Fjordkraft Mobil har passert 100.000 mobilkunder

– 100.000 mobilkunder er helt klart en milepæl, men for oss er det først og fremst et delmål, sier administrerende direktør Rolf Barmen.
Fjordkraft-sjefen har et uttalt mål om 125.000 mobilkunder innen utgangen av 2020.
– Vi er i rute etter et sterkt kvartal, og kommer ikke til å ta foten av gasspedalen, sier Barmen, som kan skilte med de mest fornøyde mobilkundene i privatmarkedet i Norge.
– Fra starten våren 2017 har vår ambisjon vært å utfordre de etablerte aktørene i bransjen. Det har vi klart både på pris og, som EPSIs kundetilfredshetsmåling viser, på kvalitet. Det lover godt for fortsettelsen, sier Barmen.
Kundevekst også i strømmarkedet
I en børsmelding sendt ut fredag morgen kan Fjordkraft også melde om flere strømkunder.
I fjerde kvartal 2019 hadde Fjordkraft-konsernet en organisk vekst på totalt 2.637 strømleveranser i Consumer- og Business-segmentet, hvorav 2.169 i Consumer-segmentet og 468 i Business-segmentet. Ved utgangen av fjerde kvartal 2019 var antall strømleveranser i segmentene Consumer og Business 622.092.
Ved utgangen av fjerde kvartal 2019 utgjorde Extended Alliance 32.096 strømleveranser, en økning på 63 strømleveranser fra Q3 2019.
Totalt hadde konsernet 654.188 strømleveranser ved utgangen av fjerde kvartal 2019. Dette er en økning på 15.751 strømleveranser sammenlignet med utgangen av fjerde kvartal 2018.
– Det er gledelig at den organiske veksten fortsetter innen både privat- og bedriftsmarkedet, særlig i et kvartal som ofte preges av økt konkurranse, sier Rolf Barmen.
Nøkkelord
Kontakter
Morten OpdalLeder Controlling og Investor Relations
Tel:+47 970 62 526morten.opdal@fjordkraft.noJon Vaag EikelandKommunikasjonsrådgiver
Tel:+47 452 43 496jon.eikeland@fjordkraft.noBilder


Om Fjordkraft
Følg pressemeldinger fra Fjordkraft
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Fjordkraft på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Fjordkraft
Bare 1 av 5 vet hva «Norgesprisen» er27.5.2025 09:30:03 CEST | Pressemelding
– Politikerne forvirrer kundene når støttenivået omtales uten moms, sier Renate Larsen.
Fjordkraft Mobil har Norges beste kundeservice22.5.2025 11:08:47 CEST | Pressemelding
Fjordkraft mobil ble i går kveld kåret til vinner av KS Indeks Årets Kundeservice 2025 i kategorien telefoni.
Fjordkraft Bedrift satser i Sverige19.5.2025 10:08:18 CEST | Pressemelding
Under navnet Fjordkraft Företag utvides nå Fjordkrafts bedriftssatsing til Sverige.
Bruker KI og droner for å gjøre solenergi tilgjengelig for småbedrifter10.4.2025 15:12:06 CEST | Aktuelt
Fjordkraft Bedrift lanserer nå i samarbeid med SunPool landets første helhetlige solenergitjeneste for SMB-markedet. Med kunstig intelligens, droneinspeksjon og prediktivt vedlikehold blir solenergi enklere, rimeligere og tilgjengelig helt uten investering i eget anlegg.
Dette koster strømmen til julelysene20.12.2024 14:02:52 CET | Pressemelding
Julelys skaper en hyggelig atmosfære i vintermørket, men hvordan påvirker det egentlig strømregningen å lyse opp hus og hage?
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom