstilPRO – bransjens nye produsentansvarsselskap for tekstiler. TekstilPRO skal samle næringen og forberede implementeringen av det kommende produsentansvaret for tekstiler som følger av EUs reviderte avfallsdirektiv.
Virke i Arendal: Byr på ukas beste skattedebatt7.8.2025 07:00:00 CEST | Presseinvitasjon
I Virke-huset på Langbryggen 15 i Arendal er det arrangementer fra tidlig mandag til sent onsdag.
Skal hedre konsulentbransjen6.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Nominasjonsprosessen for Konsulentprisen 2025 er i gang, og nytt av året er at det skal deles ut to priser - både for små og store oppdrag.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom