Geelmuyden Kiese

Geelmuyden Kiese permitterer 21 i Norge

Del
(Oslo, 16. mars 2020) Geelmuyden Kiese Norge sendte i dag permitteringsvarsel til 21 ansatte. GK har 130 ansatte.

Begrunnelsen for permitteringsvarselet er at koronavirus og børsfall har fått og vil få store konsekvenser for selskapets omsetning. Kunder har stanset mange prosjekter og kampanjer. Vi er forberedt på at det kommer flere utsettelser, og er usikre på konsekvensene av situasjonen og hvor lenge de vil vare. For å opprettholde driften i selskapet og for å sikre arbeidsplasser må vi redusere kostnader umiddelbart.

Norske partnere er enige om å redusere egen lønn med 25 % med umiddelbar virkning, og har bedt medarbeidere som ikke permitteres om å redusere sin lønn med 20 % frem til 1/6 i første omgang. Lønnsreduksjonen er frivillig.

- Vi som blir på vakt garanterer kundene våre å levere kommunikasjonstjenester med GK kvalitet fremover. Målet vårt er å sikre og øke omsetningen i Norge, slik at vi kan invitere tilbake våre permitterte kolleger så snart som mulig, sier Hans Geelmuyden, sjef i GK Gruppen og GK Norge.

Ved spørsmål, kontakt Hans Geelmuyden på telefon 902 03 484.

Om Geelmuyden Kiese Gruppen
Geelmuyden Kiese er et fullservice kommunikasjonsbyrå med kontorer i Bergen, København, Oslo og Stockholm. Globalt er GK eksklusiv skandinavisk partner med Ketchum som er verdens 4. største PR-nettverk og med FTI på public affairs, finansiell kommunikasjon og krisehåndtering. GK hadde ved årsskiftet 130 ansatte. Kundelisten ligger åpen på selskapets nettsider. Hans Geelmuyden eier gjennom sitt investeringsselskap Koko A/S ca 95% av aksjene i GKG. De resterende aksjene var pr 16/3/20 eiet av Mikkel Salgaard Bendtsen, Johan Brandt, Margrethe Geelmuyden, Christian Grønning, Marit Høvik Hartmann, Geir Ove Harnes, Karne Lykkebo, Svein Roger Selle og Simon Wallin.

Kontakter

Om Geelmuyden Kiese

Geelmuyden Kiese
Geelmuyden Kiese
St. Olavs plass 5
0105 Oslo

481 88 800http://www.gknordic.no

Geelmuyden Kiese, som ble etablert i 1989, har i dag 140 ansatte i Oslo, Stockholm og København, og samarbeidsavtaler med selskaper i Finland og på Island. Holdingselskapet Paritee kjøpte Geelmuyden Kiese Gruppen ved årsskiftet 2021/2022. Paritee, med Lars Erik Grønntun som styreleder og Jonas Palmquist som administrerende direktør, har en samlet byråinntekt på ca. 700 millioner kroner, med 400 ansatte fordelt på kontorer i Oslo, Stockholm, København, London, New York, San Fransisco, Minneapolis, München, Berlin og Frankfurt.  

Følg pressemeldinger fra Geelmuyden Kiese

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Geelmuyden Kiese på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Geelmuyden Kiese

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye