HAYES slipper partylåt

"Låttittelen viste seg å være et problem når vi mailet ulike versjoner frem og tilbake, så vi har bare kalt den FTPU til nå" forteller Thomas.
"Men jeg satser på at det går greit med full tittel uten at noen blir krenket".
Ja, for "Fuck This Place Up" handler om å ha det hemningsløst gøy, og gi blanke i konsekvensene, men ikke på en kjip og destruktiv måte.
"Nei altså, det er ikke en kommentar til klimadebatten, eller noe annet dypt. Her er det good vibes only. Fest og moro!"
"Fuck This Place Up" er en energibombe av en partylåt, helt klart noe for treningsøkten eller dansegulvet.
"Ja, den skiller seg litt fra Where I Belong og Now or Never, og er kanskje nærmere EDM enn hva jeg har gjort hittil."
Fram til nå har HAYES bare samarbeidet med norske artister, men på "Fuck This Place Up" har han hanket inn vokalhjelp fra henholdsvis Sverige og USA.
"Jeg har bare brukt mannlige vokalister, og ønsket meg en damestemme denne gangen. Wiktoria er helt rå og stemmen hennes passer låten perfekt" forteller HAYES om samarbeidet med den talentfulle jevngamle svensken "Hun er like hyggelig som hun er flink, så jeg håper vi får gjort låten live sammen også, det hadde vært utrolig kult."
Og hva med Chicago-rapperen Famous Dex?
"Jeg er fan, og fikk hjelp fra A&R-teamet mitt med å komme i kontakt med teamet hans. Det har vært en lang prosess med låten, og den ble ikke akkurat kortere av at vi involverte den gjengen. Men selv om det ikke gikk raskt, så ble det bra. Jeg er veldig fornøyd med verset!"
I tillegg til vokalistene er låten krydret med høy energi fra Blåsemafiaen, en av Skandinavias mest anerkjente blåserrekker.
"Digger dem! De er en utrolig kul gjeng som gir max, hver eneste gang!"
Alt i alt virker det som om HAYES nyter tilværelsen som artist og produsent.
"Jeg er skikkelig glad for å ha fått de mulighetene jeg har, og kan egentlig ikke tro hvor mye som har skjedd siden Where I Belong kom i august. Jeg lærer så mye av å jobbe med så mange bra folk, både på denne låten og ellers."
Høydepunkter hittil inkluderer aha-opplevelser i studio ("Dem har det heldigvis vært mange av!"), å spille live ("Å dele scene med Nico & Vinz ikke bare én, men to ganger, har vært helt rått!"), å bli listet på radio ("Det er sjukehus å høre seg selv på radio, så takk P3, mp3 og NRJ!") og å trone øverst på New Music Friday på Spotify med "Where I Belong" ("Hvor mange andre debutanter får den plassen liksom?").
"Når jeg tenker meg om har det vært veldig mange høydepunkter faktisk." fortsetter HAYES "Det var utrolig kult at Arif likte remixen jeg gjorde av Hvem er hun da jeg spilte på P3, og at den ble gitt ut. Og at CAZZETTE laget en dansbar remix av Now or Never som får masse spins".
Hva er så planene for våren?
"Jeg skal lage mer musikk! Har vært i en haug med sessions, så det er mye som må lages ferdig om jeg skal slippe mer musikk før fellesferien. Og det vil jeg så absolutt!"
Blir det ferie eller jobb i sommer?
"Det blir nok ganske mye studiojobbing, men jeg håper det dukker opp noe skikkelig morsomt."
En mulighet til å ha det hemningsløst gøy uten å tenke på konsekvensene?
"Ja, helst."
"Fuck This Place Up" HAYES + Wiktoria feat Famous Dex er ute fredag 6. mars
Nøkkelord
Kontakter
Elisabeth RiksenHead of PR Strategy
Tel:92012160elisabeth.riksen@sonymusic.comBilder



Lenker
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Nytt år og sunt sinn med Klossmajor!18.12.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Klossmajor vender tilbake med den nye groovy og honningmyke pop-singelen «Sunt sinn», 2. januar. Med sterke referanser til soul og R&B, kombinerer låten fengende grooves med sårbar, humoristisk og ærlig lyrikk — et musikalsk løfte om selvrespekt og indre styrke før det nye året starter. Låta er andre smakebit fra bandets etterlengtede fjerdealbum «Beibi» (Høsten 2026)
En hilsen til hverdagshelter på jobb i jula10.12.2025 15:33:00 CET | Pressemelding
LO hyller de som jobber når resten av landet tar fri med musikk fra Ina Wroldsen. Låten "To The Working Force" på det nyutgitte albumet "The Business of Christmas" er inspirert av dem som bidrar til å holde Norge i gang hele året, også gjennom høytiden.
deLillos fortsetter feiringen av 40-årsjubileum med nytt livealbum og avslutningsturné på Union Scene3.12.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
2025 går mot slutten, og for deLillos har det vært en lang og verdig feiring av deres 40 år som plateartister. Det startet den 24. januar med utgivelsen av deres tyvende studioalbum «20 Lillos uten filter». En dobbel CD og dobbel LP, som mottok strålende anmeldelser og sparket i gang deLillos-året på en fantastisk fin måte.
Karoline hele året skal være fri!20.11.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Karoline Karlsen er låtskriver og vokalist, kjent fra det kritikerroste bandet Klossmajor. Nå slipper hun andre singel som soloartist med prosjektet Karoline hele året. Hun inviterer igjen lytteren inn i et personlig og ujålete univers fullt av varme, humor og ærlighet.
Trang Fødsel slipper ny låt – «En av gangen»20.11.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Trang Fødsel er ute med ny musikk. En av gangen handler om å roe ned tempoet, slippe kontrollen og finne tilbake til hverandre når livet går litt for fort.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
