Nærings- og fiskeridepartementet

Fiskeriministeren til Sunnmøre

Del
Fiskeri- og sjømatminister Odd Emil Ingebrigtsen besøker Ålesund, Søvik og Vigra onsdag 2. til fredag 4. september.

Fiskeri- og sjømatministeren får oppleve bredden av fiskeri- og sjømatnæringa på Sunnmøre, når han torsdag og fredag besøker helsekostprodusenter, foredlingsanlegg, teknologibedrifter, et rederi og et visningssenter.

- Dette er en region som lever av og for havet. Sunnmøre er kjent for å være framoverlent og ha en sterk innovasjonskultur, og jeg ser frem til å møte både tradisjonsrike og innovative sjømatbedrifter, sier Ingebrigtsen.

Produksjon av sjømat og ingredienser fra fiskeri- og sjømatressurser er gjennomgangstema på bedriftsbesøkene. I tillegg skal han til Sunnmøre og Romsdal Fiskesalslag og delta på årsmøtet til Fiskarlaget Vest.

Program

Onsdag 2. september

21.00 Besøk på Ørnulf Opdahls atelier (Godøya)

Torsdag 3. september

08.00 – 09.00 Pharma Marine (Terøy Industriområde 3, Søvik)

09.45 – 11.00 Firmenich Bjørge Biomarin (Ellingsøyvegen, Ellingsøy)

11.10 – 12.00 Brødrene Sperre (Ellingsøyveien 680, Ellingsøy)

12.30 – 13.45 Blue Legasea (Norsk maritime kompetansesenter, Borgundveien 340 Ålesund)

13.45 – 14.10 DigiCat katapult og Optimar (Norsk maritime kompetansesenter, Borgundveien 340 Ålesund)

14.30 – 14.50 Sunnmøre og Romsdal Fiskesalslag (Nedre Strandgt 4, Ålesund)

15.10 – 16.10 Atlanterhavsparken (Tuenesvegen, Ålesund)

Fredag 4. september

07.15 – 08.00 Frokostmøte (Scandic Parken Hotell)

08.30 – 09.30 Hofseth International (Havnegata 11, Ålesund)

09.40 – 10.40 Brødrene Jangaard (Aarsætervegen 41, Kleivane)

11.00 – 12.10 Fiskebåt Vest (Scandic Parken Hotell)

12.10 – 13.30 Nordnesgruppen (Gjøsundneset 17, Vigra)

Kontakter

Bilder

Om Nærings- og fiskeridepartementet

Nærings- og fiskeridepartementet
Nærings- og fiskeridepartementet
Kongens Gate 8
0032 Oslo

Pressevakt: 902 51 303 (ikkje SMS)https://www.regjeringen.no/nfd

Departementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.

Innsyn: NFDs postjournal er søkbar hos www.eInnsyn.no

Du kan følgje NFD på Twitter | Facebook  | Flickr

Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye