Her er årets deltakere i «Sommerhytta»

Denne våren er det klart for sesong 5 av det populære TV 2-programmet «Sommerhytta», der fire deltakerpar kjemper om å vinne hytta de selv pusser opp og innreder i løpet av ti uker.
I år skal et tvillingpar, et vennepar, et kjærestepar og far og datter kjempe om seieren:
Tvillingene Trine og Trude
Trine Rishaug Lium (40). Yrke: Daglig leder i frisørsalong. Barn på 6, 16 og 20 år. Singel. Bor i Rygge.
Trude Rishaug Lium (40). Yrke: Daglig leder i frisørsalong. To døtre på 13 og 19 år. Singel. Bor på Toten.
Trine liker å planlegge, mens Trude er raskere på avtrekkeren og må ofte holdes litt i ørene av søsteren. Begge er livredde for meitemark, så hagearbeidet i «Sommerhytta» kan bli artig å følge med på. Til daglig bor de langt fra hverandre, så dette er en unik mulighet for de to å få mye tid sammen. Til tross for mye latter og moro er dette to målbevisste søstre.
- Jeg tenker litt som Pippi. Dette har jeg aldri gjort før, så det får jeg sikkert til, sier Trude.

Venneparet Christine og Adrian:
Christine Kirkhorn (26) fra Asker. Yrke: Eiendomsmegler. Singel. Bor i Oslo.
Adrian Middelthon (24) fra Tønsberg. Yrke: Bachelor i eiendomsmegling. Singel. Bor i Oslo.
Christine og Adrian er bestevenner. De er like på mange områder og har samme type humor. Ingen av dem har noe som helst oppussingserfaring, men begge har et stort konkurranseinstinkt. De tror at de må lære seg ting sammen og samarbeide godt på alle oppgaver for å rekke å bli ferdige.
- Vi gleder oss til å tilbringe sommeren sammen, og ser på dette som en morsom og lærerik utfordring, sier de to.

Far og datter Kurt og Veronica:
Veronica Johansen Rasmussen (26). Yrke: Student. Fra Hamar, men bor i Oslo med kjæresten.
Kurt Rasmussen (48). Yrke: Bokbinder. Gift. Fra Jæren, men bor på Hamar. I tillegg til Veronica har han en sønn på 20 år.
Pappa Kurt er handy og praktisk, mens datteren Veronica ønsker å lære å bli mer handy og selvstendig. Veronica liker å planlegge alt til minste detalj, mens pappa Kurt er mer spontan. Veronica kan fort bli stresset om pappa har litt for høye ambisjoner. Veronica mistet jenterommet til lillebroren etter hun flyttet fra Hamar til Oslo, og ønsker et sted hvor familien kan samles.
- Vi har fulgt med på «Sommerhytta» siden sesong 1, og føler oss veldig heldige som ble valgt ut til å være ett av de fire parene i årets sesong. Dette er en mulighet man kun får én gang i livet, sier Veronica og Kurt.

Kjæresteparet Anna og Jone:
Anna Rosenlund Skretteberg (23). Yrke: Jobber i bank og studerer økonomi. Samboer. Er fra Åmot i Modum kommune.
Jone Engemoen Hansen (27). Yrke: Butikkselger i Maxbo. Samboer. Er fra Åmot i Modum kommune.
Samboerparet Anna og Jone har lite erfaring med oppussing og bygging. Anna har en far som er veldig handy, derfor tyr hun heller til pappa enn til Jone. Det er stort sett Anna som styrer skuta hjemme, og begge to håper at Jone skal lære seg å bli mer praktisk og handy.
- At vi har blitt valgt ut som ett av fire par blant mange søkere, er veldig rart å tenke på. Det er skikkelig stas! Vi er spent på å bli kjent med de andre deltakerne, og er klare for å sette forholdet på prøve, sier de to med glimt i øyet.

Her kan du laste ned de første bildene fra årets sesong!
Årets sesong ble spilt inn på Mjøsli i Stange kommune. Programleder er Guri Solberg, og de tre ekspertene er interiørdesigner Aina Sollie Steen, snekker Lars Fossum og hageekspert Finn Schjøll.
«Sommerhytta» sesong 5 har premiere på TV 2 og TV 2 Sumo 5. april kl. 20.00.
Nøkkelord
Kontakter
Siril Vatne MelingPR- og medierådgiver
Pressekontakt for Bortført, Petter uteligger - idretten skaper sjanser, Skal vi danse, Hjerteslag, Sommerhytta
Bilder








Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Knallsuksess for Nepobaby - TV 2 bestiller ny sesong27.10.2025 12:08:00 CET | Pressemelding
Etter en strålende åpningshelg med høye seertall og gode anmeldelser, så kan TV 2 bekrefte at de bestiller en ny sesong av Nepobaby.
TV 2 bekrefter enda en sesong etter monstertall23.10.2025 15:00:00 CEST | Pressemelding
De ni første episodene av «Norges dummeste» sesong to har et snitt på over én million seere, da er det ingen overraskelse at TV 2 bekrefter enda en sesong.
TV 2 og Viaplay deler rettighetene til vintersport fra Østerrike20.10.2025 13:00:00 CEST | Pressemelding
TV 2 og Viaplay skal kommende sesong dele rettighetene til verdenscupen i alpint, hopp og kombinert fra Østerrike.
Presseinvitasjon: Førpremiere «Kompani Lauritzen: Tropp 4»20.10.2025 09:35:35 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 ønsker pressen velkommen til å møte deltakere og befal på førpremieren av «Kompani Lauritzen: Tropp 4» fredag 24. oktober kl. 18.00.
Priv. til red.: TV 2 lanserer ny pressetjeneste15.10.2025 14:43:17 CEST | Pressemelding
Mandag 3. november lanserer TV 2 ny pressetjeneste. Den gamle pressetjenesten vil da avvikles. Allerede nå kan brukere registrere seg og ta den nye i bruk.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
