Hellstrøms jul – inspirasjon til ny og tradisjonell julemat
25.11.2022 08:00:00 CET | TV 2 | Pressemelding

– Jeg er stadig på jakt etter den perfekte julematen. I denne programserien ønsker jeg å bidra til ny inspirasjon og matglede, med både nye retter og juleklassikere, forteller Eyvind Hellstrøm.
Hellstrøm er aktuell med to matprogrammer før jul
I det første programmet av «Hellstrøms jul» tar Eyvind med seg komiker Henrik Fladseth til København. Den nybakte familiefaren Henrik har et mål om å ta over ansvaret for julemiddagen, og vil derfor lære alt om hvordan ribba kan gjøres eksepsjonell. Danmark er stedet hvor lun leverpostei, bakst, øl og akevitt står i høysetet, så her ligger alt til rette for en optimal oppladning til julefeiringen.
– Fantastisk og lærerik tur! Og veldig hyggelig å bli kjent med Eyvind. Men er det en ting han virkelig trenger å rydde opp i så er det sin egen dansk. Jeg er dessverre ikke særlig bedre. Det blir uansett god TV ut av det da, sier Henrik Fladseth.
«Hellstrøms jul – Henrik Fladseth i København» vises 21. desember kl. 20.00 på TV 2 Direkte og TV 2 Play
I neste program møter vi Linnéa Myhre, som i likhet med mange nordmenn har et anstrengt forhold til julemat. Hun er hverken fan av ribbe eller pinnekjøtt, og ønsker å finne nye og alternative matretter til jul. Dette ønsket deler også Eyvind, som hvert år er på jakt etter nye juleretter og som sjelden ender opp med ribbe eller pinnekjøtt. De reiser derfor sammen til Paris - det ultimate utgangspunktet for matopplevelser og inspirasjon. Her får Linnéa oppleve matglede hun ikke ante fantes. På en champagne-gård på landsbygda blir det boblende opplevelser, både med julebrus og champagne.
– Det var så gøy å få være med Eyvind på inspirasjonstur. Det var både eksotisk og skjellsettende, hvor jeg endte opp med å løpe etter Eyvind for å henge med på alt han skulle vise meg, forteller Linnéa Myhre,
«Hellstrøms jul – Linnéa Myhre i Frankrike» vises 22. desember kl. 20.00 på TV 2 Direkte og TV 2 Play
«Hellstrøms jul» blir en del av en programserie med åtte program, hvor inspirasjonsreiser og nye matopplevelser står i fokus. De neste programmene vil ha påske i fokus.
Nøkkelord
Kontakter
Nina EnghKommunikasjonsansvarlig
Skal vi danse, Forræder - iblant oss, Hver gang vi møtes, Funkyfam, Bloggerne, Bleep, Kids in crime og I fyr og flamme.
Bilder



Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Kraften i fellesskapet: TV 2 og Amedia går sammen for å løfte norsk fotball25.3.2026 12:30:50 CET | Pressemelding
TV 2 og Amedia går sammen om et felles rettighetstilbud for norsk fotball fra 2026 til 2034. Medieselskapene deler strømmeplattform og forener nasjonal rekkevidde med lokal tilstedeværelse for å løfte helheten og verdien for fotballen.
TV 2 styrker sin posisjon i en krevende tid13.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
I et mediemarked preget av global konkurranse, fall i lineær-TV og økte kostnader leverer TV 2-konsernet vekst i både inntekter, resultat og strømming. Resultatet påvirkes vesentlig av økte resultatbidrag fra RiksTV, øvrige datterselskap og effekter fra salg av datterselskap, solid vekst for strømmetjenesten TV 2 Play og et godt reklamemarked.
«Folles verden»: Erik Follestad tilbake med ny hockeyserie12.3.2026 15:00:00 CET | Pressemelding
Erik Follestad, hockeygutt i sjela og folkekjær TV-personlighet, inviterer seerne med på en unik reise inn i den norske hockeykulturen. I den nye sportsdokuserien «Folles verden» på TV 2 Play, skal han sammen med Jonas Bariås og Josefine Engmann, utforske lidenskapen, galskapen og dugnadsånden som preger sporten han elsker.
Årets påskekrim på TV 211.3.2026 10:00:07 CET | Pressemelding
Gjennom påsken kan TV 2 tilby flere spennende serier fulle av mystikk, dramatikk og krim. Fullstedig oversikt over årets påskekrim på TV 2 finner du her.
Presseinvitasjon: Pressetreff og førpremiere på «Mord i Sogn»11.3.2026 08:54:34 CET | Presseinvitasjon
TV 2 inviterer pressen til pressetreff og premierevisning på krimserien «Mord i Sogn» på Vika kino tirsdag 17. mars.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
