Universal Music Norge

Gabrielle slipper ny singel - «Sånn Som Deg»

25.6.2020 16:00:00 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Del
Universal Music
Universal Music

Etter å ha blitt nominert til flere Spellemannspriser for suksessalbumet “Snart, Gabby”, er Gabrielle igjen aktuell med ny musikk – denne gangen sommersingelen “Sånn Som Deg”.  

Gabrielle forteller følgende om låta«'Sånn Som Deg’ er på en måte lillesøsteren til Ice Cube sin «It Was A Good Day», og handler om deilige mennesker på en deilig dag. Jeg skrev den for alle som har behov for å danse litt nå (meg), og det var en veldig befriende prosess etter melankolien i ‘Snart, Gabby’».

«Sånn Som Deg» er skrevet av Gabrielle, og produsert av Anders Kjær og Nicolay Svennæs Tangen. Den er ute 26. juni via Universal Music Norge. 

Gabrielle er og har vært en sentral skikkelse på norsk artisthimmel i snart 10 år, etter hun i 2012 debuterte med det spellemann-nominerte albumet "Mildt Sagt». 

Albumet "Nattergal" kom i 2014 og ga henne Edvard-Prisen. Hun slapp nylig sitt 3. album «Snart, Gabby" som fikk hele 3(!) Spellemann-nominasjoner og singelen "Tenker på deg" vant Musikkforleggerprisen for Årets Verk. Gabrielle lever for sine liveopptredener og skulle i 2020 igjen ha headlinet mange av Norges største festivaler med sitt beryktede liveshow , som har høstet fulle terningkast over hele landet. Den plutselig ledige tiden har hun nå bestemt seg for å bruke i studio og slippe ny musikk. Praise be. 

 

 

 

 

Nøkkelord

Bilder

Universal Music
Universal Music
Last ned bilde
Universal Music
Universal Music
Last ned bilde

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»6.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding

Joakim Kleven tar steget inn i musikken og debuterer i dag som artist med singelen «FREAK», en energisk, sexy og kompromissløs poplåt skapt for dansegulvet. Kleven er kjent som en av Norges største, mannlige influensere, samt som regissør, fotograf og TV-personlighet. Han har markert seg som en tydelig og viktig stemme i offentligheten, og har bygget en solid plattform og et stort publikum gjennom flere år. Nå kanaliserer han sin kreative drivkraft inn i popmusikken. «FREAK» er skrevet av Kleven selv og kombinerer drivende produksjon med selvsikker attitude og et refreng som setter seg umiddelbart. Låten er en leken og fryktløs feiring av frihet, begjær og det å eie sin egen identitet. “Dette markerer starten på noe helt nytt i karrieren min. Det er noe jeg alltid har drømt om, men kanskje aldri helt turt å håpe på. Nå kjennes det riktig å gå all in” sier Kleven. Som erfaren regissør står han også bak musikkvideoen til «FREAK». Resultatet er en visuelt sterk og heit produksjon med tyde

Makosir åpner 2026 med «Jessica» - ute 27. februar27.2.2026 08:30:00 CET | Pressemelding

I dag slipper Makosir årets første singel, «Jessica» - en låt som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel for en av Norges mest markante unge artister og låtskrivere. Etter et sterkt 2025 med utsolgt Sentrum Scene, festivaler over hele landet og en stadig voksende fanskare, åpner Makosir nå et nytt kapittel. Med «Jessica» setter han tonen for det som kommer: et mer organisk, ærlig og personlig Makosir-univers. Hør låten HER! Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den ble skrevet sammen med Benji (Benjamin Pedersen) og Julian Salole, og ble ferdig på rekordtid: «Den ble ferdig på to timer. Den bare datt ut av oss.» I kjent Makosir-stil balanserer «Jessica» det sårbare og det kraftfulle. Teksten treffer rett i kjernen av å bære noe alene: «Jeg sa det går så det griner Selv om det er tårer på mitt kinn Trenger deg ved min side Ingen her som vet at jeg har spilt et skuespill Jeg tar meg samme

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye