Harald Rønneberg er «Helt Harald» på TV 2 i vår

Etter 30 suksessfulle «Senkveld»-sesonger på 15 år sammen med Thomas Numme, har Harald Rønneberg hatt en liten tv-pause. Han har imidlertid ikke ligget på latsiden, og utover våren serverer han sin nye serie «Helt Harald» til TV 2-seerne.
«Det er begrensa hvor dritt det kan gå»
Harald får i denne serien med seg noen av de menneskene som inspirerer ham aller mest: Kygo, Aksel Lund Svindal, prinsesse Märtha Louise, Solveig Kloppen, Marcus og Martinus, Jan Thomas, Else Kåss Furuseth og Julie Bergan. Sammen gjennomfører de en utfordring Harald har drømt om lenge - og forhåpentligvis inspirere hele Norge til å gjøre det samme. For - som Harald selv sier - det er begrensa hvor dritt det kan gå!
- Drømmen var å komme tilbake med en serie som får seerne til å le og kose seg og samtidig bli inspirert til å prøve noe nytt og spennende, sier Harald Rønneberg.
Prosjektet har han strengt tatt gått svanger med siden han var barn: For helt siden Harald var liten har han gjort ting han ikke kan. Etter hvert som han ble større ble også utfordringene større. Selv om han nå er blitt pappa og ordentlig voksen, har han ikke tenkt å svinne hen i sofaen og hvile på laurbærene.
Vil inspirere og utfordre
Og med «Helt Harald» vil han, på sitt umiskjennelige vis, utfordre oss alle til å sprenge noen grenser.
- Jeg mener at livet blir morsommere og bedre hvis vi tør å ta noen sjanser på veien. Mitt motto har alltid vært «det er begrensa hvor dritt det kan gå». Og det er faktisk veldig befriende å tenke på når jeg står overfor en stor eller liten utfordring. Som aldri før trenger vi alle noen morsomme øyeblikk og inspirasjon i hverdagen. Og jeg kunne ikke fått med meg en herligere og mer fascinerende gjeng til å prøve å gi seerne nettopp det. Og dét er klart: Du kjenner at du lever når du prøver deg på vannski bak danskebåten med Kygo. Den stopper jo ikke før Hirtshals, sier Harald Rønneberg.
Tett på med nære samtaler
Men det er ikke bare selve utfordringene Harald gleder seg til å vise fram.
- Jeg har jo strengt tatt sittet i et talkshowstudio i 15 år uten å snakke med folk i mer enn ett minutt av gangen, men nå får jeg bli med gjestene til steder de selv har en tilknytning til. Vi har både hatt gode, nære samtaler og gjort deilig galskap sammen - en gullkombinasjon for å komme tett på hverandre. Det var utrolig spennende å bli enda bedre kjent med et knippe så inspirerende mennesker, sier han.
TV 2s programredaktør, Kathrine Haldorsen, gleder seg over å kunne presentere «Helt Harald» til TV 2-seerne fra mandag 1. februar.
- Helt fra starten, som programleder for i Idol i 2003, og til han satte punktum for Senkveld-æraen med makker Thomas Numme i mai 2018, har Harald Rønneberg vært en av de store publikumsfavorittene på norsk tv. Vi er glade for at han nå kommer tilbake på TV 2-skjermen med «Helt Harald», et prosjekt som han selv er arkitekten bak. Her møter vi den Harald som vi alle er blitt så glade i gjennom hans lange tv-karriere, samtidig som han byr på nye sider av både seg selv og de kjente gjestene han har med seg i denne nye programserien, sier Haldorsen.
Kontakter
Håvard SolemTeamleder
Teamleder for PR- og medieavdelingen.
Pressekontakt for Skal vi danse, Julekveld hos Prøysen, Toll, Gullruten og TV 2s høstlansering.
Bilder













Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Telia og TV 2 enige om ny samarbeidsavtale1.7.2025 17:59:32 CEST | Pressemelding
Telia og TV 2 er enige om en ny langsiktig samarbeidsavtale for TV 2s kanaler og innhold. Avtalen sikrer Telias TV-kunder enkel tilgang til alt av TV 2-innholdet, og inkluderer TV 2s kanaler og strømmetjenesten TV 2 Play.
Her er årets «Skal vi danse»-dommere26.6.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Cengiz Al, Jan Thomas, Nadya Khamitskaya og Merete Mørk Lingjærde utgjør høstens «Skal vi danse»-dommerpanel når programmet er tilbake på TV 2-skjermen i høst.
Her er deltakerparene som skal konkurrere i ny sesong av «Fjellhytta»25.6.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
Det er klart for en ny sesong av «Fjellhytta» hvor fire deltakerpar skal konkurre om å vinne sin egen fjellhytte på idylliske Mjøsli.
En av disse blir «Norges dummeste» i høst24.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
«Norges dummeste» hadde enorm suksess i sin første sesong på TV 2 i fjor. Nå er det endelig klart for en ny sesong! Dette er gjengen som skal gjøre sitt ytterste for å unngå å ende opp med tittelen «Norges dummeste» på TV 2 i høst.
Slik blir sommeren på TV 2 Play20.6.2025 10:01:00 CEST | Pressemelding
Sommeren på TV 2 Play er fullspekket. Her får du både store høydepunkt i sportsverden, norsk og internasjonalt drama, samt lettbeint konkurransereality.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom