Hei, Siri! Spill «Hei, Siri!» med Marion Woodseth
6.10.2022 08:19:00 CEST | Sony Music Norway | Pressemelding

Med «Hei, Siri!» befester Marion Woodseth seg som leverandør av «deilig hjertet-utenpå-skjorta-pop» (Eskil Olaf Vestre NRK P3). Her tar Marion – og Siri – deg inn i en slags hverdagslig problematikk med det fundamentale spørsmålet; hvordan man skal klare å ta vare på seg selv?
Marion skrev «Hei, Siri!» med, Bjarte dePresno Borthen, mannen som har minet helt i dypet av gullstrupegruven. Og om man går inn for å tolke tekst er det mange lag under det åpenbart litt humoristiske skråblikket på teknologiens plass i vår hverdag. Kanskje er låten litt politisk til og med? Den åpner i hvert fall for refleksjon, helt i tråd med hva høsten ofte innbyr til.
«Hei, Siri!» er andre singel i rekken mot oppløpet til en EP fra artist og låtskriver Marion Woodseth i 2023. «Bølge», som kom i juni, skyllet over landet og takket være hyppig spilling på blant annet NRK P1 ble den en del av lydsporet til sommeren 2022.
«Fortsatt er det snakk om deilig, hjertet-utenpå-skjorta-pop, som vil gå rett hjem hos alle som setter pris på artister som Michelle Ullestad, Zupermaria og Gabrielle» - Eskil Olaf Vestre, NRKP3.
«Hun er et friskt pust i den norske popsjangeren og det er kun snakk om tid før hun og låtene hennes er på alles lepper». - ELLE Norge
«Hun har truffet spikeren så vakkert på hodet». - Ruben Gran, NRK
«Hun jobber seg oppover som solid leverandør av nynorsk popmusikk». - Tor Martin Bøe, VG
«Det er dette jeg vil danse til på festival, på en nedtråkket gressplen med gode venner». – Nina Gjertsen, NRKP3.
Du kan be din Siri spille Marion Woodseths «Hei, Siri!» fra fredag 7. oktober.
Nøkkelord
Kontakter
Eline DarkiDrabant Music
Tel:98898882eline.darki@sonymusic.comElisabeth RiksenHead of PR Strategy
Tel:92012160elisabeth.riksen@sonymusic.comBilder



Lenker
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Katastrofe med varm og personlig låt om savn - "Hva gjør du nå?"19.3.2026 15:02:10 CET | Pressemelding
Etter å ha åpnet opp både om anger og mental helse i sine siste utgivelser, tar Katastrofe et nytt, nært steg videre med singelen «Hva gjør du nå?». Denne gangen retter han blikket mot et helt personlig tap – og har skrevet en ærlig låt om å ta farvel med en firbeint bestevenn.
Spelloppmaker slipper ny låt – en hyllest til kvinner og svingende rytmer18.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Bandet Spelloppmaker er tilbake med ny musikk, og 20. mars slipper de sin splitter nye singel. Med en energisk blanding av countryrock og boogie woogie inviterer bandet til en låt som garantert får dansefoten til å vrikke.
Når nok er nok: Marie Tveiten slipper «Føkk deg»17.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Marie Tveiten er ikke kjent for å ty til harde ord. Kanskje fordi hun sparer dem til det virkelig er en god grunn.
Morgan Sulele og Staysman slipper «Ingen som skal hjem»12.3.2026 08:30:00 CET | Pressemelding
11 år har gått siden Morgan Sulele og Staysman sist slo seg sammen på en låt. Nå er duoen endelig tilbake med «Ingen som skal hjem», som fronter samlealbumet "Festen er aldri over".
Arif slipper «Mannen Som Døde Stående»12.3.2026 08:13:00 CET | Pressemelding
Er det en turné? Er det en EP? Kommer det et album? Spørsmålene har vært mange, svarene få. Fra en kryptisk Instagrampost, via tilgang til forhåndssalg til noe man ikke visste hva var, til låtslipp og fem kraftfulle konserter i noen av de mest ikoniske konsertsalene i landet, blir nå «Mannen Som Døde Stående» til et fullverdig album.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
