Gullruten 2020 deles ut 19. juni på TV 2
Fredag 19. juni samler vi representanter fra de nominerte programmene på Clarion Hotel Oslo til et prisutdelingsshow som hyller og kommenterer TV-året 2019/2020. Sigrid Bonde Tusvik og Morten Hegseth leder nominerte og seere gjennom festkvelden.
Programmene som konkurrerer om Gullruten og Fagprisen har vært publisert på TV og/eller nett i perioden fra og med 18. mars 2019 til og med 26. april 2020. Juryeringen av påmeldte bidrag har vært gjennomført som normalt denne våren, og de nominerte til årets statuetter finner du her: www.gullruten.no
Vi gratulerer alle nominerte, og gleder oss til prisutdeling 19. juni!
Bilde: https://www.dropbox.com/s/v6pdlf6813gfzk2/Gullruten%20SigridMorten%20liggende%20total.jpg?dl=0
Nøkkelord
Kontakter
Kontaktinfo:
Stiftelsen Gullruten
Åse Kringstad
Styreleder Gullruten
Tlf. 47 31 42 47
ase.kringstad@virke.no
TV 2
Katrine Wergeland
Pressekontakt
Tlf. 91391114
Katrine.Wergeland@tv2.no
Siril Vatne Meling
Pressekontakt
970 43 166
Siril.VatneMeling@tv2.no
Nordisk Film TV
Asmund Grinaker, produsent Gullruten
Tlf. 92 48 00 74
asmund.grinaker@nordiskfilmtv.com
Om Virke
Stiftelsen Gullruten er opprettet av Virke Produsentforeningen, men er en stiftelse som dermed er selveiende. Virke Produsentforeningen oppnevner styremedlemmene i Gullruten
Følg pressemeldinger fra Virke
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Virke på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Virke
Columbus blir medlem av Virke11.12.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Konsulentselskapet Columbus melder seg inn i Virke, hovedorganisasjonen for handels- og tjenestenæringene. Medlemskapet markerer starten på et tettere samarbeid om digitalisering, teknologi og rammevilkår for norsk næringsliv.
Matprisveksten avtok betydelig i november10.12.2025 08:13:28 CET | Pressemelding
Årsprisveksten på matvarer og alkoholfrie drikkevarer endte på 4,7 prosent i november. Det viser den siste konsumprisindeksen fra Statistisk sentralbyrå (SSB).
Nordmenn er tradisjonelle – men mange søker sol og varme i julen2.12.2025 14:00:00 CET | Pressemelding
Flest nordmenn feirer jul hjemme, men de som reiser til utlandet har to klare favoritter.
Virke: Tidenes julehandel10.11.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Årets julehandel blir tidenes største, det viser Virkes prognose, som anslår at vi skal handle for 150 milliarder kroner i november og desember. Det tilsvarer en økning på 5,5 prosent fra i fjor.
Virke-sjefen: - Dette går ikke lenger15.10.2025 10:03:21 CEST | Pressemelding
700.000 står utenfor arbeidslivet. Det er omtrent like mange som bor i Oslo. Dette er ikke bærekraftig, mener Hovedorganisasjonen Virke. De etterspør en omfattende satsing på kompetanse og sysselsetting, spesielt rettet mot unge utenfor arbeidslivet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
