Fotballforbundets koronavettregler er klare
3.4.2020 17:49:26 CEST | Norges Fotballforbund | Pressemelding

NFF er glade for at Helsedirektoratet på onsdag tydeliggjorde regelverket for organisert idrett, og at fotballbaner igjen kan brukes til fotballaktiviteter. På bakgrunn av dette lanserer nå NFF fotballens koronavettregler. Hensikten med disse reglene er å hindre smitte. Retningslinjene tar utgangspunkt i gjeldende smittevernfaglige vedtak og anbefalinger, herunder fellesidrettslige anbefalinger fra Norges Idrettsforbund.
- Vi er glad for at landets fotballbaner igjen kan åpnes for aktivitet. Dette er det nå opp til baneeier å vurdere. Forutsetningen for å drive aktivitet er at smittevernreglene blir overholdt. Her har vi et ansvar for å sikre at dette skjer innenfor regelverket. Vi har derfor laget enkle og tydelige koronavettregler for fotballen som klubbene skal benytte, sier Pål Bjerketvedt, generalsekretær i Norges Fotballforbund.
Se reglene i vedlagt bilde
Kontaktpersoner:
Generalsekretær Pål Bjerketvedt, mobil: 932 19 339
Direktør for kommunikasjon og samfunnskontakt Gro Tvedt Anderssen, mobil: 977 27 217
Bilder
Om Norges Fotballforbund
Følg pressemeldinger fra Norges Fotballforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Fotballforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Fotballforbund
PRIVRED: Invitasjon til pressetreff5.8.2026 15:53:24 CEST | Pressemelding
NFF inviterer til pressetreff fredag 7. august kl. 11.00. Tema: Saker som har vært til behandling i forbundsstyret og andre aktuelle saker Sted: Solskjær-losjen på Meet, Ullevaal Stadion. Inngang via Thon Hotel Ullevaal Stadion. Til stede: Fotballpresident Lise Klaveness og generalsekretær Karl-Petter Løken Velkommen! NFF er informert om at NTB vil tilby stream av pressekonferansen. Seansen vil i tillegg bli filmet og lagt ut i opptak på NFFs kanaler.
Invitasjon til pressetreff om FIFA-forslag30.7.2026 17:47:08 CEST | Presseinvitasjon
NFF inviterer til pressetreff fredag 31. juli kl. 11.00.
PM: TINE og NFF tar norsk breddefotball-suksess til USA22.6.2026 14:56:42 CEST | Pressemelding
Norske idrettsprestasjoner vekker oppmerksomhet langt utenfor landegrensene. Mens verdens beste fotballspillere samles til VM i USA, tar TINE og Norges Fotballforbund også med seg norsk breddefotball over Atlanteren. Unge fotballskole-instruktører er i New York for å dele den norske modellen med barn og unge i Brooklyn.
UEFA Women’s Champions League-finalen: Barcelona møter Lyon i storkamp på Ullevaal4.5.2026 19:47:57 CEST | Pressemelding
Lørdag 23. mai kl. 18:00 sparkes UEFA Women’s Champions League-finalen i gang på Ullevaal Stadion. Finalelagene ble klare i går, og det ligger an til en spektakulær avslutning på årets turnering! Barcelona, kjent for sin offensive og tekniske spillestil, møter et Lyon-lag med en imponerende merittliste i turneringen. Finalen får også et sterkt norsk preg. Hele fire norske spillere kommer til Ullevaal: Ada Hegerberg og Ingrid Syrstad Engen (Lyon) og Caroline Graham Hansen og Martine Fenger (Barcelona). Dermed får norske fotballfans en unik mulighet til å oppleve noen av våre største profiler kjempe om Europas mest prestisjefylte klubbtrofé. De tre norske landslagsstjernene har vært svært sentrale for sine klubber i turneringen, mens stortalentet Martine Fenger har vært en del av Barcelonas tropp både i kvart- og semifinalene. - Jeg gleder meg veldig til å spille finale på Ullevaal! Dette blir en stor opplevelse, og det blir tøft å møte Lyon som er et veldig godt lag, sier Caroline Graha
Enighet om ny medieavtale20.4.2026 09:30:20 CEST | Pressemelding
Norsk fotball er enig med mediepartnere om ny medierettighetsavtale som sikrer helhetlig og langsiktig utvikling av hele norsk fotball.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

