Hamar/Stange er klar for å by på store idrettsøyeblikk under NM-veka
5.6.2020 09:47:05 CEST | Norges idrettsforbund | Pressemelding

NM-veka 2020 har vært planlagt i lang tid. Som følge av Covid-19 har planene måtte endres flere ganger, men nå er det endelig klart; NM-veka sommer blir en realitet.
-Vi er svært glade for endelig å komme i gang med idrettskonkurranser igjen, og for å synliggjøre de ulike idrettene. Jeg gleder meg til idrettsglede og idrettsfest i beste sendetid på NRK, og en spennende dog annerledes gjennomføring av NM-veka, sier Karen Kvalevåg, generalsekretær i Norges idrettsforbund.
12 timer direktesendt på NRK
NRK Sport har satset på NM-veka siden begynnelsen, og i 2018 og 2019 var NM-veka NRK Sports største enkeltproduksjon. Nå er statskanalen klar for å sende 12 timer direkte fra Hamar og Stange.
-NRK Sport er veldig glade for endelig å kunne formidle norsk idrett direkte etter mange uker med venting for alle. NM-veka er et satsingsområde, og vi gleder oss til å formidle store øyeblikk fra idretter som normalt ikke får så stor oppmerksomhet i mediene, sier Kaj T. Pedersen, prosjektleder for NM-veka i NRK.
NRK gjør sitt ytterste for å vise frem mest mulig gjennom helgen både på TV, nett og mobil.
NM-veka hensyntar nødvendige smittevernstiltak
For å kunne arrangere NM-veka er det kun idretter som ikke er definert som kontaktidretter som får delta. Antall deltakere og andre personer som vil være tilstede på arrangementet vil være innenfor den begrensningen som myndighetene fastsetter på det tidspunktet hvor NM-veka arrangeres. I løpet av de to dagene vil det gjennomføres flere separate norgesmesterskap innenfor konseptet NM-veka.
Lokal arrangør gleder seg
-Vi gleder oss til å være vertskap for NM-veka og ønsker utøvere, støtteapparat og frivillige hjertelig velkommen til Hamar/Stange og omegn. Særforbund og lokale idrettslag har vist stort engasjement og fortjener ros for at arrangementene nå kan gjennomføres, sier Ane Måntrøen, prosjektleder i Innlandet idrettskrets.
Følgende idretter deltar på NM-veka:
Luftsport
Skyting
Padling
Golf
Motorsport
Skate
For mer informasjon, se: www.nm-veka.no
Kontakter
Sofie Torlei OlsenKommunikasjonsrådgiver
Tel:97 53 73 58sof@idrettsforbundet.noBilder

Om Norges idrettsforbund
Om NM-veka:
NM-veka er et fellesarrangement hvor det kåres en rekke norgesmestre i mange idrettsgrener. Arrangementet går på rundgang i Norge, og det arrangeres NM-veka både på sommeren og vinteren. NM-veka er et samarbeid mellom NRK og Norges idrettsforbund med Norsk Tipping som hovedsponsor.
- Arrangeres 27. - 28. juni på Hamar og Stange
- 7 forskjellige idretter skal gjennomføre sine norgesmesterskap.
- 14 norgesmestere skal kåres
- 12 timer med direktesendt TV fra arrangementet
- Program er tilgjengelig på www.nmveka.no
Følg pressemeldinger fra Norges idrettsforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges idrettsforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges idrettsforbund
Åpen time for pressen 19. mars16.3.2026 10:38:12 CET | Presseinvitasjon
Norges idrettsforbund inviterer til åpen time for pressen torsdag 19. mars kl. 09.45-10.15 etter idrettsstyremøte nr. 10.
Idretten med egen menstruasjonsguide: – Dette er noe vi må snakke mer om8.3.2026 14:53:33 CET | Pressemelding
Idretten lanserer nå sin egen menstruasjonsguide, «Mensen i idretten». Målet med guiden er å øke kunnskapen og forståelsen om kvinnekroppen og hjelpe trenere og støtteapparat til å ta nødvendige hensyn.
Ytterligere én utøver tatt ut til Paralympics i Milano/Cortina17.2.2026 11:08:41 CET | Pressemelding
Olympiatoppen tok tirsdag ut ytterligere én utøver til Paralympics i Milano/Cortina. Totalt er det tatt ut 15 norske utøvere til lekene, som arrangeres fra 6.-15. mars. Troppen er nå komplett.
Tre utøvere tatt ut til Paralympics i Milano/Cortina2.2.2026 13:07:24 CET | Pressemelding
Olympiatoppen tok mandag ut ytterligere tre utøvere til Paralympics i Milano/Cortina. Totalt er det tatt ut 14 norske utøvere til lekene, som arrangeres fra 6.-15. mars.
25 utøvere tatt ut i femte uttak til OL i Milano/Cortina26.1.2026 11:59:43 CET | Pressemelding
Olympiatoppen tok mandag ut den femte gruppen utøvere til OL i Milano/Cortina. Det ble tatt ut 25 utøvere til de olympiske leker og ingen til Paralympics. Totalt er det tatt ut 80 utøvere til OL og 11 til Paralympics. Dette var siste uttak for OL. Det kommer ytterligere ett uttak til Paralympics.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
