Fiskeri- og sjømatministeren opnar BlueFish i Ålesund

Nesvik startar dagen hos Norsk Sjømannsforbund, der han skal halde innlegg om den nyleg framlagde kvotemeldinga.
Vidare går turen til offisiell opning av sjømatmessa Bluefish. Den arrangerast for andre gong, og har som mål å samle nasjonale og internasjonale aktørar for heile næringa.
– Det er alltid gledeleg å sjå og oppleve initiativ som både samlar og viser fram breidda i sjømatnæringa. Dette er ei eksportnæring i kraftig vekst, og som no har passert 100 milliardar i verdiskaping. Her kan man møte mange av dei som står bak verdiane, seier fiskeri- og sjømatministeren.
Program
09.30 – 11.00 Norsk Sjømannsforbund (Tollbugata 8)
12.00 – 13.30 Opningsinnlegg og besøk på BlueFish (Sjømannsvegen 16)
Kontakter
Hanne Steensnæskommunikasjonsrådgiver
Tel:90922778Hanne.Steensnas@nfd.dep.noBilder
Om Nærings- og fiskeridepartementet
Nærings- og fiskeridepartementetKongens Gate 8
0032 Oslo
Pressevakt: 902 51 303 (ikkje SMS)https://www.regjeringen.no/nfd
Departementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Trafikklyssystemet – rapporter om lusepåvirkning i 20251.12.2025 17:00:00 CET | Pressemelding
Regjeringen har fått rapporter om hvilken påvirkning lakselus har hatt på villaks i 2025. Rapportene offentliggjøres i dag av Styringsgruppen.
Fremmer norsk-tysk industri- og romsamarbeid1.12.2025 14:55:48 CET | Pressemelding
Norge og Tyskland forsterker næringslivs- og teknologisamarbeidet for å styrke konkurransekraften og trygge arbeidsplasser.
Sjømatbonanza i Beijing1.12.2025 14:02:38 CET | Pressemelding
Interessen for norsk sjømat er stor i Kina. Det fikk fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss erfare da hun møtte om lag 20 journalister fra flere av Kinas største mediehus på et laksearrangement i Beijing.
Skal gi mer effektiv håndheving av konkurranseloven1.12.2025 13:25:42 CET | Pressemelding
Et offentlig utvalg som har gjennomgått konkurranseloven foreslår flere endringer for å bidra til raskere saksbehandling og mer effektiv håndheving av loven.
Fra nyttår blir registrering enklere for næringslivet, frivilligheten og offentlig sektor1.12.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Nye og enklere regler for Enhetsregisteret og Foretaksregisteret trer i kraft 1. januar 2026: − En forenkling med stor betydning for hverdagen til norske foretak, sier næringsminister Cecilie Myrseth.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
