Greni tolker "Alt blir hva du gjør det til"
7.1.2022 14:02:00 CET | Sounds Like Gold | Pressemelding

Suksessprogrammet «Hver gang vi møtes» er inne i sin tolvte sesong, og dét med nok en spektakulær gjesteliste. I årets utgave er det Maj Britt Andersen, Myra, Anna of the North, Øystein Greni, Jarle Bernhoft, TIX, Arif og Stig Brenner som gir oss magiske musikalske øyeblikk og gode historier, denne gangen fra vakre Kjerringøy.
Etter en magisk sesongstart med TV 2s «Hver gang vi møtes» og en kveld dedikert til TIX og hans virke, blir denne helgens episode dedikert til Maj Britt Andersen. Øystein Greni har valgt låten "Alt blir hva du gjør det til".
Lytt her
Maj Britt Andersen (64) fra Østre Toten er en norsk sanger, skuespiller og artist. Hun er mest kjent for sine mange plater for barn og har gitt ut tre album med materiale av Alf Prøysen.
Som ung var Maj Britt vokalist i dansebandene «Bruno» og «Howards» og var med å gi ut to plater med Howards i 1974. I 1975 ga hun ut sin første soloplate «Et lite under», og tre år senere oppfølgeren «Det svinger i meg». Fra midten av 1980-tallet begynte hun å samarbeide med bassist, komponist, arrangør og produsent Geir Holmsen og tekstforfatter Trond Brænne. Samarbeidet resulterte i barneplaten «Har du hørt det?» i 1985, gitt ut under navnet «Mabben Max». Platen var den første av mange barneplater fra Andersen i samarbeid med Holmsen og Brænne og ble nominert til Spellemannpris 1985. Albumet «Folk er rare» ga hun ut i sitt eget navn, og for den fikk hun Spellemannpris 1986 i klassen barneplate.
14 spellemannsnominasjoner totalt har gitt to Spellemannspriser. Den siste nominasjonen. var «Væla omkring» 2015.
I 1984 ble hun med i soulbandet Chipahua, og var med å gi ut konsertplaten «The Soul Survivors». Ellers har Maj Britt medvirket på en rekke plater med andre artister og prosjekter og vært med i flere teateroppsetninger blant annet «Pulverheksa» på Riksteateret, TV-serier og andre oppsettinger. I 1997 ga hun ut albumet «Vinterkropp» med dikt av Ove Røsbak til Holmsens melodier.
En ny samarbeidspartner for Maj Britt og Geir er forfatter Lars Saabye Christensen. Sammen har de gitt ut «Et stille sted» med utgangspunkt i Saabye Christensen tekster. I høst kom trioen med sin andre plate «Et snev av evig», spilt inn i Store Studio sammen med Kringkastingsorkesteret.
Bilder



Om Sounds Like Gold
Følg pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sounds Like Gold på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Yngvil har ikke nok timer i døgnet - ute med ny låt om å ha for lite tid til dem som betyr mest10.7.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
I dag er visepop-artisten Yngvil ute med sin nye singel "Håper det er nok". Låta er en varm, fengende sommerlåt i skjæringspunktet mellom vise, country og pop, og handler om den dårlige samvittigheten som oppstår når tiden ikke strekker til for menneskene man er glad i. Lytt til "Håper det er nok" her.
Ketil Bjørnstad & Sandra Lied Haga slipper første singel fra albumet The Gateway19.6.2026 08:55:00 CEST | Pressemelding
Den internasjonalt anerkjente pianisten, komponisten og forfatteren Ketil Bjørnstad og den prisbelønte cellisten Sandra Lied Haga presenterer Solution, første singel fra det kommende albumet The Gateway.
Ketil Bjørnstad & Sandra Lied Haga Release First Single from the Album The Gateway19.6.2026 08:55:00 CEST | Press release
Internationally acclaimed pianist, composer, and author Ketil Bjørnstad and award-winning cellist Sandra Lied Haga present Solution, the first single from their forthcoming album The Gateway.
Yngvil slipper bittersøt sommerlåt om sjalusi i vennskap - "Gråter (over det som er over)" ute nå12.6.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
"Gråter (over det som er over)" er en fengende, bittersøt visepop-låt om vennskap i oppløsning, og frustrasjonen som oppstår når avstanden mellom to mennesker blir større og større. Låta er ute på! Lytt her.
Andreas Rotevatn, Side Brok og Mari Kvien Brunvoll slår seg saman på den energiske og leikne "Mellom saltvatn og sola"12.6.2026 08:50:00 CEST | Pressemelding
På tittelsporet til den komande plata til Andreas Rotevatn får du høyre ei uforskamma energisk og leiken låt, som er på grensa til irriterande catchy og indignérande eklektisk. Men ein stad i midten av alt som skjer her, finn du ei låt som rett og slett berre nektar å la dansefoten stå i ro. Med både Side Brok og Mari Kvien Brunvoll med på laget, får lyttaren servert ei låt med ein unik smak av vestlandsk groove. "Mellom saltvatn og sola" feat. Side Brok og Mari Kvien Brunvoll er ute no. Lytt her!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
