Gabrielle slipper ny singel - «Sånn Som Deg»

Etter å ha blitt nominert til flere Spellemannspriser for suksessalbumet “Snart, Gabby”, er Gabrielle igjen aktuell med ny musikk – denne gangen sommersingelen “Sånn Som Deg”.
Gabrielle forteller følgende om låta: «'Sånn Som Deg’ er på en måte lillesøsteren til Ice Cube sin «It Was A Good Day», og handler om deilige mennesker på en deilig dag. Jeg skrev den for alle som har behov for å danse litt nå (meg), og det var en veldig befriende prosess etter melankolien i ‘Snart, Gabby’».
«Sånn Som Deg» er skrevet av Gabrielle, og produsert av Anders Kjær og Nicolay Svennæs Tangen. Den er ute 26. juni via Universal Music Norge.
Gabrielle er og har vært en sentral skikkelse på norsk artisthimmel i snart 10 år, etter hun i 2012 debuterte med det spellemann-nominerte albumet "Mildt Sagt».
Albumet "Nattergal" kom i 2014 og ga henne Edvard-Prisen. Hun slapp nylig sitt 3. album «Snart, Gabby" som fikk hele 3(!) Spellemann-nominasjoner og singelen "Tenker på deg" vant Musikkforleggerprisen for Årets Verk. Gabrielle lever for sine liveopptredener og skulle i 2020 igjen ha headlinet mange av Norges største festivaler med sitt beryktede liveshow , som har høstet fulle terningkast over hele landet. Den plutselig ledige tiden har hun nå bestemt seg for å bruke i studio og slippe ny musikk. Praise be.
Nøkkelord
Bilder


Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Emilie Nicolas tonesetter førjulen med “Brightly Shining”, som er del av det offisielle lydsporet til den mye omtalte filmen Stargate – en julefortelling13.10.2025 11:30:00 CEST | Pressemelding
Stemningsfulle “Brightly Shining”, byr på Emilies karakteristiske stemme og umiskjennelige tilstedeværelse i kombinasjon med en tidløs og moderne produksjon. Låten slippes samme dag som førjulsfilmen har premiere den 17. oktober. “Brightly Shining” er en rørende og vakker låt, der Emilies karakteristiske stemme, både sårbar og kraftfull, kombineres med en tidløs og moderne produksjon. Filmen, som er basert på Ingvild H. Rishøis elskede bestselger fra 2021, tar publikum med på en emosjonell reise om familiebånd, vennskap og julens magi. Romanen gikk rett inn på bestselgerlistene og er blitt omtalt og hyllet både av Dua Lipa og Oprah Winfrey. Det er en varm og hjertelig fortelling, og Emilie Nicolas ble tildelt den sjeldne æren av å skape filmens soundtrack: «Det begynte med at jeg leste boken filmen er basert på og den er helt fantastisk. Det var ikke tvil om at jeg ville skrive låta. Det er en så sterk historie som ligger til grunn og det har utelukkende vært en glede å skrive om de to
Jon Ranes slipper VERDENS BESTE ALBUM2.10.2025 11:22:33 CEST | Pressemelding
Etter en Joachim Trier-sommer går vi nå inn i en Jon Ranes-høst. Fredag 3. oktober slipper Jon Ranes sitt andre album: VERDENS BESTE ALBUM. «Det har vært alt annet enn enkelt å lage,» forteller Ranes selv om sitt mest omfattende prosjekt.
Ella Marie og Katarina Barruk slipper Oahpes Namat: en kraftfull låt om å gi jorden tilbake sitt sanne navn1.10.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
På fredag slipper Ella Marie ny musikk, denne gangen i samarbeid med den umesamiske artisten Katarina Barruk. Sammen gir de ut låta Oahpes Namat, en poetisk og opprørsk sang om en av de mest grunnleggende kampene for urfolk verden over: retten til å kalle landet sitt ved dets sanne navn.
"Propaganda" er tilbake - med Stig Brenner26.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Briskeby feirer 25-årsjubileeum av hiten "Propaganda" med en ny versjon - på norsk og med Stig Brenner.
Victoria Nadine - ditt peneste problem25.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Den 26. september slipper Victoria Nadine singelen «Prettiest Problem», en flørtende og leken låt som handler om å være litt vanskelig, men likevel alltid verdt det. "Prettiest Problem" er både fengende og forførende - et perfekt soundtrack for å gå inn i høsten med en selvtilittsboost.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom