Gode resultater for nyankomne innvandrere i introduksjonsprogram (Rogaland)
16.6.2020 08:00:00 CEST | IMDi | Pressemelding

Andelen som gikk direkte over i arbeid eller utdanning i Rogaland er 49 prosent. De to kommunene med de beste resultatene er Strand (68 prosent) og Haugesund (65 prosent).
– Flyktningene har gjort en stor innsats, og kommunene har jobbet godt for å tilrettelegge slik at denne innsatsen lønner seg. Klarer vi å få kommuner med de svakeste resultatene opp til det samme nivået som de beste, vil mye være gjort. IMDi vil fortsette å legge til rette for at kommuner og fylker lærer av hverandre, sier Libe Rieber-Mohn, IMDis direktør.
(Vi opererer med gamle navn på fylker da registreringen er gjort i 2019).
Nøkkelord
Kontakter
Pressevakt
Tel:91 75 53 51presse@imdi.noBilder


Om IMDi
Integrerings- og mangfoldsdirektoratet (IMDi) skal gjennomføre regjeringens integreringspolitikk. IMDi er underlagt Arbeids- og inkluderingsdepartementet.
Følg pressemeldinger fra IMDi
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra IMDi på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra IMDi
Styrker suksessen som får innvandrerkvinner i jobb28.1.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
I dag står mange kvinner med innvandrerbakgrunn langt utenfor arbeidsmarkedet. Jobbsjansen gir flere mulighet til å komme i arbeid. Mer enn 7 av 10 kvinner som deltar i Jobbsjansen går til arbeid eller utdanning. Siden 2024 er tiltaket styrket med nær 80 millioner kroner.
Stadig flere i jobb, men usikre på framtida20.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Ukrainske flyktninger er i stor grad fornøyde med mottakelsen de har fått i Norge. Stadig flere er i arbeid og mange vil bli boende i landet. Samtidig oppleves framtida som usikker.
Moss vant pris for bosetting og integrering av flyktninger10.11.2025 15:42:47 CET | Pressemelding
Til stor applaus fra salen mottok Moss-ordfører Simen Nord den gjeve Bosettings- og integreringsprisen for 2025.
Ber kommunene bosette 13 000 flyktninger i 202631.10.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Siden 2024 har antallet bosatte flyktninger gått ned. Nå øker tallene igjen og neste år blir kommunene bedt om å ta imot 13 000 flyktninger.
Fem nominerte til Bosettings- og integreringsprisen 202520.10.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Kommunene Moss, Senja, Sykkylven, Øygarden og bydel Grünerløkka er nominert til årets Bosettings- og integreringspris.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
