Gode tall for KLP Eiendom sine kjøpesentre
14.1.2020 08:52:53 CET | KLP | Pressemelding

Dette posisjonerer KLP som en av Norges største kjøpesentergruppering med en samlet porteføljeverdi på 6,6 milliarder kroner fordelt på sentre i Oslo, Bærum, Sandefjord, Larvik og Trondheim.
– Vi har hatt et godt år innen detaljhandelen, til tross for litt lavere besøk, men vi ser at antall handlende kunder øker, sier administrerende direktør i KLP Eiendom, Gunnar Gjørtz.
Sterk vekst de 5 siste årene
KLP-sentrene har sett en økt omsetning på 19 prosent de siste 5 årene, og besøket har økt med 24 prosent. Selskapet har en strategi for videre vekst innen handel.
– Vi jobber konstant med å utvikle oss for å møte fremtidens kunder, både med butikk-konsepter og opplevelser og vi ser ut til å lykkes med det, sier Christopher Raanaas, direktør for hotell- og kjøpesenter i KLP Eiendom.
Kjøpesenteret Fornebu S har fra starten i 2014 tatt markedsandeler, og leverte 830 millioner kroner i omsetning i 2019, en økning på 5,5 prosent. Senteret er også et eksempel på KLP sin satsing på langsiktige investeringer og bærekraftige eiendommer. Verdens mest miljøvennlige kjøpesenter har fremdeles tittelen fem år etter åpning.
Større økning i julehandelen enn resten av bransjen
Juleomsetningen fra uke 46 til nyttårsaften endte på 700 millioner kroner - en økning på 4,8 prosent sammenlignet med 2018. Til sammenlikning hadde bransjen, ifølge analyseselskapet Kvarud, en økning i samme periode på 1,2 prosent.
Kontakter
Gunnar GjørtzAdm.dir KLP Eiendom
Tel:+47 922 17 200gunnar.gjortz@klpeiendom.noBilder
Dokumenter
Om KLP
KLP Eiendom AS er et heleid datterselskap av KLP. Selskapet er en av Norges største aktører innen forvaltning, utvikling og drift av eiendom. KLP Eiendom eier over 2,5 millioner kvadratmeter eiendom, med en markedsverdi på 75 milliarder kroner.
KLP eier og forvalter selv Fornebu S i Bærum, Byporten, Glasmagasinet og Paleet i Oslo sentrum og Hvaltorvet i Sandefjord. I tillegg eier KLP Solsiden kjøpesenter i Trondheim samt et 50 prosent eierskap i Nordbyen i Larvik, disse forvaltes av henholdsvis Citycon og Steen og Strøm.
Følg pressemeldinger fra KLP
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra KLP på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra KLP
KLP styrker eiernes økonomi med solide 2025-resultater16.2.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
Solide resultater gir KLPs eiere i kommune- og helse-Norge lavere pensjonskostnader og større økonomisk handlingsrom.
KLP tilfører kommune- og helse-Norge 26 milliarder kroner21.1.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
Gode resultater i KLP gir grunnlag for en solid tilførsel til pensjonskundenes premiefond.
KLP Kapitalforvaltning passerte 1 000 milliarder20.1.2026 12:30:22 CET | Pressemelding
I 2009 forvaltet KLP Kapitalforvaltning 150 milliarder kroner. Nå er selskapet den tredje institusjonelle forvalteren i Norge til å bikke 1 billion.
KLP Eiendom velger Dalux for drift og prosjektstyring6.1.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
KLP Eiendom har inngått en avtale med Dalux, Europas største programvareselskap innen bygg og anlegg, om å implementere FDV systemet Dalux FM og prosjektstyringssystemet Dalux Build, på tvers av sin portefølje på flere enn 140 bygg og 2,4 millioner kvadratmeter eiendom.
KLP Eiendom investerer 3,95 milliarder i nytt marked19.12.2025 21:13:54 CET | Pressemelding
KLP Eiendom kjøper en portefølje med 14 logistikkeiendommer i Norge fra Bulk Industrial Real Estate.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

